You are here

Dakaro ralis 2013: pirmoji diena

• Dakaro ralis 2013: pirmoji diena

2013 metų sausio 5 dieną pagaliau startavo ilgai lauktas trisdešimt penktasis Dakaro ralio maratonas, kuriame savo jėgas nusprendė išbandyti ir trys lietuviai: motociklų klasėje – Gintautas Igaris, o automobilių klasėje – Benedikto Vanago ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas.

Pirmąjį Dakaro ralio etapą galima pavadinti simbolišku, nes specialaus greičio ruožo iš Limos į Pisco ilgis tik 13 km (pravažiavimas 250 km). Tačiau, ir čia buvo brangi kiekviena sekundė, norint užsitikrinti geresnę starto poziciją kitai dienai. Tai ypač buvo aktualu Benedikto Vanago ekipažui, kadangi jie gavo vieną iš paskutiniųjų starto numerių – 458-ą. Tuo tarpu motociklu važiuojantis Gintautas Igaris pagal pernai metais pasiektus rezultatus gavo gerą - 80-ą numerį.

Iš viso po techninės komisijos prie starto linijos stojo 183 motociklai, 38 keturračiai, 153 automobiliai ir 75 sunkvežimiai. Iš viso 449 transporto priemonės leidosi į daugiau nei 8000 km nusidrieksiantį ir dvi savaites truksiantį Dakaro ralio maratoną.

Motociklai

Motociklų klasėje greičiausias pirmąją dieną buvo čilietis Francisco Lopezas su „KTM“. Jis greičio ruože užtruko 7 min. 51 sek. Tiesa, nuo jo tik viena sekunde atsiliko olandas Frans Verhoevenas su „Yamaha“, trečias su penkių sekundžių deficitu finišavo čilietis Pablo Quintanilla.

Lietuvis Gintautas Igaris šį ruožą įveikė per 10 min. 50 sek. ir nuo lyderio atsilikęs 2 min. 59 sek. užėmė 118-ą vietą.

Keturračiai

Keturračių klasėje greičiausia važiavo Flores Seminario Ignacio, nuo kurio Husseini Sebastianas atsiliko 11 sekundžių. Trečias buvo Marcos Patronellis pralošęs lyderiui 15 sek.

Automobiliai

Automobilių įskaitoje pirmąją dieną nepavejamas buvo ispanas Carlos Sainzas su bagiu. Jis trasoje užtruko 7 min. 40 sek. Antras finišavo argentinietis Lucio Ezequiel Alvarezas su „Toyota Hilux“. Jis atsiliko 8 sekundes. Trečias buvo – prancūzas Guerlain Chicheritas, kuris atsiliko 10 sek. Tokį pat trasos įveikimo laiką užfiksavo ir katarietis Nasser Al-Attiyah su bagiu.

Puikiai pirmajame greičio ruože pasirodė lietuvių ekipažas – Benediktas Vanagas ir Saulius Jurgelėnas su „OSCar O3“. Jie padarė tai, ko galbūt net ir nesitikėjo. Užtrukę greičio ruože 8 min. 33 sek., jie nuo nugalėtojo atsiliko 53 sek. ir užėmė puikią septynioliktą vietą iš 149 klasifikuotų ekipažų.

Su problemomis pirmajame greičio ruože susidūrė ambicingasis amerikietis Robby Gordonas su „Hummer“, kurio automobilis įveikus keturis kilometrus sustojo, tačiau po kurio laiko lenktynininkas tęsė pasirodymą toliau, bet finišavo tik 137-oje pozicijoje, atsilikęs daugiau nei 10 min.