• Dakaro ralis 2014
    Dakaro ralis 2014
carvertical VIN patikra

Antroji Dakaro ralio diena pasižymi tuo, kad tai yra greičiausias etapas visame maratone. Organizatoriai planuoja, kad lyderiai važiuos vidutiniu 115 km/h greičiu.

Lenktynininkų laukia maršrutas nuo San Luis iki San Rafael. Pirmiausia visi įveiks 304 km pravažiavimą iki specialaus ruožo, kurio ilgis atskiroms klasėms yra skirtingas. Automobiliai įveiks 433 km greičio ruožą, sunkvežimiai – 400 km, o motociklai ir keturračiai varžysis 359 km distancijoje. Šiame ruože lenktynininkai susidurs ir su pirmosiomis kopomis. Po viso to sportininkų lauks dar 62 km pravažiavimas.

Prie antrojo greičio ruožo starto linijos išsirikiavo 174 motociklai, 40 keturračių, 147 automobiliai ir 70 sunkvežimių.

VISŲ KLASIŲ REZULTATŲ LENTELĖ PO 2 ETAPŲ.

Motociklai

Antrajame Dakaro ralio etape motociklų klasėje greičiausias buvo britas Samas Sunderlandas su „Honda“, kuris distanciją įveikė per 3 val. 42 min. 10 sek. Tai pirmasis jo laimėtas Dakaro ralio greičio ruožas. Čilietis Francisco Lopezas su „KTM“ nuo jo atsiliko 39 sek. ir buvo antras. Trečias liko ispanas Joan Barreda Bortas su „Honda“, atsilikęs dvi minutes.

Marcas Coma šiandien buvo tik devintas lyderiui pralošęs 8 min. 23 sek. Cyrilas Despres buvo už jo atsilikęs dar 20 sek.

Bendroji įskaita po dviejų etapų atrodo taip: pirmas išliko J. B. Bortas. Jis antroje vietoje esantį Francisco Lopezą lenkia 2 min. 3 sek. Trečioje vietoje atsidūrė šios dienos nugalėtojas Sunderlandas. Jis nuo Lopezo atsilieka 30 sek.

Keturračiai

Marcos Patronelli pirmąją Dakaro ralio dieną finišavo antras, tačiau antrajame etape jo aplenkti jau nepajėgė niekas. Tai buvo penkioliktas jo laimėtas greičio ruožas karjeroje. Jis distanciją įveikė per 4 val. 40 min. 37 sek. ir aplenkė Lucasą Bonetto 2 min. 54 sek. Trečias liko Rafalas Sonikas, kuris atsiliko dar 2 min. 3 sek.

Bendrojoje įskaitoje M. Patronelli pakilo į pirmąją poziciją. Antras yra Bonetto, atsiliekantis 3 min. 50 sek. Trečias žengia Sonikas, atsilikdamas 6 min. 6 sek.

1. Marcos Patronelli/Yamaha      07:19:39
2. Lucas Bonetto/Honda            +00:03:50
3. Rafal Sonik/Yamaha              +00:06:06
4. Ignacio Casale/Yamaha         +00:08:26
5. Sebastian Husseini/Honda     +00:08:34

Automobiliai

Pirmos dienos lyderis Carlos Sousa su „Havel” antrąją dieną turėjo didelių problemų, 33 kilometre sugedo jo automobilio turbina.

Greičiausias šįkart buvo Stephane Peterhanselis su „Mini“, kuris trasoje užtruko 3 val. 52 min. 5 sek. Antras buvo Carlos Sainzas su „SMG“, atsilikęs 46 sek. Trečias finišą kirto Giniel De Villers su „Toyota“, atsilikęs 5 min. 34 sek.

Bendroje įskaitoje būtent Peterhanselis dabar ir yra lenktynių lyderis. Nuo jo 28 sek. atsilieka Sainzas, o trečias žengia Nasser Al-Attiyah, kuris šiandien buvo penktas. Jis lyderiui pralaimi 4 min. 10 sek., dar 9 sek. nuo jo atsilieka Nani Roma. Penketuką užbaigia Orlando Terranova. Iš penkių pirmųjų, keturi sportininkai važiuoja su „Mini“ automobiliais.

Benediktas Vanagas finišavo 56 vietoje. Lenktynių lyderiui jis pralaimėjo 2 val. 49 min. 34 sek. Trasoje jis sugaišo 6 val. 41 min. 39 sek. Bendroje įskaitoje iki lyderio jam trūksta 3 val. 36 min. 44 sek.

Benedikto rezultatas galėjo būti geresnis, tačiau jo automobilį vis dar kankino problemos su kuro slėgiu, dėl ko sportininkas prarado apie pusantros valandos.

Antanas Juknevičius pasiklydo trasoje ir oficialioje Dakaro ralio svetainėje jo rezultatas nėra skelbiamas, tačiau sportininkas įrašytas į trečio etapo starto sąrašą 103-iuoju numeriu.

1. Stephane Peterhansel/Mini   06:17:02
2. Carlos Sainz/SMG              +00:00:28
3. Nasser Al-Attiyah/Mini         +00:04:10
4. Nani Roma/Mini                  +00:04:19
5. Orlando Terranova/Mini        +00:08:31

Sunkvežimiai

Puikiai pirmąją ralio dieną važiavęs rusas Ayrat Mardeev su „Kamaz“ antrąją ralio dieną patyrė nesėkmę. 313 kilometre jis pateko į avariją. Gerardas De Rooy‘us buvo sustojęs padėti rusui ir čia jis sugaišo apie ketvirtį valandos, tačiau Dakaro ralyje pagalba varžovui yra labai vertinamas dalykas, todėl nepadėti tiesiog negalima.

Greičiausias sunkvežimių klasėje buvo Anton Shibalovas su „Kamaz“. Jis distanciją įveikė per 4 val. 11 min. 37 sek. ir aplenkė Marcel Van Vlietą su „Man“ 1 min. 49 sek. Trečias liko Gerardas De Rooy‘us, pralošęs 9 min. 12 sek. Pagalba rusui Mardeevui jam kainavo pergalę šiame etape. Tačiau Dakaro ralio organizatoriai sugrąžino De Rooy'ui prarastą laiką ir jis buvo paskelbtas šio etapo nugalėtoju. Perskaičiavus rezultatus A. Shibalovas liko antras su 13 min. 20 sek. deficitu, o trečias klasifikuotas Van Vlietas, atsilikęs 15 min. 9 sek.

Bendroje įskaitoje dabar pirmu žengia G. De Rooy'us, M. Van Vlietas nuo jo atsilieka 13 min. 57 sek., o trečias yra A. Shibalov, atsiliekantis 18 min. 52 sek.