You are here

Baja Russia 2019: Po antros dienos - B. Vanagas tarp lyderių

  • Benediktas Vanagas ir Bartek Boba/Giedriaus Matulaičio nuotrauka
    Benediktas Vanagas ir Bartek Boba/Giedriaus Matulaičio nuotrauka
  • Benediktas Vanagas ir Bartek Boba/Giedriaus Matulaičio nuotrauka
    Benediktas Vanagas ir Bartek Boba/Giedriaus Matulaičio nuotrauka
  • Benediktas Vanagas ir Bartek Boba/Giedriaus Matulaičio nuotrauka
    Benediktas Vanagas ir Bartek Boba/Giedriaus Matulaičio nuotrauka

Ramiai, bet užtikrintai – tokios strategijos laikosi „General Financing team Pitlane“ komandos pilotas Benediktas Vanagas. Vienintelė komanda iš Lietuvos pirmajame „World Cup for Cross Country Bajas“ etape Karelijoje po trijų greičio ruožų bendroje įskaitoje užima aukštą trečią vietą.

Vasario 15 d. įvykusiame prologe lietuviai buvo treti ir galėjo rinktis startinę poziciją. Norint važiuoti jau pravalytu keliu ir matyti vėžes, padėsiančias geriau orientuotis visiškai naujame ekipažui kelyje, B. Vanagas pasirinkto šeštą numerį.

Antras greičio ruožas

Vasario 16 d. antrąjį greičio ruožą, kurį sudarė 104 kilometrai, lenktynininkas įvardijo kaip labai greitą. Nepaisant galimybės „paspausti“, B. Vanagas buvo atsargus ir laikėsi Dakaro ralyje išsakytos pozicijos „Nematau – nevažiuoju“, tad stengėsi automobilį išlaikyti trasos ribose. Antrą greičio ruožą „General Financing team Pitlane“ įveikė penkti. Nuo greičio ruožo nugalėtojo suomio T. Lauronen (Mitsubishi Pajero), Benediktas atsiliko 5 minutes. Antras buvo rusas V. Vasilyev (Mini Cooper), pralošęs 1 min. 22 sek., o trečias - čekas M. Zapletal, atsilikęs 4 min. 47 sek.

Trečias greičio ruožas

Paskutiniame šios dienos greičio ruože lietuvių komanda įveikė 170 km. B. Vanagas, grįžęs  iš varžybų, gyrė trasas, kurios, jo nuomone, prilygsta dabar vykstančiam Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapui Švedijoje, o gal net jį ir pranoksta. Pasak lenktynininko, šis greičio ruožas – itin techniškas, o važiuoti aukščiausios klasės keliais buvo vienas malonumas.

Benediktas Vanagas ir Bartek Boba/Giedriaus Matulaičio nuotrauka

Tiesa, vietiniai dalyviai parodė savo pranašumą. B. Vanagas pasakojo, jog buvo galima parodyti ir geresnį rezultatą, tačiau pirmą kartą važiuojant nežinomais keliais komanda didinti greičio ir rizikuoti nenorėjo. Tuo metu vietiniai išvystė didesnius greičius, nes kelius ir vietovę jau puikiai žino. Tačiau lietuviai rezultatu patenkinti – trečią greičio ruožą įveikė treti.

Vietinis, tai suomis T. Lauronen, kuris šiuose regionuose turi medienos verslą ir šiuos kelius išmano puikiai. Trečiajame greičio ruože jis taip pat buvo greičiausias. Antrą vietą vėl užėmė .V. Vasilyev, atsilikęs 2 min. 13 sek. Tuo tarpu trečias buvęs B. Vanagas, šio ruožo nugalėtojui pralošė 6 min. 1 sek.

Po lenktynių dalyviai savo automobilius atiduoda į ribotos, 2,5 val. trukmės servisą. Lenktynininkas džiaugiasi, jog komandos bolidas „Toyota Gazoo Racing Hilux“ iš serviso, tikėtina, išvyks dar anksčiau. Automobilis varžybų metu dirbo be priekaištų, nebuvo apgadintas, iš techninės pusės taip pat bėdų nebuvo, tad bus atliktos tik privalomosios patikros.

„Šiandieną mes dėliosimės rytojaus strategiją. Mano šturmanas Bartekas jau atlieka namų darbus ir ruošia kelio knygą greitam ir patogiam naudojimui rytoj. Vis labiau pasitikiu Barteku – jis puikiai atlieka savo darbą. Nors šiuo metu laikinasis šturmanas nėra mūsų stiprybė, nes tai pirmosios varžybos drauge, tačiau po kiekvieno kilometro jaučiu, kad vis geriau susikalbame ir suprantame vienas kitą.“ – komentavo B. Vanagas.

 

Bendra įskaita

Po trijų greičio ruožų bendros įskaitos lentelė atrodo taip:

1. T. Lauronen Mitsubishi Pajero 2:58:19
2. V. Vasilyev Mini Cooper Countryman +00:02:46
3. B. Vanagas Toyota Hilux +00:10:42
4. M. Zapletal Hummer H3 Evo VII +00:11:14
5. Andrey N. G-Force Bars +00:14:10

 

Trečia diena

„Baja Russia Northern Forest“ baigsis vasario 17 dieną. Rytoj, paskutinę varžybų dieną, dalyvių laukia du greičio ruožai ir 229 kilometrai sportiniu rėžimu. Kitas „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapas vyks Jungtiniuose Arabų Emyratuose kovo 7–9 dienomis.

Kategorijos: 
Lenktynininkai: