You are here

Dakaro ralis 2019: 7-ame etape B. Vanagas 16-as. A. Juknevičius - 20-as

 • Benediktas Vanagas/Marian Chytka nuotrauka
  Benediktas Vanagas/Marian Chytka nuotrauka
 • Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas/AgroRodeo komandos nuotrauka
  Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas/AgroRodeo komandos nuotrauka
 • Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis/Komandos nuotrauka
  Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis/Komandos nuotrauka
 • Benediktas Vanagas/Marian Chytka nuotrauka
  Benediktas Vanagas/Marian Chytka nuotrauka
 • Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas/Gedmanto Kropio nuotrauka
  Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas/Gedmanto Kropio nuotrauka
 • Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis/Komandos nuotrauka
  Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis/Komandos nuotrauka
 • Arūnas Gelažninkas/Ryčio Šeškaičio nuotrauka
  Arūnas Gelažninkas/Ryčio Šeškaičio nuotrauka

Dakaro ralio organizatoriai perspėjo, kad septintasis etapas bus labai sunkus. Čia bus visko: kalnų, kopų, feš-feš smėlio, upių vagų, griovių ir panašiai. Net 100 km distancija drieksis kopomis.

Šios dienos greičio ruožo ilgis - 323 km. Greičio ruožas suskirstytas į septynis kontrolės punktus (WP).

Po labai sudėtingo šeštojo etapo, šiandien prie starto linijos dar mažiau dalyvių: 95 motociklai, 15 keturračių, 65 automobiliai, 23 bagiai ir 29 sunkvežimiai.

Po šeštojo etapo bendroje įskaitoje B. Vanagas žengia dešimtas, V. Žala yra 14-as, o A. Juknevičius - 45-as. Motociklu važiuojantis A. Gelažninkas užima 30-ą vietą, o B. Bardauskas yra 89-as. Vienišių klasėje jo pozicija - 21-a.

 

AUTOMOBILIAI

 

Automobilių įskaitoje į startą pirmas pajudėjo 6-ojo etapo nugalėtojas S. Loebas, tačiau 47-ajame kilometre jo bolidą ištiko elektros problemos, kurias lenktynininkas pašalino, tačiau WP1 punktą pasiekė praradęs net 40 minučių.

Tuo tarpu pirmas WP1 punkte buvo S. Peterhanselis, 1 min. 1 sek. aplenkęs Nani Roma. Dar 27 sek. už jo buvo N. Al-Attiyah.

WP2 punkte jau kitas lyderis - Nani Roma, o S. Peterhanselis - antras, atsilikęs 1 min. 25 sek. Trečias - G. De Villiersas, atsilikęs 2 min. 52 sek.

WP3 punkte lyderio poziciją į savo rankas vėl perėmė S. Peterhanselis. Nani Roma šįkart buvo antras, atsilikęs 58 sek. Trečias G. De Villiersas, atsilikęs 4 min. 11 sek., o vos sekunde už jį lėtesnis buvo C. Despres.

WP4 S. Peterhanselis sugebėjo dar labiau įtvirtinti savo pirmąją poziciją ir jau 3 min. 18 sek. lenkė N. Roma. Trečias važiavo C. Despres, atsilikęs 6 min. 8 sek.

WP5 ir vėl greičiausias buvo S. Peterhanselis, o Nani Roma nuo jo atsiliko 3 min. 13 sek. Į trečią vietą pakilo C. Sainzas, nors WP1 punkte jis buvo vos 30-as. Jo atsilikimas 10 min. 38 sek. arba 3 sek. mažiau nei nuo lyderio atsiliko C. Despres. O dar 7 sekundžių atstumu nuo jo laikėsi G. De Villiersas.

WP6 ir toliau tempą diktavo Misteris Dakaras. N. Roma atsilikimas išaugo iki 4 min. 58 sek. Trečias laikėsi C. Sainzas, atsiikęs 10 min. 7 sek. Pirmojo penketuko šešėlyje nuolat važiavęs N. Al-Attiyah į greičio ruožo pabaigą pakilo į ketvirtą vietą ir atsiliko 11 min. 6 sek.

Finiše pirmas buvo S. Peterhanselis, greičio ruožą nuvažiavęs per 4 valandas ir 1 sekundę. Antroji vieta atiteko jo persekiotojui Nani Roma, kuris atsiliko 4 min. 33 sek. Trečias buvo C. Sainzas, atsilikęs 9 min. 28 sek. Ketvirtąją vietą užėmė N. Al-Attiyah, pralošęs 11 min. 58 sek. Penketuką užbaigė C. Despres, atsilikęs 12 min. 50 sek.

Įdomu tai, kad bene greičiausiai greičio ruože lėkė S. Loebas, kuris po išspręstos problemos kiekviename WP artėjo prie lyderio ir savo beveik 40 min. atsilikimą sugebėjo sumažinti iki 28 min. 27 sek.

Bendroje įskaitoje ir toliau lyderiu išlieka N. Al-Attiyah, tačiau S. Peterhanselis pakilo į antrą vietą ir sumažino atsilikimą. S. Loebas iš antros pozicijos nukrito į ketvirtąją.

Automobilių TOP 5 po 7 etapo

1.

N. Al-Attiyah

Toyota

25:13:30

2.

S. Peterhansel

Mini

+00:29:16

3.

N. Roma

Mini

+00:37:59

4.

S. Loeb

Peugeot

+00:54:12

5.

C. Despres

Mini

+01:20:01

 

  ►

Vaidotas Žala startavo 12-as ir WP1 pasiekė 12-oje pozicijoje, atsilikęs nuo S. Peterhanselio 4 min. 22 sek.

WP2 - 25-a vieta ir 25 min. 47 sek. atsilikimas.

WP3 - 23-ia vieta ir 34 min. 2 sek. atsilikimas.

WP4 - 28-a vieta ir 1 val. 16 min. atsilikimas.

WP5 - 23-ia vieta ir 1 val. 25 min. 29 sek. atsilikimas.

WP6 - 22-a vieta ir 1 val. 31 min. 41 sek. atsilikimas.

Finiše Vaidotas buvo 23-ias, atsilikęs 1 val. 33 min. 30 sek.

Preliminariai bendroje įskaitoje ekipažas yra 15-oje vietoje.

„Daug kopų šiandien buvo, bet pats daug reikalų prisidariau. Pačioje greičio ruožo pradžioje nukritom nuo vienos kopos – pastatėm žvakę. Pražioplinau nusileidimą, ir nulėkėm priekiu. Tada atsirado paranoja, kad kažkas sugedę – tai atrodo vairas į šoną krypsta, tai amortizatorius leidžia. Visiškai išsimušėm iš ritmo. Po to įklimpom gal 4 kartus. Žodžiu, vienas pražiopsotas momentas ir reikalų visai dienai. Man tai ilgiausia diena buvo – vis klausinėjau Sauliaus, kiek liko“, – įspūdžius iš greičio ruožo pasakojo vairuotojas Vaidotas Žala.

Sportininkų šiandien laukė itin minkštas smėlis – net ir nuleidus padangų slėgį iki 0,8 baro, automobilis klimpo ir sunkiai ropojo per kopas.

„Kam buvo iki šiol smėlio mažai, tai po šios dienos turėjo užtekt. Pirmoje dalyje visiškas automobilio laužymas buvo, o pabaigoje laukė piktos kopos. Atrodo, kad šiandien organizatoriai sugalvojo – na, vaikučiai, einam ryte palaužysim mašinėles, o po to – į didelę smėlio dėžę“, – septinto etapo finiše pasakojo šturmanas Saulius Jurgelėnas.

  ►

Benediktas Vanagas startavo 22-as. WP1 jis buvo 14-as, atsilikęs 4 min. 33 sek.

WP2 - 16-a vieta ir 12 min. 8 sek. atsilikimas.

WP3 - 17-a vieta ir 18 min. 1 sek. atsilikimas.

WP4 - 19-a vieta ir 41 min. 30 sek. atsilikimas.

WP5 - 16-a vieta ir 48 min. 53 sek. atsilikimas.

WP6 - 16-a vieta ir 51 min. 52 sek. atsilikimas.

Finiše taip pat 16-a vieta ir 53 min. 1 sek. atsilikimas.

Bendroje įskaitoje ekipažas preliminariai yra 11-oje vietoje.

„Turinti galvoje kokią turėjome startinę poziciją po vakar, tai finišas yra tikrai labai geras, – dalinosi B. Vanagas. – Kalbant apie mūsų situaciją absoliučioje įskaitoje, reikalų irgi labai nepagadinom. Organizatoriai buvo labai prigąsdinę, jog bus 100 kilometrų labai sudėtingų kopų, bet mums pavyko susitvarkyti be didesnių nuostolių. Sustojome, nusileidome ratų slėgį, pravažiavome viską be užklimpimų, tiesa, numontavome vieną ratą, teko pasikeisti. Išvažiavę iš masyvo, vėl prisipūtėme ratus ir grįžome į finišą. Iš esmės toliau darbuojamės ties pozicijų įtvirtinimų ir po šiandienos nuotaikos tikrai pozityvios.“

Palikę minkštąją reljefo dalį, „General Financing team Pitlane“ ekipažas neišvengė jau kone kasdiene tradicija tampančio, kaip B. Vanagas pats įvardino, „kriminalinio“ šuolio, kuris primena ekipažui apie tykančius pavojus, bet kartas po karto baigiasi geruoju. Tiesa, šiandienos patirtis baigėsi iš vis be jokių nuostolių ir į istoriją įeis matyt tik gerų foto–kadrų pavidalu. Trumpų problemų būta ir varžantis dėl pozicijų. Siaurame tarpeklyje, važiuojant paskui prancūzą R. Chabot ekipažas signalizavo ir prašėsi būti praleistas, tačiau varžovams užklimpus ir sustojus, toks pats likimas ištiko ir lietuvius. 319 numeriu pažymėtas, taip pat „Toyota Hilux“ pilotuojantis sportininkų duetas šiandien atsiliko penketu minučių ir po dar vieno sėkmingo Carlos Sainz reido į trečiąją vietą, šiuo metu yra artimiausi „General Financing team Pitlane“ varžovai. Tiesa skirtumas ryškus – beveik 45 minutės, tad lietuviškam ekipažui vengiant klaidų, didesnių problemų dėl vietos išsaugojimo iškilti neturėtų.

Dienos rezultatą pakomentuoti paprašytas ekipažo šturmanas gyrė piloto pasirodymą kopose, bei džiaugėsi, jog po negandų kupino pirmadienio ir žemesnės starto pozicijos pavyko grįžti į sveiką tempą bei finišą pasiekti 16–iems

  ►

Antanas Juknevičius etapą pradėjo 35-as. WP1 punkte Antanas buvo 23-ias, atsilikęs 7 min. 33 sek.

WP2 - 31-a vieta ir 29 min. 19 sek. atsilikimas.

WP3 - 30-a vieta ir 41 min. 30 sek. atsilikimas.

WP4 - 23-ia vieta ir 1 val. 5 min. 22 sek. atsilikimas.

WP5 - 20 vieta ir 1 val. 13 min. 47 sek. atsilikimas.

WP6 - 21-a vieta ir 1 val. 19 min. 16 sek. atsilikimas.

Finišavo Antanas 19-as, atsilikęs 1 val. 22 min. 42 sek.

„Labai faina diena – kad tokios visos būtų Dakare. Viskas vyko sklandžiai, ramiai, apgalvotai – prieš kopas susimažinome slėgį, vėliau vėl pasididinome, važiavom protingai ir esame tokioje pozicijoje, kokioje ir norime būti,“ – po finišo kalbėjo Antanas Juknevičius. „Vienoje vietoje buvome paklimpę fesh fesh dulkėse, ten gal kokias 7 minutes praradom, o daugiau viskas kaip iš pypkės – nei ratų prapylėm, nei pasiklydom – gerai dirbom abu. Labai smagus greičio ruožas.“

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis/Komandos nuotrauka

 

MOTOCIKLAI

 

Motociklų įskaitoje pirmas buvo S. Sunderland, kuris 1 min. 51 sek. pranoko J. Florimo. Trečią vietą užėmė R. Brabec, atsilikęs 6 min. 30 sek.

