You are here

Dakaras 2020, 9 etapas: V. Žalai kompensuotas laikas kilstelėjo jį į viršų

  • Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas/Vytauto Dranginio nuotrauka
    Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas/Vytauto Dranginio nuotrauka
  • Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas/Edgaro Buiko nuotrauka
    Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas/Edgaro Buiko nuotrauka

Devintajame Dakaro ralio etape V. Žala finišavo 20-as, nuo etapo nugalėtojo S. Peterhanselio atsilikęs 25 min. 42 sek. Tačiau dabar žiūrint į etapo rezultatų suvestinę V. Žala klasifikuojamas 14-oje pozicijoje, o jo atsilikimas yra 15 min. 4 sek.

Teisėjai kompensavo laiką, kurį lietuvių ekipažas sugaišo traukdami ant kelio apvirtųsį R. Chaboto bolidą. Pastarasis lenktynininkas vertėsi 33-iajame kilometre ir užtvėrė kelią, taigi į tą vietą atvažiavęs Vaidotas, turėjo "prasivalyti" sau kelią ir nieko kito neliko, kaip tik padėti varžovui.

Štai avarijos video:

 

„Lėkdami siaurame akmenyne, lygtai serpantine pamatėme, kad Raymondas Chabotas ant stogo guli. Laukė jau pasiruošę tempimo kilpą, tai mes užsikabinome, atvertėm, galvojom, kad pasitrauks ir praleis. O jis – pasirodo, ratą pametęs. Tai teko išvažiuoti atbulom, apvažiuoti kalną, per tą laiką „Kamazą“ prasileidom, lėkėm dulkėse iki neutralizacijos zonos. Po neutralizacijos galvojom prasilenksim, tai dulkėse vieną ratą paklojom“, – šios dienos nuotykį papasakojo Vaidotas Žala.

Po šios laiko korekcijos B. Vanagas iš šiame etape užimtos 16-os pozicijos smuktelėjo į 17-ą vietą.

Viso etapo apžvalga - 9 ETAPAS

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas/Edgaro Buiko nuotrauka

Kategorijos: 
Lenktynininkai: