You are here

Eglė: Myliu japoniškus automobilius

Eglė su automobiliais „draugauja“ jau gana seniai. Be to, ji fotografuoja autosportą, dažnai landžioja prie ralio bolidų. Jos kieme stovi keli japoniški automobiliai, kuriuos ji myli už patikimumą ir išvaizdą.

Kažkada seniai pirmas automobilis, prie kurio vairo ji sėdo buvo japoniškas „Mitsubishi Galant“, o dabar jos kieme „apsigyveno“ „Lancer Evo VIII“. Bet apie viską nuo pradžių.

Egle, kada pirmą kartą sėdai prie automobilio vairo?

Labai labai seniai... Nepamenu, kiek tada man buvo metų, tačiau atsimenu, jog tai buvo „Mitsubishi Galant“ ir bulviakasis. Tiesiog dėdė įsodino mane į automobilį, parodė, kas, kur, kaip ir paleido laukais. Vėliau panašiai „apmokė“ ir su „Minsku“ važiuoti (juokiasi) Pamenu, kad emocijų buvo tikrai daug!

Koks buvo pirmasis tavo automobilis?

Jie buvo du. Tėčio dovanotas „Ford Mondeo“ (1997 m.) ir darbinė „Opel Astra“ (2000 m.).

Kokiais kriterijais vadovaujiesi rinkdamasi automobilį?

Patikimumas, išvaizda, spalva = „japonas“. Myliu japoniškus automobilius.

Automobilius skirstau į dvi kategorijas: tai automobiliai, darbiniai arkliukai, ir automobiliai, kurie džiugina.

Renkantis pirmąjį variantą, išvaizda tikrai „negroja pirmuoju smuiku“, o kas liečia antrąjį, tai yra vienas svarbiausių kriterijų, prie kurio prisideda dar keletas. Komfortas niekada nebuvo svarbu, jei tik yra laikiklis puodeliui (juokiasi).

Automatinė ar mechaninė pavarų dėžė?

Man tikrai patinka mechaninė pavarų dėžė, tačiau „bružinimui“ mieste automato neatsisakyčiau.

Kokį automobilį vairuoji dabar? Kiek laiko jį turi?

Visokiems darbams ar vykimui į gamtą - „Toyota Corolla“, kiekvienai dienai - „Lexus IS250“, tačiau laukiu nesulaukiu, kol iš garažo išriedės „Mitsubishi Lancer Evo VIII“. Vien rašant pavadinimą širdis spurda iš džiaugsmo ir nekantrumo! Tiesa, dar yra „Honda S2000“, tačiau ten tipiškas vyro žaislas (juokiasi).

„Toyota“ mūsų šeimoje jau apie metai laiko, prieš tai buvo kita „Toyota“, o prieš tai dar kita (juokiasi). „Isiuku" važinėju jau keletą mėnesių ir neturiu jam jokių pretenzijų, o „Evukas“ yra šviežiausias mūsų šeimos narys.

Kas visada turi būti tavo automobilyje?

Plaukų gumytė (juokiasi), o taip pat kuras, muzika, šiluma. Negaliu pakęsti važiuoti tyliame ir šaltame automobilyje. Nebent tai yra automobilis, kurio garso nevalia užgožti.

Ar yra kokių nors dalykų, kurie nepatinka dabartiniame automobilyje?

„Toyotoje“ nepatinka amžina betvarkė. Kartais nepatinka, kai reikia pilti kurą (juokiasi) Kiti automobiliai kol kas be priekaištų.

Gal atsimeni kokį nors linksmą nutikimą kelyje?

Ko gero vienas linksmiausių įvykių, susijusių su automobiliais buvo, kuomet prieš keletą metų kartu su drauge „Fiat Bravo“ bagažinėje vežėme gyvą poni arkliuką (juokiasi) Gal ne tiek bagažinėje, kiek ir visam salone (juokiasi)..

Koks tavo svajonių automobilis?

Tas, kuris neseniai apsigyveno garaže. Tai kažkas nežemiško... „Mitsubishi Lancer Evo VIII“ atrodė toks nepasiekiamas ir neprieinamas, kad visada svajojau apie šį tą realesnio, t.y. „Subaru Impreza STI“.

Kadangi išsipildžius vienai svajonei, reikia turėti kitą, tai dabar galvoju, kad kieme trūksta džipo klasės atstovo. Pavyzdžiui, „Mercedes-Benz“, pavyzdžiui, G klasės (juokiasi).

Bet juk jis ne japoniškas..

Dėl „Geliko“ galima padaryti išimtį. Juk „Mersedesas“ ir Japonijoj „Mersedesas“ (juokiasi).

Šalia kokio automobilio labiausiai norėtum nusifotografuoti?

Labai reikėtų padorių nuotraukų su „Evuku“ (juokiasi).

Koks automobilis būtų pats geriausias važiuojant fotografuoti ralio varžybų?

Į ralio varžybas reikia važiuoti su ralio automobiliu (juokiasi) Dar tinka autobusiukas su gera kompanija arba ta nauja svajonė.

Ką darytum, jei nuleistų tavo automobilio padangą?

Taip yra buvę nutikę tris kartus. Pirmąjį kartą keičiausi pati, antrąjį - kviečiausi kažką į pagalbą, nes automobilyje nebuvo rakto, o trečiąjį kartą net su pagalba nepavyko iš po dugno nuimti atsarginio rato ir teko girgždėti iki artimiausio servisiuko, kur pirkom naują padangą...

O galiu pasigirti??? (juokiasi) Moku permontuoti padangas! Dar yra tekę pjaustyti protektorius ir keisti ratus ralio automobiliams serviso metu! Va! (juokiasi)

Tikrai nebaisu rankas pasiterliot ar nagą nusilaužt...

Kviečiame ir kitas dailiosios lyties atstoves papasakoti apie savo automobilius. Jeigu ir tu vairuoji automobilį bei nori apie jį pakalbėti, susisiek su mumis el. paštu info@98.lt arba parašyk žinutę į Facebook'ą

Automobiliai: