You are here

F-1 2012 Ispanijos GP pirmoji karjeroje Pastoro Maldonado pergalė

F-1/J. M. Izquierdo Photography nuotrauka

Lenktynės

Pastoras Maldonado atstovaujantis „Williams“ komandą laimėjo Ispanijos GP lenktynes. Tai buvo pirmoji jo pergalė „Formulės-1” karjeroje. Jam pavyko aplenkti „Ferrari“ lenktynininką Fernando Alonso, kuris po gerai susiklosčiusio starto buvo pirmas. Pasiekti pergalę Pastorui padėjo ankstesnis sustojimas „boksuose“.

Trečias lenktynėse finišavo Kimi Raikkonenas, kuris nespėjo pasivyti lyderių iki lenkimui palankaus atstumo. Suomiui iki galimo lenkimo pritrūko bent poros ratų.

Ketvirtas finišavo Romainas Grosjeanas iš „Lotus“, penktas buvo Kamui Kobayashi.

Paskutinis startavęs Lewisas Hamiltonas sugebėjo „prisikapstyti“ iki aštuntos pozicijos.

Tryliktame rate Michaelis Schumacheris lenkdamas Bruno Senną sukėlė avariją ir pasitraukė iš varžybų. Išnagrinėję šią situaciją teisėjai avarijos kaltininku pripažino vokietį, kuris ateinančiose Monako GP varžybose startuos penkiomis pozicijomis žemiau, taigi Michaeliui reiks stengtis kvalifikacijoje Monake pasirodyti kuo geriau, kad ši bauda nebūtų itin skaudi.

Lewisas Hamiltonas turės startuoti paskutinis

Nors Lewisas Hamiltonas ir laimėjo Ispanijos GP kvalifikaciją, tačiau startuoti iš pirmosios pozicijos jam neteks. Jis gavo baudą už tai, kad kvalifikacijos metu baigęs greičiausią ratą sustojo trasoje, nesugrįžęs į boksus, ko reikalauja taisyklės. Taigi Lewisas startuos iš rikiuotės galo. Lenktynininkas negrįžo į boksus, nes jam būtų pasibaigęs kuras, kurio dar turi šiek tiek likti po kvalifikacijos.

Po šios baudos visi lenktynininkai pasislinko viena pozicija į priekį, taigi lenktynes pirmas pradės Pastoras Maldonado.

Kvalifikacija

Ispanijos GP kvalifikacijoje „pole“ poziciją pelnė Lewisas Hamiltonas iš „McLaren“ ekipos. Su atnaujintu bolidu važiavęs „Ferrari“ pilotas Fernando Alonso buvo trečias, kurio laiko atrodė nepagerins jau niekas. Tačiau jį aplenkė ne tik Lewisas, bet ir Pastoras Maldonado iš „Williams“.

Ketvirtą ir penktą vietas pelnė „Lotus“ ekipos pilotai. Romainas Grosjeanas aplenkė Kimi Raikkoneną. Šeštas buvo Sergio Perezas. Septintą rezultatą pasiekė Nico Rosbergas iš „Mercedes“, o Sebastianas Vettelis, Michaelis Schumacheris ir Kamui Kobayashi neužfiksavo greitojo rato.

Treniruotės

Pirmosiose penktadienio treniruotėse geriausiai pasirodė Fernando Alonso iš „Ferrari“ ekipos. Nuo jo 0.378 s atsiliko „Red Bull“ komandos pilotas Sebastianas Vettelis. Trečias buvo Kamui Kobayashi iš „Sauber“.

Sebastianas Vettelis antras buvo ir antrose penktadienio treniruotėse, jis 0.164 s šį kartą atsiliko nuo „McLaren“ piloto Jensono Buttono. Trečias buvo Nico Rosbergas iš „Mercedes“.

Trasa

Katalonija, Barselona, Ispanija. Trasos ilgis: 4655 m. Ratų skaičius: 66. Lenktynių pradžia: 15:00 (Lietuvos laiku). Distancija: 307,104 km.