You are here

Asmeninė moters patirtis: kuriozai perkant automobilį

  • Automobilio pirkimas
    Automobilio pirkimas

Ar kada bandėte įsivaizduoti moterį, perkančią automobilį? Ji nė kiek nesiskiria nuo moters, kuriai reikia rankinuko ar suknelės. Spalva ir modelis – tai svarbiausios pirkinio savybės. Jeigu pageidaujamos prekės paieška užsitęsia bent kiek ilgiau, nei buvo numatyta, patikėkite, tai nieko gero nežada. Taip nutiko ir man, troškusiai visiškos nepriklausomybės nuo kitų vairuotojų, lekiant į gimtąjį kaimą 260 km, svajojusiai apie nuosavą transporto priemonę, kai bet kada gali užsidėti batus ir sėsti į ratus. Tad būtų negražu nepasidalinti patirtimi, kurios įgijau ieškodama savo svajonių automobilio. Istorija paremta tikrais faktais...

Nauja patirtis

Kiek teko girdėti, o girdėjau labai daug, kad automobilio pirkimas – viena sudėtingiausių problemų, su kuriomis tenka susidurti. Dauguma vienareikšmiškai teigia, kad tai loterija, tačiau perkant bilietą taip galvos neskauda. Kai kolegė pasidalino savo patirtimi dėl automobilio paieškos, kuri truko lygiai metus, tyliai lingavau galvą, bet mintyse svarsčiau „nu, ir bobos išrankumas“. Nuomonė pasikeitė po pirmųjų paieškų... Visi (draugai, giminaičiai) troško padėti, patarti ir t.t., ir t.t. Kartais net susimąstydavau, automobilis reikalingas man pačiai ar perku tam, kad įgyvendinčiau kažkieno neišsipildžiusias svajones! Buvau tikra ir šio pažado sau griežtai laikiausi, kad nieku gyvu nepirksiu automobilio iš pažįstamo asmens, nes santykiai svarbiau nei pykčiai dėl metalo gabalo.

Iš tikrųjų neturėjau žalio supratimo, kokios markės automobilį pirksiu. Tačiau išskyriau kelis kriterijus... Visų pirma tai vyšninė spalva – nėra moters, kuri rinktųsi prekę, neatsižvelgdama į jos spalvą. Užsispyriau, kad niekas man neįsiūlys automobilio su automatine pavarų dėže. Be abejo, man reikėjo keturių durų ir ne mažesnės kaip 55 kW galios. Atrodo, kad reikalavimų ne tiek jau ir daug.

Pirmas skambutis – pirma pamoka

Prasidėjo paieška... Pirmą kartą dėmesį patraukė „Mazda“ markės automobilis - „Mazda 3“. Jo formos rėžė akį, išraiškinga juoda spalva rėkte rėkė „imk mane“. Deja, kol svarsčiau ir prisiverčiau paskambinti (o tai užtruko vieną ar dvi dienas) savininkui dėl apžiūros, išgirdau, kad automobilis turi naują šeimininką. Tai buvo tas kartas, kai suvokiau, jog negalima delsti kažko laukiant. Taip pat tai buvo iš tų kartų, kai supratau, jog renkantis patinkantį modelį, visi dalinsis savo patirtimi ir įkyriai pasakos apie kiekvienos markės trūkumus. Kalbant apie „Mazda“, susidariau įspūdį, kad tai vienas labiausiai rūdijančių automobilių.

Atsakymas „nežinau“ nekelia pasitikėjimo

Kitas variantas, kuris mane sudomino - „Kia Cee‘d“. Dėl šio automobilio važiavome net į Šiaulius (iš Vilniaus). Taip susiklostė, kad automobilio apžiūra priminė keisčiausią, kurioziškiausią, linksmiausią situaciją...

Kelionė į šį miestą sutapo su asmeniniu įvykiu giminėje, todėl prie pardavėjo privažiavome keturiais ekipažais. Iš skirtingų transporto priemonių išlipo 23 asmenys (suaugusieji + vaikai). Vyriokas, atvažiavęs pristatyt „Kia Cee‘d“, išbalo tiesiogine prasme. Į visus klausimus apie automobilį atsakinėjo „nežinau“. Kad ir ko klausėme, atsakymas buvo vienas ir tas pats – „nežinau“. Labai nustebino tokia pardavimo taktika. Kikenome, kad vyras pasimetė, išvydęs tiek patarėjų vienu metu. Visko pasitaiko!

Melo kojos trumpos

Dviduris „Kia Cee‘d“ Panevėžyje!!! O šio rajono pardavėjui iškalbingumo netrūko. Jam žodžiai liejosi kaip iš gausybės rago. Vaikinas teigė, kad parduoda draugo, kuris netikėtai išvyko į Norvegiją, automobilį. Pasakojo daugiau negu reikia, nepamiršdamas asmeninės patirties, paremtos privataus gyvenimo detalėmis.

Susitarėme susitikti prekybos centro aikštelėje Vilniuje. Vakaras – pats netinkamiausias paros metas, bet kitos išeities neturėjau, nes derinausi prie brolio grafiko. Automobilis patiko!!! Nusprendžiau dar kartą apžiūrėti ir nuvykome į Panevėžį. Labai džiaugiuosi, kad į pagalbą pasikviečiau rekomenduotą mechaniką. Jis padėjo įvertinti automobilio būklę.

Pardavėjas dar daugiau plepėjo, prasitarė, kad pats užsiima automobilių prekyba, bet staiga prisiminęs apie draugą Norvegijoje, pritilo. Kartu važiavusiam mechanikui įtarimą sukėlė neaiškūs įbrėžimai, dažų patepliojimai, varžtelių trūkumas ir pan. Mechaniko pastabos ir pardavėjo tiesioginis spaudimas, kad reikia skubiai apsispręsti, nes laukia kitas pirkėjas, padėjo priimti sprendimą – griežtas NE!

Perki automobilį – gauni vyrą

Mane lyg magnetas traukė „Kia“. Ne veltui ir vėl susidomėjau dviduriu „Cee‘d“ modeliu. Labai panašus į anksčiau minėtą variantą Panevėžyje. Pasvarsčiau, jog nepaisysiu vienintelio trūkumo - dviejų durų ir pasidomėsiu daugiau.

Nuostabą sukėlė tai, kad automobilis skendęs, bet tik oficialiai. Pasak automobilį pardavinėjančio asmens, taip viskas suforminta, kad savininkas (estas) gautų draudimo išmoką. Neaiškus pasakojimas sukėlė įtarimą. Nusprendžiau nepasiduoti šiai intrigai, tačiau pardavėjas buvo atkaklus. Kelis kartus skambino iš skirtingų numerių, kvietė įvertinti šį nuostabų variantą, žadėdamas, kad įspūdį sustiprins karšta kava, kurios aromatas itin jaučiamas riedant Vilniaus gatvėmis. Skelbimas dar ilgą laiką šmėžavo internete...

Serviso darbuotojai nevynioja žodžių į vatą

Po ilgų paieškų grįžau prie „Mazda 3“. Mašina važinėjo moteris, šeima planavo šeimos pagausėjimą, tad ieškojo kito varianto. Nustebino, kad savininkui visiškai nerūpėjo, parduos ar ne. Buvo atsipūtęs, šalti atsakymai, nekeitė savo planų dėl apžiūros. Man patiko „dzin“ požiūris. Tai pirmas sutiktas pardavėjas, kuriam trūko saldumo.

Apsisprendžiau pirkti, bet pasiryžau atlikti patikrą servise. Serviso darbuotojo išvados išvertė iš kojų. Dėl variklio defektų, neaišku, kiek ilgai būčiau važinėjusi. Žodis žodin neatkartosiu su varikliu susijusių gedimų, tačiau serviso darbuotojas rėžė trumpai ir aiškiai: „Jeigu man kas bandytų parduoti tokios būklės automobilį, duočiau į snukį“ . Savininkas savo iniciatyva apmokėjo dalį sumos už atliktą apžiūrą ir paliko servisą. Servisą palikau ir aš. Be pirkinio...

Ir pardavėjams trūksta kantrybė...

Praėjus nemažai laiko, prisipažinau sau, kad automobilio paieškos užkniso juodai. Paskambinau į Marijampolę dėl „Opel Astra“. Rida minimali, metai geri, iš Vokietijos. Surinkus numerį ir pradėjus klausinėti, kokia galia, kiek mechaninių pavarų, trečio klausimo neturėjau galimybės ištarti, nes pardavėjas pradėjo rėkti, kad jam nusibodo klientai, klausinėjantys tų pačių klausimų. Pokalbis tuo ir pasibaigė!

Viltis miršta paskutinė

Rankų vis dar neneleidau! Tikėjau, kad reikia bandyti ir man pasiseks. Šį kartą dėmesį patraukė „Kia Cee‘d“ Panevėžyje. Praktiška spalva, mažas modeliukas, puikus aprašymas, parduodama salone. Diskutavome dėl kainos, derinome dėl apžiūros laiko, nuolat palaikėme ryšį, nes jų klientei reikėjo naujo automobilio ir ji planavo skubiai parduoti. Laukiau, laukiau, kol vieną dieną asmuo, su kuriuo derinau ir kontaktavau, pradingo. Neatsakė į mano el. laiškus, net nekėlė ragelio. Likau ant ledo. Negaišau laiko ir nesigilinau į situaciją. Paieškas tęsiau toliau...

Laimi tas, kas sugeba laukti

Beveik metai... Apnikus abejonėms ir nusivylimams, draugas atsiuntė nuorodą, kad salone parduodama „Kia Rio“. Nuvažiavau, apžiūrėjau, patiko. Nepasidaviau emocijoms, delsiau kelias dienas ir nedariau skubotų sprendimų.

Vadybininkas gąsdino, kad vienas suinteresuotas asmuo gali bet kada nupirkti, jei neapsispręsiu, bet man buvo nė motais. Pasirašant pirkimo-pardavimo sutartį, klausiausi aimanų, kad jam bosas galvą nusuks dėl suteiktos nuolaidos. Nereagavau. Abejingai pasiūliau parduoti automobilį brangiau - greitai nutilo.

„Kia Rio“ rieda. Asfalto spalva, 66 kW galia, mechaninė pavarų dėžė.

Aukso vertės patarimai, perkantiems automobilį

Pateikiami patarimai, pagrįsti asmenine patirtimi. Galbūt jais ir nepasinaudosite 100%, tačiau, neabejoju, kad kažką pavyks prisitaikyti ir sau:

  • Ne veltui sakoma, kad „kantrybė – dorybė“. Nepamirškite apsišarvoti ja ir nusiteikite, kad automobilio paieškoms reikės skirti kur kas daugiau laiko, nei planavote;

  • Būtinai nustatykite kriterijus, kuriais vadovausitės ieškodami automobilio. Taip sutaupysite ne tik laiko, bet ir mažiau pakenksite nervų ląstelėms;

  • Nepaisant kiekvieno automobilio markės trūkumų, rinkitės tokį variantą, kuris Jums arčiausiai širdies. Nėra idealaus varianto!;

  • Smagu išgirsti patarimų iš šono, tačiau Jūs esate tas, kuris vairuos automobilį. Padėkokite visiems, kurie bandys piršti savo nuomonę ir atsirinkite, kas Jums svarbiausia;

  • Venkite labai daug ir itin saldžiai kalbančių automobilių pardavėjų – tai nieko gero nežada;

  • Jei turite galimybę, automobilį apžiūrėti vykite su išmanančiu asmeniu. Jis pastebės tikrai daugiau;

Jeigu perskaitėte šį straipsnį, vadinasi, jau turite ratus ir žinote, ką reiškia automobilio paieška, arba dar tik ketinate pirkti ir susidarėte įspūdį, kaip viskas vyksta. Belieka palinkėti smagios patirties ir gerų kelių!!!

Automobiliai: