You are here

Baja Russia 2019: Po pirmos dienos B. Vanagas - trečias

  • Benediktas Vanagas/Giedriaus Matulaičio nuotrauka
    Benediktas Vanagas/Giedriaus Matulaičio nuotrauka
  • Benediktas Vanagas/Giedriaus Matulaičio nuotrauka
    Benediktas Vanagas/Giedriaus Matulaičio nuotrauka

Vasario 15 dieną startavo pirmasis „2019 World Cup for Cross Country Bajas“ etapas Karelijoje „Baja Russia Northern Forest 2019“. 1000 kilometrų į šiaurę nuo Lietuvos nutolusioje valstybėje rungiasi dalyviai iš 15 šalių, tarp kurių ir vienintelė komanda iš Lietuvos „General Financing team Pitlane“ su Benediktu Vanagu priešakyje.

Po pirmojo itin techniško 19 kilometrų greičio ruožo, vadinamo prologu arba „Super Special Stage“, lietuvis užėmė 3 vietą bendroje įskaitoje. „Greičio ruožas buvo labai siauras, du automobiliai neprasilenktų. Mus supo 1,5 metro aukščio pusnys, tad padarius klaidą ir išvažiavus iš trasos tektų bent pusvalandį kapstytis. Ne gana to, vietovė – labai kalvota ir vingiuota. Buvo reikalų, tačiau važiavome atsargiai, klaidų nedarėme,“ – komentavo B. Vanagas.

Greičiausiai pirmąją dieną važiavo Vladimir Vasilyev su „Mini". Antras buvo Miroslav Zapletal su „Hummer H3 Evo VII" automobiliu. Jis atsiliko 20 sek. Trečias buvęs B. Vanagas pralošė dar 10 sek.

Užimta trečioji vietą ekipažui leido tretiems rinktis antrosios dienos starto poziciją. Benediktas Vanagas pasirinko šeštąją vietą, iš kurios ir pradės antros dienos lenktynes.

Benediktas Vanagas/Giedriaus Matulaičio nuotrauka

Šis prologas – tai pirmieji B. Vanago ir Sebastianą Rozwadowskį pavaduojančio šturmano Bartek Boba kilometrai. „General Financing team Pitlane“ pilotas pasakojo, jog visą kelią nuo Helsinkio iki Karelijos vyko intensyvios diskusijos su B. Boba. Sportininkai išsamiai aptarė, kaip drauge dirbs, kokios strategijos laikysis. Pats lenktynininkas pirmąjį greičio ruožą su laikinuoju šturmanu vertina teigiamai, nors neslepia, jog tai tik pradžia ir kalibruotis dar teks.

„Baja Russia Northern Forest“ yra pirmosios komandos bolido „Toyota Gazoo Racing Hilux“ varžybos ant ledo ir sniego. Tiesa, šį „krikštą“ palydėjo ir komiška situacija. „Po Dakaro ralio iš Pietų Amerikos parskraidintas bolidas buvo adaptuojamas šiaurietiškoms sąlygoms. Vienas iš patobulinimų – papildomas šildymas salono viduje. Prieš varžybas paprašiau Barteko sumažinti šildymą, nes jo jau pakako, tačiau jis susipainiojo ir vietoj to, kad sumažintų šildymą, jį dar labiau padidino. Kabinoje buvo karščiau nei Dakaro ralio metu,“ – juokėsi lenktynininkas.

Pirmasis Pasaulio taurės etapas baigsis vasario 17 dieną. Vasario 16 dieną dalyvių laukia 274 kilometrai greičio ruožų, o vasario 17 dieną – 229 kilometrai.

Kategorijos: 
Lenktynininkai: