You are here

Baltijos šalių drifto organizatorių susitikimas 2017

  • Driftas/Vytauto Pilkausko nuotrauka
    Driftas/Vytauto Pilkausko nuotrauka

2017 metų sausio 7 d. Latvijos sostinėje Rygoje vyko Baltijos šalių drifto organizatorių susitikimas. Pagrindinis jo tikslas – vienybė.

Susitikimo metu aptarta 2017 metų sporto strategija, bendri projektai, bei imtasi unifikuoti tiek varžybų, tiek ir techninius dokumentus. Taip pat aptarta sporto vystymo strategija – visų Baltijos šalių atstovai sutiko, jog šiuo metu labiausiai verta lygiuotis į Jungtinėse Amerikos Valstijose vykstančios “Formula Drift” serijos patirtį.

“Mes norime, jog bet kuris lietuvis, latvis ar estas, panoręs nuvykti į kitos šalies varžybas ten nesijaustų kaip marsietis. Būtent dėl to siekiame iki smulkmenų suvienodinti varžybų taisykles arba sutarti dėl išimčių varžybų svečiams”, - pasakoja drifto komiteto pirmininkas Linas Ramoška.

“Kiekviena šalis turi savą patirtį, savą strategiją ir yra pasiekusi tam tikrą lygį – mes jaučiame, jog kiek atsiliekame nuo brolių latvių, tad kai kurie jų taikomi sprendimai mums dar ankstyvi. Nepaisant to, Baltijos šalių vieningi susitarimai padės sportininkams nesunkiai semtis patirties iš kaimynų. Pirmasis rimtesnis bandymas pernai pakviesti latvių “PRO-Am” lygą į Kaune vykusį “Braliukų mūšį” buvo sėkmingas – lietuviai įsijungė į šias varžybas, nepaisant to, jog Lietuvos čempionate jos buvo neįskaitinės, tačiau jie nusprendė pasinaudoti proga draugiškai pasivaržyti. Visi liko patenkinti ir manome, jog to reikia daugiau ir dažniau. To pačio nori ir svečiai - tai tiesiog būtina norint toliau auginti šio sporto lygį”, - tęsia Linas.

Netrukus dienos šviesą išvys jau pirmasis bendras projektas – siekdami kelti teisėjų kvalifikaciją, latviai nusprendė į seminarą pakviesti vieną iš labiausiai patyrusių pasaulio drifto teisėjų, vieną iš “Formula Drift” arbitrų Ryan Langeigne. Draugišką kvietimą prisijungti prie šio renginio gavo ir Lietuvos, bei Estijos drifto bendruomenės.

Lietuvos drifto sezonas prasidės jau balandžio mėnesio gale – šiemet planuojama surengti daugiau nei 15 įvairaus lygio varžybų.

Kategorijos: