You are here

Dakaras 2020, 3 etapas: B. Vanagas gyrė šturmaną bei padėjo užsidegusiam ekipažui

  • Dakaro ralis 2020/Ryčio Šeškaičio nuotrauka
    Dakaro ralis 2020/Ryčio Šeškaičio nuotrauka

Antradienį, sausio 7-ąją, Dakaro dalyviai pagaliau savo kailiu patyrė, kokios skirtingos sąlygos gali būti viename Saudo Arabijos greičio ruože. „Inbank team Pitlane“ komanda šį testą išlaikė – trečiajame etape Benediktas Vanagas užėmė 16-ąją vietą (preliminariai).

Lenktynininkas pasakojo, kad buvo sustojęs padėti  Vladimirui Vasiljevui, kurio „Mini“ užsidegė trasoje.

„Tokios yra taisyklės – jei matai, kad kažkam reikia pagalbos privalai sustoti. Prie jų praleidome penkias minutes, kurios turėtų būti išskaičiuotos iš rezultato“, – komentavo B. Vanagas.

Organizatoriams perskaičiavus rezultatus ekipažas turėtų pakilti dviem pozicijomis aukštyn į 13-ąją vietą. 

►VISO ETAPO APŽVALGA - 3 ETAPAS

 

Viename ruože – labai skirtingos atkarpos

Po vakarykštės nesėkmės, kai neatsižymėjęs viename punkte ekipažas gavo 20 minučių baudą, šiandien bandė atkovoti prarastą laiką.

„Toyota Hilux“ sportiniu visureigiu važiuojančių lenktynininkų tempas, kaip ir ankstesnėmis dienomis, buvo stabilus. Tai atsispindėjo ir rezultatuose – įveikęs 125 kilometrus greičio ruože B. Vanagas buvo pakilęs į 14-ąją vietą. Vėliau ekipažo signalas ilgam dingo iš organizatorių sistemos.

Antroji greičio ruožo pusė tapo permaininga. Ties 200 kilometrų žyma ekipažas buvo smuktelėjęs į 16-ąją poziciją, tačiau prarastą laiką pavyko atkovoti.

Po finišo B. Vanagas pasakojo, kad suskirsčius greičio ruožą į ketvirčius, išties pragariškos buvo pirmoji ir ketvirtoji dalys.

„Vidurinė dalis – nuostabaus grožio. Buvo daug minkšto smėlio, kuriame didesnį sukimo momentą turintiems dyzeliniams automobiliams, manau, buvo lengviau važiuoti negu mums“, – kalbėjo lenktynininkas.

Jis gyrė F. Palmeiro darbą orientuojantis trasoje. „Galvodavau, kad štai jau iš čia tikrai neišvažiuosime, bet jis visuomet rasdavo kelią“, – stebėjosi B. Vanagas.

Kategorijos: 
Lenktynininkai: