You are here

Dakaras 2020: B. Vanago komanda išvyko į Dakarą

 • Inbank Team Pitlane
  Inbank Team Pitlane
 • Inbank Team Pitlane
  Inbank Team Pitlane
 • Inbank Team Pitlane
  Inbank Team Pitlane
 • Inbank Team Pitlane
  Inbank Team Pitlane
 • Inbank Team Pitlane
  Inbank Team Pitlane

Pirmąją naujųjų, 2020 metų dieną į Dakaro ralį išlydėta „Inbank team Pitlane“ pagaliau gali atsikvėpti – 12-kos narių komanda jau skrenda į Saudo Arabiją. Dakaro fanai žino, jog pastarieji mėnesiai Benediktui Vanagui buvo ypač įtempti, bet nepaisant visų kliūčių komanda jau aštuntą kartą keliauja prie sunkiausių planetos varžybų starto.

Kartu su Benediktu Vanagu išskrido ir kitas lietuviškas ekipažas: Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas.

Inbank Team Pitlane

Naujas šturmanas

Likus 5 dienoms iki skrydžio į Saudo Arabiją, B. Vanagas sužinojo, jog ilgametis šturmanas Sebastianas Rozwadowskis užsikrėtė nežinomu virusu, o dar po kelių dienų buvo patvirtina, jog S. Rozwadowskis Dakaro ralyje dalyvauti negalės. Komandai teko sutelkti visas savo jėgas, prie jų prisidėjo ir gamyklinės Dakaro komandos „Toyota Gazoo Racing“ bei „Mini“. Pastangos atsipirko –  vos per tris paras „Inbank team Pitlane“ rado naująjį šturmaną – „Toyota Gazoo Racing Hilux“ bolide 2020 m. Dakare greta B. Vanago sėdės portugalas Filipe Palmeiro. Jau dešimtmetį su gamykline „Mini“ komanda „X-raid“ susitarimą turintis 42 metų sportininkas vyks į Dakarą 14-tą kartą.

„Su vakar atskridusiu Filipe pasidarėme planą, aptarėme Dakaro strategiją. Jis profesionalas, labai greitas ir pozityvus. „Inbank team Pitlane“ sutartis su Filipe  – investicinis projektas. Brangus, bet leisiąs išmokti gamyklinių komandų principus ir gerąsias praktikas“ – Vilniaus oro uoste pasakojo B. Vanagas.

Vardo partneris – „Inbank“

Netikėtas šturmano pasitraukimas buvo ne vienintelis sukrėtimas. Likus porai savaičių iki technikos išsiuntimo į Dakarą, ilgametis vardo partneris nutraukė partnerystę. Tai buvo kritiškai trumpas laikas iš naujo pergalvoti pasirengimo strategiją, todėl iškilo rimta grėsmė dalyvavimui Dakaro ralyje. Tačiau per kiek daugiau nei savaitę pavyko rasti vardo partnerį – juo tapo naujas į Lietuvą įžengiantis bankas „Inbank“.

Prieš akis – didelis iššūkis

Iš Pietų Amerikos į Saudo Arabiją šiemet persikėlęs Dakaro ralis startuoja sausio 5 d. Džedos mieste. Dalyvių lauks 12 lenktynių dienų ir, kaip įprasta, viena poilsio diena. Kiekvieną dieną ekipažams reiks įveikti apie 10 tūkst. kilometrų su pervažiavimais. Tiesa, nauja lokacija nėra vienintelė naujovė – organizatoriai ėmėsi papildomų priemonių sulyginti gamyklinių ir privačių komandų jėgas. Viena jų – kelių greičio ruožų startuose dalyviai kelio knygas gaus tik prieš startą. Dakaras ralis finišuos sausio 17 d. Qiddiya mieste, netoli Saudo Arabijos sostinės Rijado.

Inbank Team Pitlane

Kategorijos: 
Lenktynininkai: