You are here

Dakaro ralis 2014: dešimtoji diena

• Dakaro ralis 2014
    Dakaro ralis 2014

Dešimtoji Dakaro ralio diena lenktynininkus pasitiko 631 km distancija, sudaryta iš dviejų greičio ruožų: 231 km ir 215 km. Tarp ruožų – neutrali zona, kurią lenktynininkai įveiks ne sportiniu režimu.

Prie starto linijos išsirikiavo 82 motociklai, 17 keturračių, 80 automobiliai ir 52 sunkvežimiai.

Motociklai

Pirmas motociklų klasėje buvo Joan Barreda Bortas, nuo jo 8 min. atsiliko Helderis Rodriguesas, trečias liko Cyrilas Despresas, atsilikęs dar 1 min. 40 sek. Lyderis Marc Coma buvo penktas ir pralošė jis 11 min. 26 sek.

Bendroje įskaitoje po dešimto etapo pirmauja Marc Coma. Barreda Bortas atsilieka 44 min. 10 sek. Trečias Viladoms atsiliekantis daugiau nei 2 val. Nors Bortas ir laimėjo šiandien prieš Coma, tačiau bendroje įskaitoje jo atsilikimas išaugo dėl vakar gautos baudos už geričio viršijimą. Taigi pergalė greičio ruože nepadėjo sumažinti atsilikimo bendroje įskaitoje.

Greičio ruožo 114-ame kilometre nepasisekė Jeremias Israel Esquerre'ai, kuris bendroje įskaitoje buvo ketvirtas.Jis patyrė avariją ir pasitraukė iš ralio.

Keturračiai

Šiandien netikėtai pirmas finišavo rusas Sergey Karyakinas ir 1 min. 49 sek. aplenkė Ignacio Casale, trečias buvo Sergio Lafuente, atsilikęs 3 min. 46 sek.

Bendroeje įskaitoje viskas išlieka taip pat. Pirmas - Casale, antras - Lafuente, trečias - Sonikas

1. Ignacio Casale /Yamaha         51:54:19
2. Sergio Lafuente/Yamaha        +00:24:36
3. Rafal Sonik/Yamaha              +01:15:05
4. Sebastian Husseini/Honda      +04:58:09
5. Mohammed Abu-Issa/Honda  +07:31:14

Automobiliai

Pirmąją greičio ruožo dalį greičiausiai įveikė Nasseras Al-Attiyah, nuo jo tik 25 sek. atsiliko Peterhanselis. Trečias buvo Nani Roma, atsilikęs 8 min. 17 sek.

Benediktas Vanagas šiame lenktynių etape lyderiui pralošinėjo 1 val. 36 min. 47 sek. ir buvo 32-as. Jis greičio ruožą pradėjo 47-as.

Antanas Juknevičius pirmąją greičio ruožo dalį nuo lyderio atsiliko 2 val. 12 min. ir buvo 43-ias, nors startavo tik 64-as.

Neutralioje zonoje, važiuojant link antros greičio ruožo dalies nepasisekė Carlos Sainzui, kuris SMG bagis nulėkė nuo kelio ir dėl to pasitraukė iš Dakaro ralio. Vairuotojas patyrė menkus sužalojimus ir patikrai buvo nuvežtas į medicinos centrą bivuake.

Etapo nugalėtoju šiandien tapo ir antroje greičio ruožo dalyje persvarą išlaikęs Nasseras, Jis 3 min. 50 sek. aplenkė Peterhanselį, kuris savo ruožtu įveikė Nani Roma 9 min. 55 sek. Taigi atstuma tarp dviejų ralio lyderių tapo visiškai trapus. Nani Roma etapo lyderiui nusileido 13 min. 45 sek. Orlando Terranova etape pralošė net 33 min. 48 sek., o Ginielis De Villiersas, Orlando aplenkė daugiau nei 5 min. ir atėmė iš jo geresnę poziciją bendroje įskaitoje.

Benediktas Vanagas nuo lyderio atsiliko 2 val. 2 min. 51 sek.  ir finišo liniją kirto vietoje 23-oje (preliminariai).

Antanas Juknevičius 10-ame kontrolės punkte buvo 39-as, o finišą pasiekė toje pačioje vietoje, atsilikęs nuo lyderio 3 val. 1 min. 15 sek.

Bendroje įskaitoje Nani Roma dabar tebepirmauja prieš Stephaną Peterhanselį tik 2 min. 15 sek. Į trečią vietą iš ketvirtos pakilo Nasseras, jis atsilieka daugiau nei 46 min. De Villiersas dabar yra ketvirtas ir atsilieka 1 val. 14 min. 16 sek. Orlando Terranova jam pralaimi tik 20 sek.

1. Nani Roma/Mini                    38:52:57
2. Stephane Peterhansel /Mini   +00:02:15
3. Nasser Al-Attiyah /Mini         +00:46:01
4. Giniel De Villiers/Toyota        +01:14:16
5. Orlando Terranova /Mini         +01:14:36

Sunkvežimiai

Šiandien greičiausias buvo Ales Lopraisas, bet nuo jo tik 37 sek. atsiliko Andrey Karginovas. Trečias liko Gerardas De Rooy‘us, pralošęs 6 min. 10 sek.

Bendroje įskaitoje Karginovas dar labiau priartėjo prie De Rooy‘aus ir dabar nuo jo atsilieka 7 min. 55 sek. Po puikaus pasirodymo iš penktos pozicijos Ales Lopraisas pakilo į ketvirtąją, iš čia išstūmęs Dmitry Sotnikovą.