Dakaro ralis 2014: aštuntoji diena

• Benediktas Vanagas
    Benediktas Vanagas

Aštuntąją Dakaro ralio dieną dalyvių vėl laukė skirtingi maršrutai iš Salta/Uyuni į Calama. Motociklai ir keturračiai įveikė 462 km greičio ruožą, o automobiliai ir sunkvežimiai – 302 km.

Prie starto linijos stojo 84 motociklai, 17 keturračių, 82 automobiliai ir 53 sunkvežimiai.

Lenktynininkų TOP5 pagal klases

Motociklai

Motociklų įskaitos lyderis šiandien buvo Cyrilas Despres, kuris distanciją įveikė per 5 val. 23 min. 20 sek. ir 2 min. 9 sek. aplenkė antroje vietoje likusį Joan Barreda Bortą. Trečias finišavo Marc Coma, atsilikęs dar 6 sek. Vėl daug laiko šiandien prarado Alainas Duclos. Jis buvo tik 23-ias, atsilikęs beveik 35 minutes.

Bendroje įskaitoje pirmasis penketukas visiškai nepakito. Pirmas Marc Coma, Joan Barreda Bortas nuo jo atsilieka 38 min. 8 sek. Trečias Jordi Viladoms, atsiliekantis 1 val. 27 min. 22 sek.

Keturračiai

Keturračių įskaitoje aštuntajame Dakaro ralio etape nugalėjo Ignacio Casale. Distancijoje jis užtruko 6 val. 18 min. 47 sek. ir antruoju finišavųsį Sebastian Husseini aplenkė 8 min. 38 sek. Trečias buvo Sergio Lafuente, atsilikęs 15 min. 25 sek.

Pirmasis penketukas šioje klasėje irgi nepasikeitė. Casale prieš Lafuente dabar pirmauja 21 min. 40 sek. Rafalas Sonikas atsilieka 45 min. 56 sek.

1. Ignacio Casale /Yamaha          39:39:49
2. Sergio Lafuente/Yamaha         +00:21:40
3. Rafal Sonik/Yamaha               +00:45:56
4. Sebastian Husseini/Honda      +03:32:49
5. Mohammed Abu-Issa/Honda   +06:48:39

Automobiliai

Automobili klasėje triumfavo Nasseras Al-Attiyah, kuris trasoje užtruko 2 val. 32 min. 57 sek. S. Peterhanselis buvo antras ir nuo jo atsiliko tik 1 min. 12 sek. Trečias finišavo Carlos Sainzas, atsilikęs dar 1 min. 24 sek.

Bendros įskaitos lyderis Nani Roma, artimiausiam persekiotojui Peterhanseliui šiandien pralošė 8 min. Taigi persvara po truputi tirpsta. Roma buvo šeštas. Ketvirtas atvažiavo Orlando Terranova (atsiliko 6:40). Penktas buvo lenkas Holowczycas, atsilikęs 7 min. 49 sek.

Bendros įskaitos lyderiu išlieka Nani Roma, jis dabar prieš Peterhanselį pirmauja 23 min. 46 sek. Trečias išliko Ginielis De Villiersas, jo atsilikimas 48 min. 25 sek.

Benediktas Vanagas šiandien važiuoja stabiliai ir likus dviems kontrolės punktams buvo 32-as. Greičio ruožo pabaigoje jo rezultatas suprastėjo, jis nuo lyderio atsiliko 43 min. 32 sek. ir finišavo 38-as.

Antanas Juknevičius – likus trims kontrolėms punktas – 49-as. Finišo liniją jis kirto 50-oje pozicijoje, atsilikęs nuo nugalėtojo 1 val. 6 min. 10 sek.

1. Nani Roma/Mini                     29:46:08
2. Stephane Peterhansel /Mini   +00:23:46
3. Giniel De Villiers/Toyota        +00:48:25
4. Orlando Terranova /Mini         +00:51:55
5. Nasser Al-Attiyah /Mini         +01:09:05

Sunkvežimiai

Sunkvežimių įskaitos nugalėtoju etape tapo Andrey Karginovas, kuris 5 min. 15 sek. aplenkė Gerard De Rooy‘ų, o trečias likęs Dmitry Sotnikov atsiliko 6 min. 55 sek.

Bendroje įskaitoje lyderiu išliko Gerard De Rooy‘us, o A. Karfinovas po pergalės etape sumažino atsilikimą nuo jo iki 32 min. 35 sek. Į penktą vietą pakilo Alesas Lopraisas, nustūmęs už penketuko ribų Hans Stacey.