You are here

Drift Masters GP 2017: Lietuvos drifterių nuotykiai Niurburgringe

Gegužės 12-13 dienomis legendinėje Nurburgringo Formulės-1 trasoje, Vokietijoje, įvyko antrasis 2017-ųjų metų Europos šonaslydžio čempionato Drift Masters GP etapas, kuriame dalyvavo ir trys lietuvių komandos. Iš Vilniaus atvyko Benediktas Čirba (Ukmergės ASK), iš Kauno Andrius Vasiliauskas, o uostamiestį atstovavo Kęstutis Kelpša (Drift Devil).

Šonaslydžio varžyboms naudojama trasos (joje taip pat vyksta ir Formulės-1, DTM, Moto GP lenktynės) konfigūracija besitesianti nuo Dunlop-Kehre iki Michael-Schumacher S posūkių reikalauja galingo automobilio. Važiuodami į kalną prieš pirmą posūkį drifto bolidai pasiekia 173 km/h greitį.

Gegužės 12 dieną, penktadienį, vykusiose treniruotėse netrūko veiksmo. Vairuotojai dažnai klydo, o tiksliau važiavo du Team Drift Brothers komandos atstovai vairuojantys BMW ir Nissan automobilius.

Šeštadienį vykusioje kvalifikacijoje nugalėjo Krzysztov Romanovski, surinkęs 90 taškų ir aplenkęs Pawelą Borkovski bei Elias Hountondij. Iš lietuvių geriausiai sekėsi K.Kelpšai užėmusiam aukštą septintąją vietą. Benediktas Čirba su 66 taškais liko 21-as, o kvalifikaciniuose važiavimuose abu kartus klydęs surinko 0 taškų ir į Top32 važiavimus nepateko.

Top32 važiavimuos gerai pasirodė B.Čirba ir K.Kelpša. Benediktas nugalėjo Jerzy Teclaw, o Kęstutis – Thomas Grosse.

Top16 važiavęs lietuvis B.Čirba susitiko su bene techniškiausiai iš visų sportininkų važiavusių Johannes Hountondij. Pirmame važiavime padarė klaidą, o antrame tik nežymiai buvo pranešesnis už savo varžovą ir pasitraukė iš kovų Top16 etape. Tuo tarpu K.Kelpšai sekėsi geriau ir klaipėdietis sėkmingai įveikė Top16 ir Top8.

Pusfinalyje Kęstutis nusileido P.Trela ir dėl trečiosios vietos kovojo su kvalifikacijos nugalėjoju K.Romanowski. Deja važiavimų metu sugedo BMW E36 reduktorius ir lietuvis iš kovos turėjo pasitraukti dėl techninio gedimo.

Antrame etape nugalėjo P.Trela, antra vieta atiteko B.Čirbą eliminavusiam J.Hountondij.

Trečiasis Drift Master GP etapas vyks birželio 9-10 dienomis Plocko trasoje, Lenkijoje.

Apie čempionatą

Drift Masters GP yra sparčiausiai augantis „drifto“ čempionatas Europoje, kuriame dalyvauja virš 50 sportininkų iš Airijos, Anglijos, Vokietijos, Italijos, Norvegijos, Lenkijos, Ukrainos, Slovakijos, Vengrijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Rusijos bei kitų Europos valstybių. Iš viso 2017-aisiais vyks šeši etapai Vokietijoje, Lenkijoje ir Latvijoje, kurių metu dalyviai išsidalins daugiau nei 240 000 eurų piniginį prizą.

Pirmasis čempionato etapas vyko balandžio 21-22 dienomis Poznanėje (Lenkije). Antrasis etapas gegužės 12-13 persikels į Nurburgringo trasą Vokietijoje, trečiasis vyks birželio 9-10 Plocke (Lenkija), ketvirtasis liepos 7-8 Torune (Lenkija), penktasis liepos 28-29 Rygoje, šeštasis rugpjūčio 25-26 Hockenheimo trasoje (Vokietija).

Lietuvą pirmuose dvejuose čempionato etapuose atstovavo Benediktas Čirba, Kęstutis Kelpša ir Andrius Vasiliauskas.

Kategorijos: