You are here

Dubai International Baja 2019: Benediktas Vanagas užėmė 5-ą vietą

• Benediktas Vanagas ir Bartek Boba/Ryčio Šeškaičio nuotrauka
    Benediktas Vanagas ir Bartek Boba/Ryčio Šeškaičio nuotrauka

Kovo 9 dieną finišavo antrasis Pasaulio taurės „FIA World Cup for Cross Country Bajas 2019“ etapas - „Dubai International Baja", kuriame Benediktas Vanagas užėmė penktąją vietą.

Kaip ir pirmąją lenktynių dieną, taip ir antrąją - B. Vanagas greičio ruože užėmė 5 vietą ir bendroje įskaitoje liko taip pat penktoje pozicijoje.

ANTRA DIENA

Antrąją lenktynių dieną sportininkams reikėjo įveikti beveik 205 km ilgio greičio ruožą, kurį laimėjo V. Vasilyevas, antras čia buvo J. Przygonskis, atsilikęs 2 min. 38 sek. Trečias į finišą atskubėjo M. Prokop, atsilikęs dar šiek tiek daugiau nei vieną minutę. Tik ketvirtas šįkart buvo pirmo greičio ruožo nugalėtojas K. Sh. Al Qassimi, pralošęs nugalėtojui 4 min. 36 sek.

B. Vanagas greičio ruožo nugalėtojui pralošė 5 min. 58 sek. Šiandien sportininkas pasirinko tinkamą padangų slėgį, palaikė greitą tempą ir kone perpus sumažino atsilikimą nuo lyderio, lyginant su vakar diena.

Tačiau kelias į sėkmingą šiandienos finišą nebuvo lengvas. B. Vanagas pasakoja, jog su laikinuoju šturmanu Bartek Boba patyrė nemalonų incidentą – komandos bolidas „Toyota Gazoo Racing Hilux“ grubokai nusileido nuo kopos ir su priekinės dalies apsauga trenkėsi į žemę. Automobilis rimtų apgadinimų nepatyrė, tačiau B. Boba pajuto nugaros skausmą. Galop skausmas taip paūmėjo, jog šturmanas vos išsėdėjo savo sėdynėje. Ekipažas nusprendė mažinti greitį, kad šturmano nugara kiek įmanoma mažiau judėtų ir būtų galima suprasti, kiek rimtas yra sužalojimas. Po maždaug penkių lėtų kilometrų B. Bobai skausmas sumažėjo ir „General Financing team Pitlane“ ekipažas grįžo į sportinį tempą. B. Vanagas pasakoja, jog labiausiai finiše džiugino B. Bobos savijauta – išlipus iš sportinio „Toyota Hilux“ šturmanas patikino, jog skausmas dingo.

BENDRA ĮSKAITA

Susumavus abiejų greičio ruožų rezultatus tapo aišku, kad Dubajuje nugalėjo lenkas J. Przygonski, važiavęs su „Mini" bagiu. Antras liko K. Sh Al Qassimi, vairavęs „Peugeot 3008" bagį. Jis atsiliko 1 min. 10 sek.

Trečiąją vietą bendroje įskaitoje užėmė M. Prokop su „Ford Raptor". Jis pralošė 3 min. 12 sek. Ketvirtas liko V. Vasilyev su „Toyota Hilux". Jo atsilikimas 5 min. 42 sek.

Penktąją vietą bendroje įskaitoje užėmęs B. Vanagas su šturmanu B. Boba nugalėtojų ekipažui pralošė 23 min. 46 sek. Tiesa, rezultatų lentelėje prie B. Vanago pavardės įrašyta 12 minučių bauda (už viršytą greitį greičio gesinimo zonoje), kurią jis gavo pirmajame greičio ruože. (Taigi su šia bauda po pirmos dienos jis buvo klasifikuojamas 9-oje vietoje). Taip pat dar buvo skirta ir 600 eurų bauda.

Dubai International Baja 2019 TOP 5:

1. J. Przygonski Mini John Cooper Works Buggy 05:15:10
2. K. Sh. Al Qassimi Peugeot 3008 DKR +00:01:10
3. M. Prokop Ford Raptor +00:03:12
4. V. Vasilyev Toyota Hilux Overdrive +00:05:42
5. B. Vanagas Toyota Hilux Gazoo Racing +00:23:46 (12 min. bauda)

Po abiejų „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapų surinkti taškai „General Financing team Pitlane“ komandai leidžia užimti aukštą ketvirtą vietą ir išsilaikyti lyderių penketuke.