You are here

Dakaras 2020: Sustabdytas 10 etapas - lietuviai TOP20

 • Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro/Ryčio Šeškaičio nuotrauka
  Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro/Ryčio Šeškaičio nuotrauka
 • Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas/Vytauto Dranginio nuotrauka
  Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas/Vytauto Dranginio nuotrauka
 • Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis/Komandos nuotrauka
  Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis/Komandos nuotrauka
 • Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro/Ryčio Šeškaičio nuotrauka
  Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro/Ryčio Šeškaičio nuotrauka
 • Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis/Komandos nuotrauka
  Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis/Komandos nuotrauka
 • Vaidotas Žala/Edgaro Buiko nuotrauka
  Vaidotas Žala/Edgaro Buiko nuotrauka

Dešimtasis etapas - tai pirmoji maratoninio etapo dalis. Vienuoliktas etapas - bus antroji maratono dalis. Tai reiškia, kad finišavę dešimtajame etape lenktynininkai nesulauks mechanikų pagalbos, negaus reikalingų detalių iš jų. Remontuotis viską turės patys arba padedami kitų dalyvių, detales galės naudoti tas, kurias vežasi, arba, kurias veža kiti komandos lenktynininkai, arba skolintis iš kitų dalyvių - varžovų.

Dešimto etapo ilgis net 534 kilometrai, o vienuoliktame (sekančią dieną) reikės įveikti dar 379 km. Taigi sudėjus abiejų etapų distancijas, turime 913 km.

Tačiau visą maratoninio etapo mintį sujaukė smėlio audra, nors kaip vėliau sakė B. Vanagas ir A. Juknevičius, tai buvo ne smėlio audros priežastis, o organizatoriai tiesiog pritrūko sraigtasparnių, kurie galėtų užtikrinti saugumą trasoje. Kadangi greičio ruožo pradžioje įvyko daug avarijų, tai organizatoriams nebepakako resursų užtikrinti saugumui trasoje ir teko greičio ruožą stabdyti.

Greičio ruožo pradžioje vertėsi F. Alonso, tačiau jis susiremontavo automobilį ir galėjo tęsti lenktynes toliau. Finišavo atsilikęs virš 1 valandos.

 

AUTOMOBILIAI

Nors etapo ilgis šiandien sudarė 534 km, jis buvo sustabdytas ties 345 kilometru. Dalyvių rezultatai buvo skaičiuojami pagal WP4 punkto pasiekimus. Ir čia jie visi normaliais keliais buvo nukreipiami judėjimui į bivaką.

Šioje lenktynių stadijoje (WP4) greičiausias buvo C. Sainzas, taigi jis ir tapo etapo nugalėtoju. Antras buvo J. Przygonskis, atsilięs 3 min. Trečias G. De Villiersas, pralošęs 4 min. 26 sek.

Tačiau C. Sainzui svarbiausia, kad jo pagrindinis varžovas bendroje įskaitoje N. Al-Attiyah šiandien buvo pasiklydęs ir prarado labai daug laiko. Jis pralošė net 17 min. 46 sek. ir nubraukė visą 9-ajame etape atliktą darbą, kuomet buvo priartėjęs prie Sainzo per 24 sekundes bendroje įskaitoje. Katarietį dar prisivijo ir S. Peterhanselis, šiandien nugalėtojui pralošęs beveik 12 minučių.

Automobilių TOP5 po 10 etapo:

1.

C. Sainz

Mini

37:15:37

2.

N. Al-Attiyah

Toyota

+00:18:10

3.

S. Peterhansel

Mini

+00:18:26

4.

Y. Al Rajhi

Toyota

+00:40:46

5.

O. Terranova

Mini

+00:57:39

 

 

 

16.

V. Žala

Mini

+05:11:55

17.

B. Vanagas

Toyota

+06:31:46

20.

A. Juknevičius

Toyota

+07:14:01

40.

G. Petrus

Toyota

+15:09:06

 

LIETUVIAI

Benediktas Vanagas šiandien buvo 14-as, atsilikęs 13 min. 58 sek.

„Vakar keitėme pavarų dėžės perjungimų strategiją, todėl šiandien vienoje vietoje minkštose kopose nepavyko sužeminti iki reikiamos. Įklimpome ir teko pasikapstyti kokias tris minutes“, – komentavo B. Vanagas.

Kai galiausiai išsikapstė, pro šalį praskriejo Erikas Van Loonas. „Inbank team Pitlane“ ekipažas likusią pirmojo greičio ruožo dalį sekė paskui olandą ir taip išvengė rizikos.

„Panaudojome jį kaip duobių gylio ir skardžių statumo daviklį“, – juokėsi B. Vanagas.

Vaidotas Žala - 19-as, atsiikęs 19 min. 39 sek.

Antanas Juknevičius - 20-as, atsilikęs 19 min. 53 sek.

„Po neutralizacijos atvykę į antra greičio ruožo dalį buvome informuoti, kad greičio ruožas yra atšauktas, nes pirmojoje jo dalyje įvyko labai incidentų. Supratę, jog neturi pakankamai resursų užtikrinti trasos saugumą organizatoriai neturi pakankamai . Dėl rytojaus tikslios informacijos dar neturime, visi pilotai laukia, kol sužinos ką nors daugiau” – tiesiai iš trasos informavo „Kreda” komandos lenktynininkai 

Gintas Petrus WP3 buvo 40-as, atsilikęs 45 min., o WP4 - finiše jis užėmė 45-ą vietą, atsilikęs 55 min.

Šio etapo pirmuose kilometruose, šokdamas per kopą, vertėsi Fernando Alonso, tačiau jis lenktynes galėjo tęsti toliau, nors prarado apie 1 valandą laiko.

 

MOTOCIKLAI

Arūnas Gelažninkas šiandien buvo 65-as, atsilikęs 59 minutes.

O nugalėjo J. B. Bortas, 1 min. 7 sek. aplenkęs R. Brabec. Trečias buvo K. Benavides, atsilikęs 2 min. 31 sek.