You are here

Adomo planas - „Volvo 242 DL“ su 550 AG

 • Volvo 242 DL
  Volvo 242 DL
 • Volvo 242 DL
  Volvo 242 DL
 • Volvo 242 DL
  Volvo 242 DL
 • Volvo 242 DL
  Volvo 242 DL
 • Volvo 242 DL
  Volvo 242 DL
 • Amortizatoriai
  Amortizatoriai
 • Amortizatoriai
  Amortizatoriai
 • Amortizatoriai
  Amortizatoriai
 • Stabdžių apkabos
  Stabdžių apkabos

Senolis „Volvo“ su 550 AG – skamba tikrai labai puikiai! Būtent tokį planą turi Adomas, gyvenantis Didžiojoje Britanijoje, o šį 1981 metais pagamintą „Volvo 242 DL“ pirkęs Lietuvoje.

Jo automobilio istorija verta atskiro pasakojimo. „Juokinga tai, kad automobilis iš Lietuvos atvežtas į Angliją“,- pasakojimą pradėjo Adomas.

Prieš tai jis buvo turėjęs 1991 metais pagamintą „Volvo 240 GL“ su 2,3 litro Turbo varikliu ir greičių dėže, pasiskolintais iš 1998 metų „940“ modelio. Turbokompresorius buvo nuo 2005 metų „V70 T5“ modelio, o visas šis agregatų derinys generavo apie 270 AG.

Netikėtas pirkinys

Adomas prisipažino, kad „242“ modelio net nemąstė pirkti ir net nesitikėjo, kad iš vis kada nors tokį rastų, jeigu pradėtų ieškoti. Šių modelių Didžiojoje Britanijoje buvo parduoti vos 5 vienetai.

Volvo 242 DL

Tačiau viskas nutiko labai netikėtai. „Vieną dieną į Facebook'ą parašė senas geras automobilistas, draugas, ir atsiuntė nuorodą su parduodamo „Volvo 242 DL“ skelbimu viename iš lietuviškų skelbimų tinklapių. Prie nuorodos jis pridėjo ir prierašą: „Ar aš pirmas nupirksiu, ar tu?“ Taigi nieko nelaukęs paskambinau automobilio pardavėjui ir pradėjau derybas“,- pasakojo Adomas.

„Aišku, nebuvo ko ten labai derėtis, žmogus norėjo 1050 eurų už šį automobilį. Taigi šiek tiek pasiderėjus, nupirkau ją“,- sakė jis. Pirkimo sandėris įvyko Adomui net nematant automobilio. Pirmą kartą jis jį išvydo tik tuomet, kai pirkinys buvo atgabentas į Angliją.

Automobilio istorija tokia, kad 1999 metais šis „Volvo 242 DL“ buvo atvežtas iš Švedijos į Lietuvą ir nupirktas „nuo tralo“. Tada su ja buvo dalyvauta keliuose automobilių sporto renginiuose, o kai baigėsi techninė apžiūra, „Volvo“ buvo pastatyta į garažą. Tai nutiko 2002 metais. Nuo to laiko iki 2015 metų automobilis prastovėjo uždarytas garaže, iš kurio 2016 metų liepą iškeliavo pas Adomą, į Angliją.

 

Projekto planas

Planas paprastas, bet trunkantis ne vieną dieną – pilna restauracija, apie 550 AG variklio galia arba kitaip tariant idealiai atrodantis, galingas „Volvo 242 DL“, skirtas važinėjimui gatvėse.

„Manau, projektas truks apie du metus“,- pabandė laiko trukmę įvardyti Adomas.

Volvo 242 DL

Automobilis bus pilnai išrinktas, sutvarkyta korozija. Taip pat sustiprintas kėbulas, pervirintas taškiniu būdu.

Galinį tiltą pakeis pilna „Toyota Supra Mk4“ galinė važiuoklė. „Tai bus nelengvas darbas – pritaikyti „Supra“ agregatus „Volvukui“,- atviravo Adomas.

Jis taip pat planuoja atlikti gerą garso izoliaciją bei galbūt sumontuoti saugos lankus. Interjeras bus pilnai odinis, o priekyje – sportinės sėdynės, specialia medžiaga aptrauktas priekinis skydas, sugeriantis saulės spindulius ir neleidžiantis blizgėti. „Bus šiek tiek muzikos, elektra valdomi stiklai, normali signalizacija. O svarbiausia, kad automobilis bus pritaikytas gatvei ir nebus barškalas“,- sakė Adomas.

Amortizatoriai

Automobilis gaus „Mitsubishi Lancer EVO VIII“ stabdžių apkabas, pagal užsakymą gamintus priekinius „GAZ“ amortizatorius, 18 colių ratlankius, kurių plotis priekyje bus 9,5 colio, o gale – 11 colių.

Variklis

Po variklio dangčiu atsidurs dviejų skirtingų jėgainių komponentai. Tai originalaus „Volvo“ variklio, gaminto iki 1998 metų ir vadinamo red block (iš gamyklos jie buvo išleisti nudažyti raudona spalva), blokas, išimtas iš „940“ modelio. O ant jo bus uždėta 1990 metais gaminto „Volvo 740“ modelio 16v B234 variklio galva, projektuota „Porsche“ inžinierių ir su minimaliais pakeitimais galinti nesunkiai atlaikyti virš 500 AG.

Taigi belieka pasakyti, kad Adomo planas labai įdomus ir nusimato puikus projektas. Nekantriai lauksim!

Galbūt jūs irgi turite įdomų, išskirtinį ar vienetinį automobilį, o gal jūsų garaže gimsta įdomus projektas? Papasakokite apie jį. Susisiekite su mumis el. paštu: info@98.lt arba parašykite žinutę į Facebook'ą

Volvo 242 DL

Kategorijos: 
Automobiliai: