You are here

1006 km lenktynės 2018 gavo naują vardą

 • 1006 km lenktynės/Vytauto Pilkausko nuotrauka
  1006 km lenktynės/Vytauto Pilkausko nuotrauka
 • 1006 km lenktynės/Vytauto Pilkausko nuotrauka
  1006 km lenktynės/Vytauto Pilkausko nuotrauka
 • 1006 km lenktynės/Vytauto Pilkausko nuotrauka
  1006 km lenktynės/Vytauto Pilkausko nuotrauka
 • 1006 km lenktynės/Vytauto Pilkausko nuotrauka
  1006 km lenktynės/Vytauto Pilkausko nuotrauka
 • 1006 km lenktynės/Vytauto Pilkausko nuotrauka
  1006 km lenktynės/Vytauto Pilkausko nuotrauka

Automobilių sporto ir ypač ilgų nuotolių lenktynių aistruoliai jau gali nebesukti galvos ką veiks 2018 metų liepos 18-21 dienomis. Būtent priešpaskutinį liepos savaitgalį Palangoje vyks tradicinės, jau 19-osios jų istorijoje 1006 km automobilių žiedinės lenktynės.

Tiesa, šiais metais atsiranda viena įdomi detalė - keičiasi lenktynių pavadinimas. Nuo šiol penkis metus iš eilės jis skambės taip - „AURUM 1006 km lenktynės“ .

1006 km lenktynės/Vytauto Pilkausko nuotrauka

Tai paskelbta trečiadienį, balandžio 18-ąją, įvykusioje lenktynių spaudos konferencijoje. Čia  nuo pat pirmojo lietuviškojo automobilių maratono jį rengiančios bendrovės „Promo events“ direktorius Darius Jonušis ir UAB „Iceco ledai“ vadovas Mantas Šalauskas  pasirašė penkerių metų tarpusavio bendradarbiavimo sutartį. 

„Džiaugiuosi, kad būtent mūsų įmonei teko didelė garbė ir kartu nemenkas įpareigojimas tapti ne tik didžiausios bei populiariausios, bet ir pačių automobilių sporto entuziastų labiausiai laukiamos sporto fiestos – „AURUM 1006 km lenktynių“ - pagrindiniu partneriu“, – sutarties pasirašymo ceremonijoje kalbėjo „Iceco ledai“ vadovas M. Šalauskas. – Šios sutarties, o kartu ir renginio pagrindinio partnerio link nuosekliai artėjome beveik ištisą dešimtmetį, būdami vienais iš garsiojo Palangos maratono rėmėjų“.

M. Šalausko nuomone, per šį laikotarpį daugelis ne tik automobilių sporto aistruolių įsidėmėjo AURUM prekės ženklą, o dar daugiau – spėjo paragauti bei pamėgti įmonės gaminamą produkciją, tapusią neatskiriamu vasaros palydovu ir tikru gaivos šaltiniu.

 

Šiandien pasirašyta sutartis – tai aukštesnės kokybės bendradarbiavimo pakopa. Taip galima būtų apibūdinti partnerystės sutartį tarp didžiausią automobilių sporto renginių organizavimo patirtį turinčios „Promo Events“ ir lietuviškųjų ledų gamintojo flagmano. Marijampoliečiai ne be pagrindo didžiuojasi produkcijos kokybe, kurią jiems garantuoja ledų gamyba iš šviežio pieno ir grietinėlės.

1006 km lenktynės/Vytauto Pilkausko nuotrauka

„Džiaugiuosi, kad didžiausias automobilių sporto renginys vyksta jau devynioliktus metus, o lenktynės kaskart randa naujus rėmėjus, – sveikindamas naują partnerystės sutartį spaudos konferencijoje kalbėjo Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) prezidentas Romas Austinskas. – Man belieka dar kartą konstatuoti, jog kiekvienai sportinei organizacijai, ne tik LASF, didelė garbė sporto kalendoriuje turėti tokį renginį, kaip šalies rėmus pranokusios „AURUM 1006 km lenktynės“.

LASF prezidentas R. Austinskas pasidžiaugė sklandžiai vykstančiais pasirengimo darbais devynioliktosioms, be jokių pertraukų nuo pat 2000-ųjų rengiamoms maratoninėms automobilių lenktynėms, ir šalies bei užsienio sportininkų dėmesiu joms.

„Kitais metais minėsime „AURUM 1006 km lenktynių“ 20-čio jubiliejų, priminė R. Austinskas. – Nedaugeliu tokio ilgaamžiškumo automobilių sporto renginių galime didžiuotis, todėl neabejoju, kad kitąmet Palangoje vyks didžiausia, visas ligšiolines pranokstanti automobilių sporto šventė, kuriai organizatoriai, kaip jiems įprasta, ims rengtis iškart po šiemetinių lenktynių“.

