You are here

Kaip vyksta nelegalios gatvių lenktynės Švedijoje

Nelegalios gatvių lenktynės yra itin populiarios Švedijos sostinėje, Stokholme, kur susirenka patys įvairiausi, specialiai dragui ruošti bolidai, generuojantys daug „arklių“.

Šios nelegalios lenktynės net gi turi savo pavadinimą „Stockholm Open“ - tai lyg čempionatas, kurio metu išaiškinimas vakaro greičiausias drageris.

Kaip gi visa tai vyksta?

Startinis šių lenktynių mokestis yra 500 Švedijos kronų arba maždaug 53 eurai. Susitikimo vietoje burtų kelių yra sudaromos pirmo raundo poros. Lenktynės vyksta visame Stokholme, 50-60 km spinduliu.

Kuomet nusileidžia saulė, į greitkelius suvažiuoja dalyviai. Vienas lenktynių dalyvis nusprendžia, kurioje vietoje vyks lenktynės. Antrasis poros dalyvis į tą vietą turi atvykti per pusantros-dvi valandas ir sudalyvauti varžybose. Jeigu tai neįvyksta, abu dalyviai iškrenta iš tolimesnio žaidimo.

Laimėjus lenktynes – ieškoma kito etapo lenktynių vieta. Neretai dalyviams tenka iš vieno raundo vietos važiuoti į kitą apie 50 km.

Žiūrovai taip pat yra laukiami tokiose drago varžybose. Idealiausia būna tada, kai susirenka apie 30-40 automobilių, kurie užblokuoja policiją toje greitkelio juostoje, kurioje surengiamos lenktynėms. Lenktynėms būna parenkama tokia vieta, kad priešingoje greitkelio juostoje pasirodžiusi policija nieko negalėtų padaryti, dėl juostas skiriančių metalinių atitvarų.

Tradiciškai visos dienos nugalėtojas paaiškėja per vieną naktį. Kad renginys labai neišsitemptų, kiekvieno raundo laikas turi apribojimus.

Absoliutus laimėtojas gauna iš visų dalyvių surinktą startinių mokesčių sumą bei kitas paaukotas lėšas lenktynėms, taip pat papildomą sumą dar sudaro ir renginio metu parduoti lipdukai.

Skamba beprotiškai, ar ne? Bet tokie jau tie švedai. Tik nedarykite to Lietuvoje!