You are here

Edvinas: „Per „Crazy Trip“ varžybas - aš pailsiu nuo kasdienybės“

 • Crazy Trip 2018/Organizatorių nuotrauka
  Crazy Trip 2018/Organizatorių nuotrauka
 • Crazy Trip 2018/Organizatorių nuotrauka
  Crazy Trip 2018/Organizatorių nuotrauka
 • Crazy Trip 2018/Organizatorių nuotrauka
  Crazy Trip 2018/Organizatorių nuotrauka
 • Crazy Trip 2018/Organizatorių nuotrauka
  Crazy Trip 2018/Organizatorių nuotrauka
 • Crazy Trip 2018/Organizatorių nuotrauka
  Crazy Trip 2018/Organizatorių nuotrauka
 • Crazy Trip 2018/Organizatorių nuotrauka
  Crazy Trip 2018/Organizatorių nuotrauka

Lapkričio 30 dieną vėl pasinerti į Kauno miesto gatves kviečia orientacinės automobilių varžybos „Crazy Trip“, į kurias tradiciškai susirenka ne mažiau kaip šimtas dalyvių. Spalio mėnesį čia varžėsi lygiai 100-as, o rekordas yra net 163 ekipažai.

Šiose varžybose visada pilna iššūkių ir, kaip teigia organizatoriai, „nurautų“ užduočių. Štai per paskutines varžybas viena iš rungčių buvo nusifotografuoti prie kubilo. Atrodo visiškai lengva, tačiau norint gauti papildomų taškų – reikėjo išsimaudyti. Žinoma, vanduo buvo šiltas, bet vis tik maudynėms ryžosi ne visi.

Crazy Trip 2018/Organizatorių nuotrauka

Tą penktadienio vakarą visiems teko ieškoti žmogaus-voro, šokinėti ant batuto ir t.t. Neretai kyla klausimas, kaip varžybų organizatoriai kiekvieną kartą sugeba sugalvoti tiek įvairių ir netikėtų įdomybių.

Per 18-as „Crazy Trip“ varžybas tradicijų laužoma taip pat nebus. Veiksmas vyks penktadienį, užduočių vėl bus daug ir įvairių. O kad varžybos vertos dėmesio, įrodo ir tai, jog nemaža dalis komandų jose yra startavę ne vieną ir ne du kartus.

Štai komanda „Pagyvenęs jaunimas“ sugebėjo du kartus tapti nugalėtojais bei užimti ne vieną kitą prizinę vietą. Komandos kapitonas Edvinas Norkevičius sutiko pasidalinti įspūdžiais ir mintimis apie „Crazy Trip“ renginius.

Žinome, kad esate patyrę varžybų dalyviai ir CRAZY TRIP laimėjote jau ne pirmą kartą. Gal galite priminti kelintą ?

Ant aukščiausio podiumo laiptelio lipome tik du kartus. Ir abu – šiais metais. Anksčiau dažniausiai pakildavome iki antros vietos ir tekdavo pripažinti stipresnių varžovų pranašumą.

Kokia Jūsų komandos sudėtis?

Mūsų komandą sudaro penki žmonės: vairuotojas, šturmanas, gudrutis ir du bėgiotojai. Kiekvienas iš šių žmonių turi labai konkrečias užduotis ir yra geriausi savo srityje. Prieš varžybas visada tikimės aukščiausių vietų ir tam ruošiamės. Deje, finišavus dažniausiai tenka kartelę mintyse nuleisti ir nekantriai laukti apdovanojimų, nes visko neatliekam niekada taip, kaip norėtųsi. Tačiau išgirsta laimėta pozicija dažniausiai nustebina gerąja prasme. Tuo ir žavios yra „Crazy Trip“ orientacinės varžybos, nes jos sudėtingos ir priverčia sudvejoti savo jėgomis net ir lyderius.

Koks jausmas nugalėti šiose varžybose, kai žinote, kad dalyvauja daugiau nei šimtas ekipažų?

Jausmas puikus. Ir tik keliant į viršų pirmosios vietos taurę, supranti, kad visas daugiametis darbas nenuėjo veltui ir judama teisinga kryptimi. Padėjus važiuoti varžybose prieš tris metus, sunkiai patekdavome į Top 20. Tada davėme sau pažadą: po metų TOP 10, po dviejų - TOP 3.

Kokia užduotis buvo sunkiausia, įdomiausia ir netikėčiausia?

