You are here

Dakaro ralis 2014: tryliktoji diena – finišas

• Benediktas Vanagas
    Benediktas Vanagas

2014 m. sausio 18 dieną startavo paskutinis, tryliktasis, šių metų Dakaro ralio etapas. Dvi savaites vykęs autosporto renginys pagaliau išaiškino, kas tapo nugalėtojais motociklų, keturračių, automobilių ir sunkvežimių klasėse. Tam išsiaiškinti prireikė net 9000 km Argentinos, Bolivijos ir Čilės keliais, bekelėmis ir dykumomis. Prieš paskutinį etapą daugiausiai intrigos dar buvo likę automobilių klasėje, kur du lyderios po milžiniško atstumo teskyrė tik 26 sek.

Paskutinis etapas iš La Serena į Valparaisą turėjo jau tik 157 km specialų greičio ruožą.

Dakaro ralį prieš dvi savaites pradėjo 174 motociklai, 40 keturračių, 147 automobiliai ir 70 sunkvežimių. Šis Dakaro ralio maratonas buvo išties negailestingas sportininkams ir prie paskutinio etapo finišo linijos stojo tik 78 motociklai, 15 keturračių, 63 automobiliai ir 50 sunkvežimių.

Šiame Dakaro ralyje varžėsi ir du ekipažai iš Lietuvos. Benediktas Vanagas važiavo su šturmanu iš Baltarusis Andrejumi Rudnicki, o Antanas Juknevičius kartu su Vytautu Obolevičiumi.

Motociklai

Motociklų klasėje visi dalyviai startavo atvirkštine tvarka lyginant su vakar dienos etape užimta vieta. Šioje klasėje intrigos dar buvo išlikę kovoje dėl trečios vietos, vien sėkmingai finišuoti neužteko, reikėjo tai padaryti ir saugiais laiko atstumais.

Sugaišęs trasoje 1 val. 57 min. 14 sek., pirmas tai paskutiniame etape padarė Cyrilas Despresas, kuriam Joan Barreda Bortas pralošė 2 min. 30 sek. Trečias buvo Olivieris Painas, atsilikęs dar 40 sek. Vėliau Cyrilui Despres buvo pritaikyta penkių minučių bauda. Taigi jis etape buvo nustumtas į penktąją vietą, o etapo nugalėtoju buvo pripažintas Joan Barreda Bortas, kuris laimėjo penkis iš trylikos greičio ruožų, tačiau dėl nesėkmių bendroje įskaitoje liko tik septintas.

Ralio lyderis ispanas Marc Coma į paskutinio etapo finišą neskubėjo. Jis turėjo pakankamai laiko atsargoje ir nerizikavo. Šiandien jis etapo lyderiui pralošė net 13 min. 23 sek., jis buvo tik 18-as, bet tai jam nesutrukdė tapti 2014 m. Dakaro ralio nugalėtoju. Antrąją vietą ralyje užėmė ispanai Jordi Viladoms, trečiu liko prancūzas Olivieris Painas, nuo kurio 5 min. 35 sek. (įskaitant 5 min. baudos) atsiliko paskutinio etapo nugalėtojas Cyrilas Despresas, deje, bet iki podiumo jam šiek tiek pritrūko. Penktas liko Helderis Rodriguesas.

Keturračiai

Keturračiai, kaip ir motociklai, startavo atvirkštine tvarka. Šioje klasėje prieš startą intrigų nebebuvo, taigi lyderiams liko nedaryti klaidų ir tvarkingai atvažiuoti iki finišo.

Pirmas paskutiniame etape buvo Dakaro ralio lyderis Ignacio Casale, jis distanciją įveikė per 2 val. 11 min. 37 sek. ir 54 sek. aplenkė Sebastianą Husseini. Trečias buvo Rafalas Sonikas, atsilikęs 3 min. 7 sek.

Bendros įskaitos lyderių penketukas nepasikeitė ir keturračių klasėje 2014 metų Dakaro ralio nugalėtoju tapo čilietis Ignacio Casale. Lenkas Rafalas Sonikas užėmė antrąją vietą, o trečiuoju tapo olandas Sebastianas Husseini.

Paskutinio greičio ruožo finišą pasiekė visi penkiolika startavę keturračiai.

1. Ignacio Casale /Yamaha      68:28:24
2. Rafal Sonik/Yamaha                 +01:26:49
3. Sebastian Husseini/Honda        +05:40:24
4. Mohammed Abu-Issa/Honda     +10:07:11
5. Gallegos Lozic/Honda              +10:23:41

Automobiliai

Automobilių įskaitoje paskutiniame etape buvo laukiama didžiausia intriga. Du lyderius Nani Roma ir Stephaną Peterhanselį iš „Mini“ komandos teskyrė tik 26 sek. Visiems buvo įdomu, kas laimės, ar susikaus jie rimtai paskutiniame etape, kad išsiaiškintų, kuris greitesnis. Komanda buvo liepusi jiems nekovoti tarpusavyje. Deje, bekompromisės kovos neįvyko..

Pirmas finišo liniją paskutiniame etape kirto „Toyota“ vairuojantis Ginielis De Villiersas, kuris trasoje sugaišo 1 val. 57 min. 7 sek. ir 23 sek. aplenkė Krzysztofą Holowczycą. Trečias buvo Vladimiras Vasilyevas su „Mini", atsilikęs 41 sek. Nani Roma buvo ketvirtas, lyderiui pralošęs 1 min. 40 sek. Tačiau pagrindinį savo persekiotoją Stephaną jis aplenkė daugiau nei 6 min.

Taigi Dakaro ralio nugalėtoju 2014 metais automobilių klasėje tapo ispanas Nani Roma, antrą vietą pelnė prancūzas Stephanas Peterhanselis, trečias liko katarietis Nasseras Al-Attiyah. Visi jie link finišo per bekraštes dykumas lėkė „Mini“ automobiliais ir tik Ginielis De Villiersas su „Toyota“ sugebėjo įsimaišyti į geriausiųjų penketuką. Jis šiame Dakaro ralyje - ketvirtas. Penktu liko dar vienas „Mini“ komandos narys – Orlando Terranova.

Benediktas Vanagas finišavo lyderiui nusileidęs 21 min. 08 sek. Trasoje jis sugaišo 2 val. 18 min. 15 sek. jis preliminariai buvo 25-as. Bedroje įskaitoje jis užėmė 35-ą vietą.

Antanas Juknevičius šiandien finišo liniją kirto 52-oje pozicijoje, lyderiui pralaimėdamas 47 min. 38 sek. Bendroje įskaitoje jis liko 56-as.

1. Nani Roma/Mini                    50:44:58
2. Stephane Peterhansel /Mini       +00:05:38
3. Nasser Al-Attiyah /Mini             +00:56:52
4. Giniel De Villiers/Toyota            +01:19:07
5. Orlando Terranova /Mini             +01:27:44

Sunkvežimiai

Sunkvežimių klasėje prieš šį paskutinį etapą lyg jau viskas ir buvo aišku. Žinoma, Andrey Karginovo 7 min. 25 sek. persvara prieš Gerardą De Rooy‘ų yra gana užtikrinanti, tačiau tuo pačiu ir trapi. Šiais metais ne kartą įsitikinome, kad Dakaro ralyje iš anksto darytos prognozės gali kardinaliai pasikeisti.

Dakaro ralyje būna net gi taip, kad jei pats sugebi prognozuoti savo veiksmus, kitas gali sukliudyti kelyje į pergalę. Būtent taip nutiko iki šio etapo pirmavusiam rusui Andrey Karginovui, kuriam kelią į pergalę užkirto avariją patyręs ir trasą užblokavęs kito lenktynininko automobilis. Gerardas De Rooy‘us spėjo šią vietą pravažiuoti dar kuomet kelias buvo laisvas, tačiau Karginovas čia prarado daug brangaus laiko.

Šiandien nugalėjo Alesas Lopraisas, aplenkęs De Rooy'ų 2 min. 25 sek. Pastarasis aplenkė pagrindinį savo priešininką Anrey Karginovą net 9 min. 34 sek. To būtų pakakę, kad De Rooy‘us taptų Dakaro ralio nugalėtoju sunkvežimių įskaitoje. Tačiau vėliau šios dienos rezultatų suvestinėje pasirodė visai kitokie laikai, kurie skelbė, kad Karginovas Gerardui De Rooy'ui pralošė keturias minutes. Lenktynių teisėjai grąžino rusui jo prarastą laiką dėl kito lenktyninko užkirsto kelio. Taigi rusas Andrey Karginovas tapo 2014 metų Dakaro ralio nugalėtoju sunkvežimių klasėje.

Antras bendroje Dakaro ralio įskaitoje liko olandas Gerardas De Rooy'us, atsilikęs tik 3 min. 11 sek. Ant trečiojo podiumo laiptelio užlipo Eduardas Nikolaevas, kuris paskutiniame etape taip pat buvo trečias. Ketvirtas liko Dmitry Sotnikovas, penktas - Antonas Shibalovas. Penketuke keturi „Kamaz" ir vienas Gerardo „Iveco".