Pasak LASF vadovo, tą tvirtinti įgalina geras, didelę patirtį sukaupęs varžybų organizatorius ir sklandus visos jo pasirinktos komandos darbas, žiniasklaidos dėmesys renginiui iki varžybų ir jų metu. Visa tai tampa papildomu traukos centru Palangai ir visiems sporto aistruoliams.

1006 km lenktynės/Vytauto Pilkausko nuotrauka

Padėkojęs naujajam varžybų partneriui, kurio vardu - „AURUM 1006 km lenktynės“ - nuo šiol vadinamas Palangos maratonas, ir LASF prezidentui už organizatorių pastangų įvertinimą, „Promo events“ bendrovės direktorius D. Jonušis patikino, jog vasaros maratonui didžiausiame šalies kurorte rengiamasi pagal numatytą planą, o šiemetinės lenktynės pastebimai skirsis nuo iki šiol vykusių.

„Galbūt dar ankstoka užgesinti intrigą ir atskleisti visus organizacinius niuansus, tačiau noriu pabrėžti, jog keičiasi ne tik lenktynių pavadinimas. Keisis kai kurios renginio detalės bei turinys“, – sakė D. Jonušis.

Šiais metais startuoja atskira TCR Baltic Trophy įskaita. Šioje serijoje dalyvaujančių lenktynininkų rezultatai bus fiksuojami tik „AURUM 1006 km lenktynių“ metu, o apdovanojamųjų sąrašą, natūralu, papildys ir TCR Baltic Trophy apdovanojimas.

Šiemet lenktynių rengėjai dar daugiau dėmesio skirs žiūrovams. Pasak D. Jonušio, organizatoriai dės visas pastangas, kad žiūrovai, atvykę į Palangą ir apsilankę „AURUM 1006 km lenktynėse“, prarastų norą kaitintis pliaže...

Žiūrovams bus siūloma bent trims dienoms tiesiog persikelti į kitą - lenktynių pasaulį. Pirmą kartą jie bus kviečiami apsigyventi šalia lenktynių trasos įrengtame kempinge (palapinių miestelyje), kuris, nutilus galingiems bolidų varikliams, nušvis naktinio kino ekranais.

Priartėti arba geriau pajusti lenktynių dvasią žiūrovams padės ne tik plačiau atverti renginio užkulisiai, bet ir galimybė nuolat būti įvykių šurmulyje, pralėkti su vėjeliu lenktynių trasa, patirti kvapą gniaužiančius drift‘o malonumus ar „pagazuoti“ kartu su drag‘eriais...

Rengiama ir loterija žiūrovams, kurios laimėtojai įgys teisę sėdėti šalia greičiausiųjų drift‘o meistrų jų treniruočių metu ir pajusti garantuotą adrenalino pliūpsnį, ypač, pirmąsyk atsidūrus tokiame, specialiai parengtame automobilyje.

„Žinoma, didžiausias renginio organizatorių rūpestis – pačių „AURUM 1006 km lenktynių“ kokybė“, - spaudos konferencijoje akcentavo D. Jonušis.

Iki maratoninių lenktynių likus dar trims mėnesiams, norą jose varžytis pareiškė dvidešimt penkios komandos, dabar tvarkančios visus būtinus registracijos formalumus.

Pasak organizatorių, tai maždaug įprastas, per keletą paskutiniųjų metų nusistovėjęs tempas. Todėl galima prognozuoti, jog ir šiemet Palangoje varžysis apie pusšimtį komandų.

Paraiškas jau pateikusiųjų sąraše – dauguma žiūrovams ir varžovams gerai pažįstamų komandų, dalyvavusių daugelyje Palangoje vykusių lenktynių.

Yra ir debiutantų. Maloniai nustebino kaimynai baltarusiai, į Palangą deleguojantys „RCM Motorsport“ komandą, kurios lenktynininkai Jegoras Jermakovičius, Dmitrijus Nikazačenka ir Vitalijus Kazakevičius į 1006 km lenktynių trasą išvairuos „Alfa Romeo 155“ automobilį.

Tad šiemet pirmą kartą „AURUM 1006 km lenktynių“ miestelyje plevėsuos ir Baltarusijos vėliava.  

„Iki didžiųjų lenktynių starto liko lygiai trys mėnesiai, todėl neabejoju, kad sportininkų gretas dar papildys daug patyrusių ir greitų, pagarbos vertų varžovų, o lenktynių techninį parką – nauji ir galingi automobiliai“, – spaudos konferencijos dalyvius patikino varžybų organizatorius D. Jonušis. 

Pernai 1006 km lenktynėse Palangoje startavo 41 komanda, kurių sudėtyje buvo 137 sportininkai ir 41 komandų vadovas iš devynių valstybių - Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Belgijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Izraelio ir Filipinų.

Kategorijos: