• Dakaro ralis 2016/Edgaro Buiko nuotrauka
    Dakaro ralis 2016/Edgaro Buiko nuotrauka
  • Benediktas Vanagas ir Sebastian Rozwodowski/Edgaro Buiko nuorauka
    Benediktas Vanagas ir Sebastian Rozwodowski/Edgaro Buiko nuorauka

Sausio 16 dieną startavo paskutinis 2016 metų Dakaro etapas, kuriame sportininkams reikėjo įveikti 180 km greičio ruožą ir 131 km pervažimą. Greičio ruožas buvo suskirstytas į 4 kontrolės punktus.

Prie trylikto etapo starto linijos stojo 84 motociklai, 24 keturračiai, 68 automobiliai ir 43 sunkvežimiai.

Prisiminkime, kiek technikos startavo pirmąją Dakaro ralio dieną, prologi metu: 136 motociklai, 45 keturračiai, 111 automobilių ir 55 sunkvežimiai. Iš viso 347 transporto priemonės, tryliktame etape jų beliko 219. Taigi trečdalis dalyvių nepasiekė paskutinio etapo starto.

Motociklai

Motociklų įskaitoje paskutinius 180 km pirmas įveikė Pablo Quintanilla, kuris distanciją įveikė per 1 val. 51 min. 27 sek. Bendroje įskaitoje jis užėmė trečią vietą.

Antras finaliniame etape buvo Kevin Benavides, atsilikęs 1 min. 41 sek. Pastarasis bendroje įskaitoje iki šio etapo žengė ketvirtas, tačiau tik viena sekunde lenkė Helderį Rodrigues, kuris šiandien finišavo trečias ir liko penktoje bendros įskaitos vietoje. Etape lyderiui jis pralošė 2 min. 37 sek.

Ketvirtas šiandien buvo, jau niekur nebeskubėjęs Toby Price iš Australijos, kuris atsiliko 4 min. 22 sek. ir tapo Dakaro ralio nugalėtoju motociklų įskaitoje. Tai pirmoji jo Dakaro pergalė.

Penktas šiandien finišavo Stefan Svitko - jis pralošė 6 min. 24 sek. ir užėmė antrą vietą bendroje įskaitoje.

Keturračiai

Keturračių įskaitoje pirmas greičio ruožą įveikė Brian Baragwanath. Jis užtruko 2 val. 7 min. 18 sek. Antrą vietą užėmė Giuliano Horacio Giordana, atsilikęs 7 min. 44 sek. Trečias buvo Sergei Karyakin, pralošęs dar 11 sek. Ketvirtas - Jeremias Gonzalez Ferioli, atsilikęs 11 min. 45 sek. Penktas - Walter Nosiglia, pralošęs 12 min. 43 sek.

Bendros įskaitos lyderis Marco Patronelli jau niekur neskubėjo, jis finišavo šeštas, atsilikęs 15 min. 37 sek. Jo brolis Alejandro taip pat skubėti nesiruošį ir buvo aštuntas atsilikęs dar lygiai vieną minutę. Taigi 2016 metų Dakaro ralio bendros įskaitos viršuje du broliai Patronelli. Pirmas - Marco, antras - Alejandro. Trečia bendros įskaitos vieta priklauso B. Baragwanath, kuris paskutiniame etape išplėšė trečią vietą ant podiumo iš S. Karyakin.

Automobiliai

Automobilių įskaitoje šiandien labiausiai spaudė Mikko Hirvonenas, kuris dar turėjo šansų iš G. De Villierso atimti trečią poziciją. Tačiau greičio ruožo jis nelaimėjo, nors pradžioje ir pirmavo, pozicijos taip pat nepasigerino - vis dėl to šiek tiek pritrūko, o ir Villiersas tikrai greitai važiavo.

Pirmas buvo Sebastien Loebas, kuris distanciją įveikė 1 val. 46 min. 51 sek. Mikko Hirvonenas buvo antras, atsilikęs 1 min. 13 sek. Trečias finišavo Cyril Despres, pralošęs dar 23 sek. Ketvirtą vietą užėmė Nasseras Al-Attiyah, užfiksavęs tokį pat rezultatą, kaip ir Cyril'as. Penktas buvo Leeroy Poulter, pralošęs 2 min. 4 sek. Ralio lyderis Stephane Peterhanselis atsiliko 7 min. 37 sek., bet jis jau niekur neskubėjo, nes jo pirmoji pozicija jau buvo saugi.

Tagi Dakaro ralio nugalėtoju automobilių įskaitoje tapo būtent S. Peterhanselis su Peugeot. Tai jau šeštasis jo laimėtas Dakaras automobilių įskaitoje. Važiuojant motociklu S. Peterhanselis Dakarą laimėjo taip pat šešis kartus. Antras šiais metais liko N. Al-Attiyah su Mini, o trečias - G. De Villiersas su Toyota.

Dakaro ralio debiutantas, klasikinio ralio atstovas Mikko Hirvoneas su Mini užėmė ketvirtą vietą, o penktas buvo L. Poulter su Toyota. Kitas ralio debiutantas S. Loebas su Peugeot po vieno nesėkmingo etapo liko devintas, tačiau įrodė, kad savo ambicijas tapti net gi ir maratono nugalėtoju.

Lietuviai

Benediktas Vanagas šiandien startavo iš 26-os pozicijos ir wp1 jis buvo 23-as, atsilikęs 4 min. 44 sek. WP2 tempas išlaikytas - 23-ia vieta ir 8 min. 39 sek. atsilikimas. WP3 Benas pagerino savo poziciją - jis šoktelėjo į 20-ą vietą, atsilikdamas 10 min. 53 sek.

Finišą Benediktas kirto 20-oje vietoje, pralošęs 13 min. 9 sek. Bendroje Dakaro ralio įskaitoje jis užėmė 27-ą vietą.

„Dviejų savaičių išbandymas baigtas.“ – sakė Benediktas Vanagas po finišo.

Tai buvo ketvirtasis Dakaro ralis, kuriame dalyvavo B. Vanagas. Sudėtingiausiose planetos lenktynėse šimtu procentu važiuojantis greičiausias Dakaro lietuvis finišavo visus keturis kartus.

Antanas Juknevičius startavo 27-as, o pirmame punkte buvo 29-as, atsilikęs 6 min. 8 sek. WP2 atsilikimas - 11 min. 14 sek. ir 28-a vieta. WP3 ta pati 28-a vieta ir 14 min. 51 sek. atsilikimas.

Finiše jis atsiliko 17 min. 37 sek. ir užėmė 28-ą vietą. Bendroje Dakaro ralio įskaitoje jis užėmė 28-ą vietą, nuo Benedikto atsilikęs 3 val. 25 min.