Sunkiausia užduotimi įvardyčiau lygiai 15-os besišypsančių (kad matytųsi dantys) žmonių kompanijos fotografavimas. Užduotį bandėme atlikti tris kartus, skirtingose vietose. Labai sunku lietuvius įtikint tokiai avantiūrai, ir įdėmiai peržiūrėjus nuotraukas visada pas kurį nors nesimatydavo dantų. Taigi užduotis taip ir liko neįveikta. (Autoriaus pastaba. Šią užduotį įvykdė tik 26 komandos iš šimto)

Viena iš įdomesnių užduočių buvo – surasti tikrą ožį. Naktį. Kaune. Ir mums tai pavyko! Ačiū „Megai“ ir jos „MiniZoo“.

Netikėtos dažniausia būna visos papildomos užduotys. Neslėpsiu, kad į varžybas visada pasiimame kuo daugiau atributikos, kurios gali prireikti papildomoms užduotims atlikti. Na, bet apie gyvą karpį, meškeres ar karūną su gitara nepagalvojome.

Kodėl dalyvaujate tokiose varžybose?

Varžybose, tikriausiai, visi dalyvaujame dėl skirtingų priežasčių. Vieniems tai adrenalino antplūdis, kuris „veža“, kitiems - noras įrodyti pranašumą. Aš dalyvauju norėdamas „atsijungti” nuo kasdienybės. Tai vienintelės 3 valandos, kuomet galvoju tik apie vieną dalyką ir visi rūpesčiai būna nustumti į antrą planą. Keista, bet per šias varžybas aš pailsiu.

Ar rekomenduotumėte šią pramogą draugams?

Keista būtų, jeigu nerekomenduočiau. Gaila, bet pabandžiusieji per anksti nuleidžia rankas. Tačiau realybė tokia – rezultatas, kaip ir daugelyje sričių, ateina tik po ilgo ir sunkaus darbo.

Ar prieš startą kaip nors papildomai ruošiatės varžyboms? Ar turite savo pastovią strategiją?

Varžyboms kažkiek ruošiamės kasdien. Kiekvienas komandos narys važiuodamas stebi aplinką, skaito straipsnius apie Kauno viešąsias erdves. Vos ką nors įdomesnio pastebėję, dalinamės informacija ir pasižymime konspektuose. Prieš pat varžybas atliekame namų darbus ir išanalizuojame renginio rėmėjus, jų veiklas bei adresus.

Strategija panaši visada:

- stovime po starto, kol išsprendžiame bent 70 proc. užduočių

- miesto centre esančius taškus paliekame vėlesniam laikui, kai eismas bus ne toks intensyvus

- niekada neskaičiuojame, kuriuos taškus apsimoka imti, ar kurias užduotis atlikt dėl didesnio balų kiekio

- norint laimėti, reikia rinkti absoliučiai viską ir taupyti kiekvieną sekundę.

Kas labiausiai patiko pačiose varžybose?

„Crazy Trip“ varžybos patinka dėl aukšto lygio produkto pardavimo. Užduotys visada paruoštos profesionaliai ir įdomiai. Patinka tai, kad kiekviena užduotis turi sprendimo eigą. Net nežinodamas atsakymo gali išspręst visas užduotis, tik reikia laiko. Nemėgstame užduočių, kurios praktiškai be aprašymo - užduotyje įkelta kokia nors nuotrauka, ir arba esi ją matęs arba ne. Tuomet nebūna jokio sprendimo algoritmo. Smagu, kad „Crazy Trip“ tokio tipo užduočių nėra.

Gal galite duoti patarimų naujokams arba tiems, kurie dalyvauja, tačiau į top 10 nepatenka?

Naujokams - vienintelis patarimas, kuris veikia visose gyvenimo situacijose - siekti užsibrėžto tikslo ir nesitikėti greito rezultato. Visada galima prieiti prie „senių" apdovanojimų metu ir pasišnekėti - pasidalinsime patirtimi. Tik nuvilsime, nes greito būdo laimėti nežinome.

Ką beprotiškiausio galėtumėte atlikti dėl pergalės? O gal jau ir teko kažką atlikti, kas atrodė beprotiška?

Vos pradėjus dalyvauti šiose varžybose, būdavo momentų, kai sudvejodavome ar atlikinėti užduotis. Kažkada seniai neužsivertėm šalto kibiro vandens ant galvos vėlų rudenį, nes manėm, kad „ai dar susirgsim". Dabar, siekiant pergalės, neliko jokių tabu – nežinau, ko negalėtume atlikti.

Visos šios Edvino mintys tik įrodo, kad „Crazy Trip“ yra be galo įdomus laisvalaikio praleidimo būdas. Netikite? Visa tai išbandyti galite jau lapkričio 30 dieną Kaune.

Daugiau informacijos apie renginį Facebook’e

Video iš ankstesnių varžybų:

Kategorijos: