You are here

B. Vanago „Mercedes Benz E500 W124", kurį vertina automobilių entuziastai

Rowanas Atkinsonas, dar puikiai lietuviams pažįstamas iš kultinio britų serialo „Ponas Bynas“, pasaulyje išgarsėjo kaip komikas ir aktorius. Tačiau besidomintys automobilių pasauliu ar pačiu R. Atkinsonu žino, jog jis – dar ir išprotėjęs dėl išskirtinių automobilių. Jo kolekcijoje buvo „McLaren F1“, kurį aktorius įsigijo 1997-siais už 640 tūkst. svarų, du kartus sudaužė ir 2015-siais pardavė už 8 milijonus svarų, vieną iš 89 pagamintų „Aston Martin V8 Zagato“ ir... „Mercedes Benz E500 W124“. Būtent tokį automobilį savo kolekcijoje turi ir „General Financing team Pitlane“ komandos pilotas Benediktas Vanagas.

Šį egzempliorių žino net nesidomintys automobiliais – tikėtina, Jūs jį galite prisiminti iš prancūzų komedijos „Taksi“, kurioje blogiukai vairavo galinguosius „Mercedes Benz E500 W124“. Taigi kodėl „E500“ vertina viso pasaulio automobilių entuziastai?

Turbūt galima teigti, jog automobilio „ugnelė“ slypi jo atsiradimo istorijoje. „Mercedes Benz“ buvo kuriamas konkuruoti su to meto BMW M5, o jį pagaminti padėjo „Porsche“. Būtent „Porsche“ gamykloje vos 10 tūkstančių rankomis surinktų „E500“ gimė nugalėti M diviziją derinant prabangą, komfortą ir sportiškumą.

Tai atsiskleidžia žvilgtelėjus į jo specifikacijas. V8 variklis su 326 AG, maloniai linguojant patogiose „Recaro“ sėdynėse, leis Jums įsibėgėti iki 100 km/val. vos per 5,5 sekundes. Skaičiai gana solidūs net šiems laikams, o turint omenyje, jog „Mercedes Benz E500 W124“ skaičiuoja trečią dešimtį metų, šie pasiekimai dar labiau stebina.

Žinoma, tai nėra vieninteliai „E500 W124“ išskirtinumai. Daugiau apie kolekcinį „Mercedes Benz“ galite sužinoti ketvirtajame B. Vanago „Youtube“ kanalo rubrikos „Vanagas Extreme Machines“ epizode:

Kategorijos: 
Automobiliai: