You are here

Kaip teisėtai išvengti baudų už greičio viršijimą?

Keliauti per Lietuvos kelius yra saugu? Kiek lietuvių nesilaiko greičio apribojimų? Baudų dydis Lietuvoje lyginant su vidutiniu atlyginimu yra daug didesnis negu daugumoje Europos šalių. Ar griežtos bausmės veiksminga eismo taisyklių pažeidimų prevencija?

Viršijant leistiną greitį tikrai galima brangiai sumokėti. Iki 10 km/h per daug gali baigtis tik įspėjimu, bet už važiavimą 10 ­- 20 km/h greičiau gresia bauda 40-100 litų. Viršijant greitį  20­ - 50 km/h reikia sumokėti 300 ­- 800 litų arba taip pat atimamas vairuotojo pažymėjimas iki 12 mėnesių.  Jeigu vairuotojas viršija greitį daugiau kaip 50km/h būna nubaustas bauda nuo 1000 iki 1500 litų kartu su draudimu vairuoti nuo 1 iki 3 mėnesių. Galimas taip pat areštas vienai savaitei su teisės vairuoti atėmimu šešioms savaitėms.

Lietuvoje aukščiausios baudos?

Veikianti Europos informacijos sistema, nuo 2014 metų balandžio mėnesio, apie vairuotojų pažeidimus įvykdytus įvairiose užsienio šalyse, parodė, kad taip pat daug žmonių iš Lietuvos pažeidžia taisykles būdami užsienio šalyse. Atsižvelgiant į gyventojus iš kitų Europos Sąjungos šalių, lietuviai gali jaustis nuskriausti. Tiesą sakant pačios sumos perskaičiavus į eurus nėra lyginamos su Vakarų Europos šalių normomis, bet atsižvelgiant į vidutines pajamas, baudos Lietuvoje yra labai aukštos. Teoriškai tai turėtų užkirsti kelią pažeidimams ­- praktikoje yra tiesiog priešingai. Kaip rodo statistiniai duomenys apie kelių eismo pažeidimus, Lietuva tarp Europos Sąjungos šalių užima gėdinga vietą priešakyje.

Kas vietoje greičio matuoklių?

Auštos baudos, policijos kontrolės ir visur esantys greičio matuokliai turėtų padėti mūsų saugumui. Ar iš tikrųjų jie visada atlieka prevencinę funkciją? Ar nuotraukos iš greičio matuoklio yra naudingos kaip įspėjimas ir pamoka ateičiai? Dažnai būna priešingai. Tai ne vairuotojai yra baudžiami, bet tie, kurie jų vengia ir žino kada tikėtis kontrolės, vairuoja automobilį atsargiai. Ne pats baudų mokėjimas, bet perspėjimas, jog duotame ruože tyko greičio matuoklis, o iš tikrųjų paskatina vairuotoją sumažinti greitį. Todėl populiarėja sistemos, kurios gali padėti. Viena iš jų yra Yanosik, kuri sukelia didelį bendruomenės dėmesį Lietuvoje, efektyviai įspėja apie staigmenas kelyje o visų pirmą -  veikia pagal įstatymą.

Ar įspėjimas greičio matuoklį gali būti legalus?

Skirtingai nuo antiradaro, kurie teisėtai yra draudžiami, tokios aplikacijos kaip Yanosik neaptinka policijos matavimo prietaisų veikimo ir neturi įtakos jų darbui ir dėl to yra pilnai teisėti. Grindžiami tarpusavio vairuotojų pranešimu apie įvykius kelyje. Veikia panašiai kaip CB radijas, bet ją galima naudoti iš išmaniajame telefone. Yanosik aplikacija išsiskiria didele bendruomene (jau virš 2 mln atsisiuntimų Lenkijoje ir Lietuvoje) ir tuo jog yra nemokoma. Užtenka turėti internetą telefone, tam kad gauti pranešimą (ir informuoti kitus) apie greičio kontroles, transporto kontroles, eismo įvykius ir pavojingus ruožus apylinkėje. Artėjant prie įvairių grėsmių kelyje vartotojai gauna balsinį pranešimą. Pravažiavus duotą vietą, gali patikrinti pranešimą - atšaukti  (jeigu jis jau yra neaktualus) arba patvirtinti, kad kiti vairuotojai visuomet gautų teisingus duomenis.

Paslaugos: