You are here

Dakaro ralis 2015: tryliktoji diena - finišas

• Benediktas Vanagas
    Benediktas Vanagas

2015 metų sausio 17 dieną tryliktuoju etapu baigėsi šių metų Dakaro ralis, kuriuo dvi savaites gyveno autosporto fanai ir ne tik. Milijonai žmonių visame pasaulyje sekė šią maratoninę dykumų odisėją. Tuo tarpu lietuviai rodė didžiulį susidomėjimą Lietuvos ekipažų nuotykiais. Tiek Benediktas Vanagas, tiek Antanas Juknevičius privertė visus sugadinti daug nervų: vieną dieną džiaugtis puikiu sportininkų važiavimu, o kitą dieną liūdėti dėl juos ištikusių nesėkmių. Bet tai ir yra Dakaras, kuomet nežinai, kokių iššūkių pareikalaus daugiau nei 9000 km nusidriekusi klastinga maratono distancija.

Taigi dvi savaites trukęs autosporto renginys baigėsi. Įveikę Argentinos, Bolivijos ir Čilės kelius bei bekeles dalyviai pasiekė finišą ir išsidalino prizines vietas.

Paskutinis etapas buvo iš Rosario į Buenos Aires. Lenktynininkams teko įveikti paskutinius 174 km lenktyniniu tempu.

Dakaro ralį pradėjo 161 motociklas, 45 keturračiai, 137 automobiliai ir 63 sunkvežimiai, tačiau prie paskutinio etapo starto linijos stojo žymiai mažiau dalyvių: 79 motociklai, 18 keturračių, 68 automobiliai ir 51 sunkvežimis. Pastarųjų ralyje išliko didžiausias procentas.

Verta pastebėti, kad paskutinis etapas dalyviams nebuvo lengvas, nes po lietaus trasa tapo slidi ir pavojinga.

Motociklai

Motociklų klasėje situacija pirmajame penketuke jau kaip ir nebekėlė intrigos. Sportininkai turėjo saugias persvaras.

Paskutiniame etape dėl slidžios kelio dangos motociklininkai itin neskubėjo ir važiavo grupelėmis, kad esant bėdai, galėtų padėti savo komandos draugams.

Nuvažiavus 101 kilometrą pradėjo pilti kaip iš kibiro, todėl organizatoriai nusprendė šiame taške nutraukti motociklų greičio ruožą ir paskelbti nugalėtojus.

Pirmas šiame ruože buvo Ivan Jakes 45 sek. aplenkęs Stefan Svitko. Trečias finišavo Toby Price'as, atsilikęs 1 min. 7 sek.

Taigi šių metų Dakaro ralio nugalėtoju tapo Marc Coma, važiavęs „KTM" motociklu. Tai penktasis jo laimėtas Dakaro ralis.

Antras bendroje įskaitoje liko Paulo Goncalves („Honda"). Jo atsilikimas nuo lyderio 16 min. 53 sek. Trečią vietą šių metų Dakaro ralyje užėmė Toby Price'as su „KTM".

Ketvitoji pozicija atiteko Pablo Quintanilla su „KTM", o penketuką užbagė Stefan Svitko taip pat su „KTM".

Keturračiai

Keturračių įskaitoje taip pat viskas buvo aišku dar prieš paskutinio etapo startą. Lenkas Rafal Sonikas turėjo milžinišką persvarą, taigi jam skubėti jau niekur nebereikėjo - tiesiog tvarkingai pasiekti finišą. Kiti pirmajame penketuke esantys sportininkai taip pat galėjo būti ramūs dėl savo pozicijų - svarbiausia buvo nepadaryti žioplų klaidų, išsaugoti techniką ir sėkmingai užbaigti paskutinį greičio ruožą.

Keturračių įskaitoje šiandien pirmas buvo W. Saaijman, 6 sek. aplenkęs Christophe Declercką. Trečią vietą užėmė D. Domaszewski, atsilikęs 9 sek.

2015 metų Dakaro ralio nugalėtoju keturračių įskaitoje tapo užtikrintai važiavęs ir niekam vilčių nepalikęs Rafal Sonikas („Yamaha"), kuris net 2 val. 54 min. 50 sek. aplenkė antroje vietoje likusį Gonzalez Ferioli („Yamaha"). Trečias liko Walter Nosiglia („Honda").

Ketvirtąją vietą užėmė Sanabria Galeano („Yamaha"), o penktas liko - Christophe Declerck („Yamaha").

Automobiliai

Automobilių įskaitoje vėl gi jokios intrigos prieš paskutinį etapą jau nebuvo likę. Nasseras Al-Attiyah turėjo saugų pranašumą prieš Ginielį De Villiersą.

Automobilių greičio ruožas dėl liūčių šiandien buvo sutrumpintas iki 34 km.

Paskutiniame etape greičiausiai skriejo Robby Gordonas, kuris 25 sek. aplenkė Leeroy Poulter, o Emiliano Spataro atsiliko 29 sek.

Nei liūtys, nei varžovai šiandien nesutrukdė „Mini" komandos atstovui Nasserui Al-Attiyah'ai antrą kartą tapti Dakaro ralio nugalėtoju. Ginielis De Villiersas su „Toyota" liko antras, atsilikęs 35 min. 34 sek. Trečią vietą bendroje įskaitoje užėmė Krzysztof Holowczycas su „Mini".

Ketvirtoji vieta atiteko „Mini" komandos pilotui Erik Van Loon'ui, o penktas liko taip pat šios komandos atstovas Vladimir Vasilyevas.

Paskutiniame greičio ruože finišą pasiekė ir abu lietuviški ekipažai. Benediktas Vanagas  jame buvo 40-as, o Antanas Juknevičius - 58-as.

Beno žinutė po paskutinio greičio ruožo: "Paskutinis šių metų Dakaro greičio ruožas įveiktas!
Aišku, jei tai galima būtų pavadinti įveikimu. Kai atsiremi į 20-ies automobilių eilę, stovinčią ir laukiančią kol priekyje paslydęs sportininkas išsikapstys. Finiše nėra teisėjų. Manom, kad dėl ypač prastų sąlygų visi gaus vieną laiką. Bet čia tik prielaida."

Bendroje įskaitoje Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio ekipažas užėmė 24-ą vietą, o Antano Juknevičiaus ir Edvardo Duobos duetas užėmė 60 vietą.