You are here

„BMW M3 E36 Lightweight“ - lengvo svorio, labai reta „emkė“

„BMW M3 E36“ - visiems gerai pažįstamas antros kartos „M3“ modelis arba liaudyje vadinama „emkinė kregždė“.

Nors „M3 E36“ yra puikus automobilis ir į save atkreipiantis dėmesį, tačiau su juo daug mačiusių automobilių entuziastų tikrai nepavyks nustebinti, nebent tai būtų speciali 1995 metų „E36 M3 Lightweight (LTW) versija, kurios buvo pagaminta vos 126 egzemplioriai, iš kurių 11 buvo prieš-produkciniai modeliai. Taigi pasaulyje iš viso buvo išleista tik 115 tokių „BMW“, skirtų JAV rinkai.

Tikslas - numesti kuo daugiau svorio

Taip, tai lengvesnė „emkės“ versija, kurios svoris yra 1338 kg arba 113 kg mažiau už standartinį modelį. Svorį padėjo numesti oro kondicionieriaus ir radijo atsisakymas.

Taip pat iš aliuminio pagamintos durys, sumažinta garso izoliacija (variklio dangtis neteko izoliacinės medžiagos, o kitur ji buvo naudojama plonesnio sluoksnio), uždėti kaltiniai ratlankiai ir net „išmestas“ automobilio remonto įrankių komplektas. Visas automobilio kilimas taip pat buvo lengvesnis, o aplink pavarų svirtį panaudotos anglies pluošto apdailos.

„M3 LTW“ buvo apautas 17 colių ratlankiais, kurių plotis priekyje buvo 7,5 colio, o gale – 8,5.

Po variklio dangčiu tūnojo 3 litrų darbinio tūrio S50B30 variklis su 243 AG ir 305 Nm galia. „LTW“ turėjo standesnes spyruokles ir amortizatorius, priekinio bamperio spoilerio prailginimą „GT“ bei didelį galinį spoilerį su integruotu „Stop“ žibintu, o taip pat specialius lipdukus ant kairės priekinės ir dešinės galinės kėbulo dalies. Pats automobilis buvo nudažytas tik balta „Alpine White“ spalva.

Kaina

„Išlengvintas“ „BMW M3 E36 Lightweight“ yra retas automobilis, todėl jis turi savo kainą. Štai vienas toks egzempliorius buvo parduodamas JAV aukcione. Jo kilometražas vos 100 mylių arba 160 km. Taigi, tai praktiškai naujas automobilis.

Už jį buvo atlikta 15-a statymų, o aukščiausia pasiūlyta suma net 154 000 JAV dolerių, tačiau pardavėjas už tiek vis dėl to nesutiko parduoti automobilio. Įdomu, kiek jis tikėjosi gauti. Aišku, tik viena, kad po kurio laiko šis E36 tikrai pasirodys kitame aukcione, kur galbūt atneš tą sumą, kurios tikisi pardavėjas.

 

TAIP PAT SKAITYKITE:

 

- Ribotos serijos M3 E36 modelis - BMW M3 GT E36

 

- Keturių durų E36 kabrioletas - BMW 318i TC4 KABRIOLETAS

 

 

Kategorijos: 
Automobiliai: