You are here

Driftas 2017: „Street“ lygos ketvirtas etapas Vilniuje

 • Driftas/RD Photo nuotrauka
  Driftas/RD Photo nuotrauka
 • Driftas/RD Photo nuotrauka
  Driftas/RD Photo nuotrauka
 • Driftas/RD Photo nuotrauka
  Driftas/RD Photo nuotrauka
 • Driftas/RD Photo nuotrauka
  Driftas/RD Photo nuotrauka
 • Driftas/RD Photo nuotrauka
  Driftas/RD Photo nuotrauka

Liepos 30 dieną Vilniuje vykusiose varžybose „D1Sport Drift Wars“ - rekordinis dalyvių skaičius. „Street“ lygos drifto varžybų ketvirtas etapas pritraukė ir nemažai svečių iš užsienio. Tarp lietuvių varžėsi taip pat Latvijos ir Rusijos sportininkai. Iš viso į varžybas atvyko 52 sportininkai, o puikus vasariškas oras leido mėgautis varžybomis.

Ryte prasidėjo dalyvių treniruotės. Treniruočių metu pilotai galėjo išbandyti skirtingas trajektorijas ir technikas. Bandomieji važiavimai praėjo be didesnių incidentų, tačiau viso renginio metu netrūko artimų ir aršių porinių važiavimų, daug dūmų ir puikių emocijų.

Varžybos neapsiėjo ir be susidūrimų bei pilotų nesėkmių. Nemažai susidūrimų su blokais, pilotų kontaktų. Pora bolidų buvo apgadinti labai stipriai. Vieno važiavimo metu pilotas vairuodamas BMW markės bolidą pastūmė Nissan s13 , sulenkė duris ir slenkstį. Šonaslydžio esmė – artimos porinių važiavimų kovos, tačiau tą kartą teisėjai nubaudė pilotą už per aršų ir ganėtinai rizikingą važiavimą. Tarp dalyvių buvo galima pirmą kartą išvysti Volkswagen Golf automobilį perdarytą į galu varomą sportinį bolidą.

Kvalifikacijoje geriausiai sekėsi Giedriui Zabulioniui, nors ir nedideliu taškų skirtumu, jis sugebėjo atsiplėšti nuo varžovų ir į porinius važiavimus keliauti pirmoje vietoje. Antras liko Andrius Burkša nuo pirmoje vietoje esančio Giedriaus atsilikęs vos keliais taškais. Trečioje vietoje – Laisvūnas Žilys, o ketvirtas liko Darius Turevičius. Keletas visuomet rezultatyvių pilotų nepraėjo kvalifikacijos ir poriniuose važiavimuose nepasirodė. Renginio svečiai iš užsienio kvalifikaciją įveikė, tačiau kitaip, nei trečiajame „D1Sport Drift Wars“ etape, kuriame prizininku tapo latvis Janis Berzinis, šiose varžybose jiems pavyko patekti tik į TOP16 lentelę. Toliau kovas tęsė tik Lietuvos sportininkai.

Kvalifikacijai pasibaigus visi dalyviai išsirikiavo paradui. Šį kartą buvo nuspręsta visus bolidus palikti trasoje. Pasibaigus paradui sportininkai, tęsiantys kovas išėjo į pasitarimą, o kiti liko bendrauti su žiūrovais. Visi turėjo progą iš arčiau susipažinti su šia sporto šaka, pabendrauti su sportininkais, pasidaryti nuotraukų.

Porinių važiavimų metu žiūrovai galėjo stebėti nemažai puikių kovų. Diena buvo tikrai netikėta. Dažnai šonaslydžio varžybose jau nuo pat varžybų pradžios yra aiškūs dienos lyderiai. Šį kartą porinių važiavimų metu rezultatų lentelė apsivertė kone kardinaliai. Po finalinio važiavimo Gedimino Žigučio automobilis net užsidegė. Dėka operatyviai sureagavusių trasos teisėjų jis buvo greitai užgesintas. Po įtemptų kovų paaiškėjo „D1Sport Drift Wars“ 4 etapo prizininkai:

 1. Deividas Taraskevičius

 2. Gediminas Žigutis

 3. Andrius Palaima

 4. Rimvidas Prakuliauskas

Kategorijos: