You are here

Latvijos ralio čempionatas 2013: Rally Liepaja-Ventspils (1, 2 etapai)

• Latvijos ralio čempionatas 2013: Rally Liepaja-Ventspils
    Latvijos ralio čempionatas 2013: Rally Liepaja-Ventspils

Vasario 1-3 dienomis Latvijoje vyksta antrasis Europos ralio čempionato etapas – „Rally Liepaja-Ventspils“ – taip pat tai yra pirmasis bei antrasis Latvijos ralio čempionato etapai. Pagal bendrą Europos ralio greičio ruožų ilgį gaunasi 250 km, taigi šis atstumas tinkamas dviems įskaitiniams Latvijos ralio čempionato etapams.

Latvijos ralio čempionato pirmojo etapo rezultatai skaičiuojami pagal penktadienio ir šeštadienio rezultatus, o sekmadienio etapo rezultatai yra antrojo čempionato etapo rezultatai.

Pirmąjį etapą sudaro devyni greičio ruožai, kurių bendras ilgis 133 km, o antrąjį etapą šeši greičio ruožai, kurių bendras ilgis yra 109 km.

Į šiuos Latvijos ralio čempionato etapus užsiregistravo ir trys Lietuvos lenktynininkai: Rokas Kvaraciejus, Mindaugas Daunoravičius ir Edvinas Rudaitis.

Latvijos ralio čempionato pirmasis etapas: pirmoji diena (02 01)

Pirmosios dienos pabaigoje Latvijos ralio čempionato pirmajame etape pirmavo rusas A. Lukuanuk su „Mitsubishi Lancer EVO X“, nuo kurio 2,5 sek. atsiliko latvis J. Vorobjovs su „Mitsubishi Lancer EVO X“, trečias atsilikęs dar 1,1 sek. buvo Martins Svilis su „Mitsubishi Lancer EVO VIII“.

Rokas Kvaraciejus po trijų Latvijos ralio čempionato greičio ruožų klasifikuojamas 19-as, Mindaugas Daunoravičius buvo – 17-as, o Edvinas Rudaitis – 31-as.

Latvijos ralio čempionato pirmasis etapas: antroji diena (02 02)

Latvijos ralio čempionato po pirmojo etapo penkių greičio ruožų pirmavo A.Lukyanuk, Rokas Kvaraciejus buvo 12-as, Mindaugas Daunoravičius viena pozicija žemiau, o Edvinas Rudaitis žengė 24-as.

Atnaujinta 13:48. Po šeštojo greičio bendrojoje įskaitoje užtikrintai pirmavo rusas A.Lukyanuk, nuo jo latvis M. Svilis atsiliko net 52.4 sek. Trečias buvo estas T. Korge. Rokas Kvaraciejus išlaikė 12-ą poziciją, jis lyderiui pralošė 4 min. 15.5 sek. Mindaugas Daunoravičius nukrito į keturioliką poziciją, o Edvinas Rudaitis pakilo į 23-ią vietą.

Atnaujinta 18:50. Po dvi dienas trukusių devynių greičio ruožų baigėsi pirmasis Latvijos ralio čemionato etapas. Nugalėtoju tapo rusų A. Lukyanuk ir A. Arnautov ekipažas, važiuojantys su „Mitsubishi Lancer EVO X". Atsilikę 1 min. 33.5 sek. antri buvo estai S.Plangi ir M.Sarapuu taip pat su „Mitsubishi Lancer EVO X". Trečią vietą pelnė latviai M.Svilis ir I.Pūķis su „Mitsubishi Lancer EVO VIII", kurie nuo antros vietos atsiliko 8.2 sek.

Latvijos ralio čempionato įskaitoje važiuojantis Rokas Kvaraciejus užėmė 12-ąją poziciją (ketvirtas savo klasėje), Mindaugas Daunoravičius buvo 13-as (ketvirtas savo klasėje), o Edvinas Rudaitis 22-as (taip pat ketvirtas savo klasėje).

+10:02.0

Latvijos ralio čempionato antrasis etapas (02 03)

Vieno ralio metu vyko net du Latvijos ralio čempionato etapai. Pirmojo etapo nugalėtojais tapo rusų A. Lukyanuk ir A. Arnautov ekipažas, važiuojantis su „Mitsubishi Lancer EVO X".

