You are here

Dakaro ralis 2018: 11-ame etape Antanas Juknevičius finišavo tarp TOP20

 • Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis
  Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis
 • Benediktas Vanagas/Marian Chytka nuotrauka
  Benediktas Vanagas/Marian Chytka nuotrauka
 • Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis/Edgaro Buiko foto
  Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis/Edgaro Buiko foto
 • Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas/Vytauto Dranginio nuotrauka
  Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas/Vytauto Dranginio nuotrauka
 • Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis
  Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis
 • Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis/Edgaro Buiko foto
  Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis/Edgaro Buiko foto
 • Balys Bardauskas/Jose Mario Dias nuotrauka
  Balys Bardauskas/Jose Mario Dias nuotrauka

Vienuoliktas etapas Dakaro ralio etapas, pavadintas „Super Fiambala“. Jis yra išskirtinis tuo, kad vienu metu lenktynes pradėjo 25 greičiausi automobilių, motociklų ir sunkvežimių klasių dalyviai. Daugiau nei du trečdalius greičio ruožo sportininkai važiuoja per kopas, o iš viso greičio ruože reikia įveikti 280 km. Po to dar lauks 467 km pervažiavimas iš Beleno į Čilesitą.

Prie starto linijos sausio 17 dienos etape stojo 93 motociklai, 34 keturračiai, 52 automobilia ir 30 sunkvežimių.

Šiandien motociklams prasidėjo antrojo maratoninio etapo pirmoji diena, po kurios jie negalės tikėtis pagalbos iš mechanikų, o techniką turės remontuotis patys.

Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis/Edgaro Buiko foto

 

Automobiliai

Nuo trečiojo kontrolės punkto šiandien į priekį išsiveržė B. Ten Brinke su Toyota ir šioje pozicijoje važiavo iki septinto punkto, po kurio laukė trumpas neutralus ruožas. C. Sainzas su Peugeot šioje lenktynių stadijoje nuo jo atsiliko 2 min. 25 sek. Trečias čia buvo S. Peterhanselis, atsilikęs 3 min. 53 sek.

B. Ten Brinke finiše taip pat buvo pirmas. Antrąją vietą užėmė C. Despres, pralošęs 4 min. 35 sek. Dar 5 sek. atsiliko C. Sainzas. Dar 10 sek. atsiliko kitas Peugeot komandos narys S. Peterhanselis. Penktoji vieta - N. Al-Attiyah, atsilikęs 5 min. 56 sek.

 

Lietuviai

Antanas Juknevičius startavo iš 19-os vietos. Greičio ruožo pradžioje jis krito į 32-ą poziciją, tačiau vėliau kilo į viršų. Pirmąją greičio ruožo dalį jis pasiekė 17-as, atsilikęs 58 minutes be vienos sekundės.

Finiše Antanas užėmė 17-ą vietą, lyderiui pralošęs 1 val. 24 min. 36 sek.

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis

„Geras greičio ruožas, lėkėm su vėjeliu. Buvo šiokių tokių paklydimų, bet visiems pasitaiko. Vienoje vietoje strigom ten pat kur daug mašinų buvo sustoję. Ten visi vieni kitus iškapstėm, padėjom ir spaudėm tolyn. Matėm ir Vaidotą su Saulium, nors rodė nestoti, bet stabtelėjom, paklausėm ar viskas gerai, jau lipt norėjom, bet Saulius pasakė, kad niekuo negalim padėt. Greičiausiai mechaninis gedimas. Gaila labai, gedimai – skaudžiausias dalykas sportininkui, o čia dar ir vieta buvo gera“, – po finišo pasakojo Antanas Juknevičius.

Vaidotas Žala į startą pajudėjo 22-as, o po antro kontrolės punkto važiavo 14-as, penktame jis buvo 16-as, atsilikęs 36 min. 34 sek. Greičio ruožo pirmąją dalį ekipažas dėl gedimo pasiekė praradęs itin daug laiko - 4 val. 28 min.

Finišą Vaidotas pasiekė 37-oje pozicijoje, atsilikęs 5 val. 2 min. 7 sek.

Benediktas Vanagas startavo iš 24-os pozicijos.Pirmoje greičio ruožo dalyje jis buvo 23-ias, atsilikęs 1 val. 18 min. 37 sek. Finišavo Benediktas 24-as, atsilikęs 2 val. 2 min. 12 sek.

Benediktas Vanagas/Marian Chytka nuotrauka

„Na ką aš Jums galiu pasakyti, džentelmenai? Greičio ruožas žudikas, turbūt psichologiškai. „Fiambala” yra vienas turbūt nemėgstamiausių lenktynininkų greičio ruožų, nes jis yra labai sudėtingas, labai „užsuktas”, labai lėtas, labai daug akmenų, toks šlykštus smėlis – iš tiesų viskas, kas gali būti blogiausia, iš esmės yra vienoje vietoje. Ir čia nereikia daug kilometrų, kad išvarytų iš proto, tai jei žmogus yra silpnesnės psichikos, tai manau, kad jisai(greičio ruožas – red.past.)  galėtų būti kankinimo forma. Tai va, o mums pirmoji dalis sekėsi visai neblogai – vienu momentu šalikėlėje pamatėme Saulių su Vaidotu, sustojom, bet Saulius parodė nykštį, pagalbos nereikia, o patiems likus 500 metrų iki finišo lūžo traukė vairo, tai greituoju būdu ją keitėm”, - pasakoja pilotas. Šios dienos greičio ruožas organizatorių buvo pramintas paskutiniu „pasispardymu” ir įveikus jį, finišas Kordoboje bus pasiekiamas ranka.

Ekipažo nesėkmės nesibaigė vairo trauke: „Antroji dalis – buvom pasiklydę pakankamai ilgai. Tai toksai iš esmės galėjo būti neblogas greičio ruožas, bet vairo traukės keitimas kokių penkiolika minučių, pasiklydimas kokią pusę valandos – tikrai ne mūsų naudai, bet džiugu, kad dar viena diena uždaryta”, - dalinosi Benediktas.

 

Motociklai

 

Motociklų įskaitoje pirmas buvo T. Price, kuris 1 min. 38 sek. aplenkė K. Benavidęs ir 6 min. 31 sek. pranoko A. Meo.

Balys Bardauskas startavo 81-as, o finiše užėmė 68-ą vietą. Nugalėtojui pralaimėjęs 3 val. 23 min.

Kaip teigia B. Bardausko komandos „Perkūnas Team“ vadovas Carlos Brebbia, atsipalaiduoti Balys negalės ir dvyliktame etape. Jame prireiks ir fizinių jėgų, ir šalto proto.

„Ši diena pareikalaus iš motociklininkų daug valios pastangų ir ištvermės, – aiškina C. Brebbia. – Bus ypač svarbu, kaip sportininkai Dakaro raliui pasirengė fiziškai“.

Pasak jo, etapo trasa drieksis per išdžiūvusias ir neišdžiūvusias upes. Pagrindiniu dienos akcentu taps staigūs posūkiai, akmenys ir brastos.

„Motociklininkams teks didelis krūvis, nes prireiks fizinės jėgos, jei jie norės, kad jų nepralenktų automobiliai. Sunku ir nusakyti, kaip jaučiasi motociklininkas, važiuojantis paskui didelius dulkių debesis keliantį automobilį, kai dulkės tiesiogine to žodžio prasme ilgai kybo ore“, – sako C. Brebbia.

 

Keturračiai

 

Tarp keturračių pirmas šiandien - N. Cavigliasso. Antroje vietoje buvo I. Casale, atsilikęs 15 min. 14 sek., o trečias finišavo D. Shilov, pralošęs 34 min. 49 sek.

 

Sunkvežimiai

 

Sunkvežimių įskaitoje pirmas buvo S. Viazovich su MAZ. Antras finišavo F. Villagra su Iveco, atsilikęs 1 min. 24 sek. Trečioje vietoje buvo D. Sotnikov su Kamaz, pralošęs 28 min. 51 sek.

 
 

DAKARO RALIS 2019

REZULTATAI PO 10/10 ETAPŲ

LIETUVIAI DAKARE

Antanas Juknevičius/Toyota - 36

Benediktas Vanagas/Toyota - 11

Vaidotas Žala/Toyota - 12

Balys Bardauskas/KTM - nefinišavo

Arūnas Gelažninkas/KTM - 24

Automobiliai TOP 5

1. Al-Attiyah Toyota 34:38:14
2. Roma Mini +00:46:42
3. Loeb Peugeot +01:54:18
4. Przygonski Mini +02:28:31
5. Despres Mini +02:48:43

 

Sunkvežimiai TOP 5

1. Nikolaev Kamaz 41:01:35
2. Sotnikov Kamaz +00:25:36
3. De Rooy Iveco +01:34:44
4. Villagra Iveco +05:49:08
5. Loprais Tatra +05:59:51

 

Motociklai TOP 5

1. Price KTM 33:57:16
2. Walkner KTM +00:09:13
3. Sunderland KTM +00:13:34
4. Quintanilla Husqvarna +00:20:46
5. Short Husqvarna +00:44:10

 

Keturračiai TOP 5

1. Cavigliasso Yamaha 43:01:54
2. Ferioli Yamaha +01:55:37
3. Gallego Yamaha +02:11:48
4. Giroud Yamaha +04:02:41
5. Andujar Yamaha +06:38:10