You are here

„Halls Winter Rally 2014" organizatoriai ramina žiūrovus - ralis bus!

  • Akimirka iš Halls Winter Rally
    Akimirka iš Halls Winter Rally

Sausio 24-25 dienomis vaizdingame Utenos regione griaudės greičiausias žiemos festivalis – „Halls Winter Rally 2014“. Nors panašu, kad žiema į Lietuvą ateina gerokai pavėlavusi, ralio organizatoriai ramina žiūrovus – atsižvelgiant į dabartines sinoptikų prognozes ralis įvyks kaip suplanuota.

Pagal ilgalaikes orų prognozes žiema, kokią ją esame įpratę matyti, atkeliauja jau šios savaitės pabaigoje. Temperatūra Utenoje iš teigiamos į neigiamą turėtų persiristi jau šį sekmadienį ir žemiau nulio išsilaikyti mažiausiai dvi savaites. Tokios sąlygos leis susiformuoti daugiau nei pakankamam įšalui ralio regione esančiuose greičio ruožuose.

„Halls Winter Rally“ direktoriaus Ramūno Kliunkos teigimu, pastarąsias dvi savaites dažniausiai teko girdėti klausimą, ar įvyks žiemos ralis, jei nebus sniego. Aštuntus metus žiemos ralį organizuojančio R. Kliunkos teigimu, būtinas komponentas žiemos raliui yra ne sniegas, o kelio dangos įšalas, tai yra – į ledą sušalęs vanduo žvyrkelio grunte.

„Kelio dangos įšalas tarnauja kaip cementas betone – sušalęs vanduo „suriša“ palaidas žvyro daleles ir kelias tampa kietas. Tokiu būdu sąlygos raliui būna tinkamos, o ir dygliuotomis padangomis lenktyniaujantys automobiliai jį kur kas mažiau ardo“, - teigė R. Kliunka.

Ralio organizatorius taip pat priminė, jog organizacinėje veikloje ne kartą teko susidurti su panašiomis gamtos išdaigomis, todėl kiekvienas žiemos ralis yra savitas.