Po 3 GR:

Antrajame etape lenktynininkams teko įveikti šešis greičio ruožus. Po trijų greičio ruožų pirmavo latvis J. Feldmanis su „Mitsubishi Lancer EVO X“, nuo jo 10.7 sek. atsiliko jo tautietis V. Gryazin su devintos kartos „lanceriu". Pirmojo etapo nugalėtojas rusa A. Lukyanuk buvo tik trečias, atsilikęs 19.9 sek.

Rokas Kvaraciejus po trijų greičio ruožų bendroje įskaitoje užėmė devintą poziciją, atsilikęs nuo lyderio 1 min. 19 sek. Mindaugas Daunoravičius nuo Roko atsiliko 21 sek. ir buvo tryliktas. Tuo tarpu Edvino Rudaičio atsilikimas nuo R. Kvaraciejus sudarė šiek tiek daugiau nei dvi minutes, jis buvo 22-as.

Po 4 GR:

Ketvirtąjį greičio ruožą įtikinamai laimėjo rusas Aleksej Lukyanuk ir bendrojoje įskaitoje ne tik pakilo į antąją vietą, bet ir iki 4 sek. sumažino savo atsilikimą nuo J. Feldmanio. Trečias bendroje įskaitoje buvo V. Gryazin, atsilikdamas nuo A. Lukyanuk 8.2 sek.

Rokas Kvaraciejus greičio ruože parodė dešimtą rezultatą ir bendrojoje įskaitoje nukrito į dešimtąją vietą. Jis nuo devintoje vietoje esančio latvio A. Egle atsilieka tik 1.8 sek.

Mindaugas Daunoravičius bendrojoje įskaitoje yra keturioliktas, o Edvinas Rudaitis pakilo į 20 vietą.

Po 5 GR:

Šiame greičio ruože Iš kovos dėl avarijoje pramušto tepalo radiatoriaus pasitraukė rusas Aleksej Lukyanuk.

Pirmas išliko J. Feldmanis, kuris po ruožo 17.2 sek. lenkia V. Gryazin. Trečias estas R. Aus, atsiliekantis 42.7 sek.

Rokas Kvaraciejus šiame greičio ruože užfiksavo penktąjį rezultatą ir bendrojoje įskaitoje pakilo į septintąją vietą, turėdamas 10.1 sek. persvarą prieš A. Egle.

Mindaugas Daunoravičius po šio greičio ruožo buvo 12-as, o Edvinas Rudaitis – 18-as.

Po 6 GR:

Antrojo Latvijos ralio čempionato etapo nugalėtoju tapo latvis Janis Feldmanis su „Mitsubishi Lancer Evo X“. Gaila, kad dėl avarijos iš kovos pasitraukė pirmojo etapo nugalėtojas rusas Aleksej Lukyanuk, kuris galbūt būtų išlaikęs intrigą iki ralio pabaigos. Antras, atsilikęs 17.5 sek. buvo latvis Vasiliy Gryazin su devintos kartos „Mitsubishi Lancer“. Trečią vietą užėmė latvis Martinš Svilis su aštuntos kartos „lanceriu", kuris paskutiniame greičio ruože atėmė šią poziciją iš esto Rainer Aus, kurį aplenkė tik 0.7 sek. M. Svilis lyderiui pralošė 53.7 sek.

Rokas Kvaraciejus ir Mindaugas Čepulis paskutiniame greičio ruože užfiksavo trečią laiką ir ralį baigė septintoje bendrosios įskaitos vietoje. Lyderiui ekipažas pralošė šiek tiek daugiau nei dvi minutes. Savo klasėje (klasė R4) jis užėmė trečiąją vietą.

Mindaugas Daunoravičius ir Artūras Daunoravičius antrajame Latvijos ralio etape užėmė 12-ą vietą, o savo klasėje (klasė A+) buvo ketvirti.

Edvinas Rudaitis ir Edvinas Pagirskas finišavo 18-oje vietoje, savo klasėje (klasė R2) užimdami trečią poziciją.