Lyderiu po 6-ių etapų buvęs P. Quintanilla šiandien lyderiui prarado daugiau nei 21 minutę, o tai reiškia, kad jis neteko pirmos vietos bendroje įskaitoje. Po 7-o etapo jis nutriko į penktą vietą ir 9 min. 59 sek. atsilieka nuo naujo Dakaro ralio lyderio R. Brabec.

Antras bendroje įskaitoje yra T. Price, atsiliekantis 6 min. 55 sek. Trečioji vieta priklauso A. Van Beverenui, kuris atsilieka 7 min. 47 sek., o ketvirtas yra S. Sunderlandas, turintis 9 min. 58 sek. laiko deficitą.

 

Arūnas Gelažninkas dieną pradėjo iš 42-os pozicijos, o pirmąjį kontrolės punktą pasiekė dešimčia vietų aukštesnėje pozicijoje. Jis buvo 32-as, atsilikęs nuo tuo metu esančio lyderio R. Brabec 6 min. 41 sek.

WP2 jo pozicija pablogėjo - 36-a ir 18 min. atsilikimas nuo to paties Brabec.

WP3 - 38-as ir 31 min. atsilikimas.

WP4 - 35-a vieta ir 40 min. atsilikimas.

WP5 - 36-a vieta ir 56 min. 11 sek. atsilikimas.

WP6 - 38-a vieta ir 1 val. 4 min. atsilikimas.

Finiše Arūnas atsiliko 1 val. 12 min. ir užėmė 39-ą vietą.

 

Balys Bardauskas startavo 87-as, o pirmąjį punktą pasiekė būdamas 76-as, atsilikęs beveik 18 min. Antrame punkte jis buvo 75-as, o atsilikimas išaugo iki 41 min. 41 sek.

WP3 - 71-a vieta ir 1 val. 11 min. atsilikimas.

WP4 - 78-a vieta ir 2 val. 23 min. atsilikimas.

WP5 - 77-a vieta ir 3 val. 13 min. atsilikimas.

WP6 - 80-a vieta ir 3 val. 27 min. atsilikimas.

Finišavo Balys 83-ias, atsilikęs beveik 4 valandas.

Arūnas Gelažninkas/Ryčio Šeškaičio nuotrauka

 

AŠTUNTAS ETAPAS

 

Aštuntame Dakaro etape (sausio 15 d.) sportininkų vėl lauks daug smėlio ir kopų – viso 575 km, iš kurių 360 km greičio ruožas, o likę – pervažiavimo atstumas tarp bivako San Chuan de Markonoje ir Pisko mieste. Šis etapas bus įdomus tuo, jog 10 geriausius rezultatus parodžiusių motociklininkų, 10 automobilių ir 5 sunkvežimiai startuos pagal laikus, parodytus septintame etape. t. y., daugelis motociklininkų jau starte turės važiuoti paskui sunkvežimius.

Kategorijos: 
 
 

DAKARO RALIS 2020

REZULTATAI PO 12/12 ETAPŲ

LIETUVIAI DAKARE

Benediktas Vanagas/Toyota - 15

Antanas Juknevičius/Toyota - 20

Vaidotas Žala/Mini - 26

Gintas Petrus/Toyota - 41

Edvinas Juškauskas/Toyota DNF

Arūnas Gelažninkas/KTM - 30

Automobiliai TOP 5

1. Sainz Mini 42:59:17
2. Al-Attiyah Toyota +00:06:21
3. Peterhansel Mini +00:09:58
4. Al Rajhi Toyota +00:49:10
5. De Villiers Toyota +01:07:09

 

Sunkvežimiai TOP 5

1. Karginov Kamaz 46:33:36
2. Shibalov Kamaz +00:42:26
3. Viazovich MAZ +02:04:42
4. Sotnikov Kamaz +02:55:28
5. Macik Iveco +03:28:08

 

Motociklai TOP 5

1. Brabec Honda 40:02:36
2. Quintanilla Husqvarna +00:16:26
3. Price KTM +00:24:06
4. Florimo Honda +00:31:43
5. Walkner KTM +00:35:00

 

Keturračiai TOP 5

1. Casale Yamaha 52:04:39
2. Vitse Yamaha +00:18:24
3. Sonik Yamaha +01:04:15
4. Andujar Yamaha +03:30:16
5. Wisniewski Yamaha +04:38:53