You are here

2017 metų Lietuvos drifto čempionatas ir kalendorius

  • Driftas/Vytauto Pilkausko nuotrauka
    Driftas/Vytauto Pilkausko nuotrauka
  • Driftas/Vytauto Pilkausko nuotrauka
    Driftas/Vytauto Pilkausko nuotrauka

„Taika, tvarka ir daug dūmų“, - taip artėjančius 2017-uosius metus drifto sporte apibūdina drifto komiteto pirmininkas Linas Ramoška. Po keleto intensyvių mėnesių darbo drifto komitetas džiaugiasi atrastais kompromisais, naujomis draugystėmis su užsieniu, bei pagaliau pasiekta taika.

„Mintis gana paprasta – mums visiems pabodo pyktis. Vieni organizatoriai nesutarė su kitais, komiteto nariai nesutarė su organizatoriais, sportininkai pyko ant organizatorių ir komiteto, nes anie pykstasi ir t.t. Visas šis procesas beveik penkmetį vedė į tai, ką mes turėjome pavadinti šių metų sezonu. Kai visi priėjome išvados, jog tarpusavio vaidymasis ir „staltiesės tempimas į savo pusę“ iš mūsų atima energiją ir laiką reikalingą sporto vystymui, tada prasidėjo bendras darbas ir aš galiu pasidžiaugti, kad per du mėnesius mes susitarėm dėl dalykų, kurie kėlė konfliktus ištisus metus“, - pasakoja komiteto pirmininkas.

2017 metų sezone Lietuvos padangėje vyks trijų lygų drifto varžybos: „Street“, „Semi-Pro“, bei „PRO“. Pirmosios dvi turės 5 arba 6 varžybas per sezoną, stipriausioji net 7. Viena iš pirmųjų naujovių, jau dabar pripažinta pakankamai inovatyvia, tai šių lygų atskyrimas.

Driftas/Vytauto Pilkausko nuotrauka

„Bėda, su kuria susidurdavome buvo aukšto lygio sportininkų dalyvavimas žemesnės lygos varžybose, jas naudojant kaip treniruotes. Tai lemdavo, jog pvz. „Semi-Pro“ lygos dalyviai niekaip negali užlipti ant varžybų podiumo, nes ten įsitaisydavo gerokai stipresnę techniką ir patirtį turintys pilotai. Spęsdami kaip tokią praktiką nutraukti, apgalvojome ne vieną būdą riboti techniką, tačiau tai kertasi su drifto sporte sutinkamu techninės laisvės konceptu, bei nebūtinai sprendžia problemą, todėl nusprendėme eiti kitu keliu ir iš esmės atriboti visus sportininkus, remiantis jų rezultatais. Netrukus komitetas susirinks specialiai sesijai, kai apžvelgsime visus 2016-aisiais dalyvavusius sportininkus, jų rezultatus ir įvertinę jų galimybes, bei gebėjimus, priskirsime juos prie vienos iš lygų. Taip sportininkui teks 5 arba 6 varžybos per metus, o norėdamas tobulėti, jis galės važiuoti į aukštesnės lygos varžybas“, - pasakoja komiteto pirmininkas. „Tai mums palieka problemą su „PRO“ lygos dalyviais, kurie nori varžytis dažniau, tad tai spręsime didindami varžybų skaičių – jei pernai buvo 4, tai šiemet turėsime net 7, iš kurių 6 bus įskaitinės – sportininkas galės pasirinkti etapą, kuriame dalyvauti nenorės arba sudalyvavęs visuose etapuose, galės pasirinkti įskaitai tuos, kuriuose pelnė daugiau taškų“.

Tokia, gana inovatyvi sistema nėra taikoma kol kas jokiose Europoje vykstančiose varžybose, tad priimdami tokį sprendimą komitetas rizikuoja, tačiau intensyvaus bendravimo su dalyviais dėka, jie jaučiasi ramūs: „Dalyviai sutinka su tokia sistema – visus metus dalyvauji savo lygos varžybose, o norėdamas tobulėti, keliauji pas stipresnius, tačiau tai neįtakoja tavo metinio rezultato“, - tęsia Linas.

Driftas/Vytauto Pilkausko nuotrauka

Komitetas taip pat pristatė keletą kitų naujovių – nuo 2017-ųjų metų „PRO“ lygoje įsigalioja privalomas „H.A.N.S.“ kaklo apsaugos naudojimas. Norėdami palengvinti dalyvių dalią, darant šią investiciją į saugumą, komitetas susisiekė su pagrindiniais tiekėjais ir paskelbė savotišką viešąjį pirkimą. Rezultatas – didesnė nei 50% nuolaida, centralizuotas tiekimas ir tai nėra vienintelė tokia idėja: „Nors mūsų sportas su federacija bendradarbiauja jau kone penkmetį, federacijos sudėtyje vis dar yra vos keletas klubų. Drifteriai nemėgsta biurokratijos ir to mes nepakeisime, tad jie renkasi kas kartą pildyti krūvą dokumentų, vietoj to, kad išsiimtų vieną metinę licenziją, tačiau kad tai atlikti, klubas turi būti federacijos narys. Kadangi 2017-aisiais mes reikalausime metinių licenzijų, nusprendėme, jog būtų sąžininga sudaryti paprastesnes sąlygas tokią gauti, tad trys pagrindiniai varžybų organizatoriai imsis sukurti naują juridinį vienetą, kuris taps atviru klubu visiems drifto sportininkams ir užsiims būtent licenzijų, bei kitų mūsų sportui būdingų klausimų sprendimu. Taip sportininkui, kuris tiesiog nori važiuoti, o ne kurti įstaigas, stoti į federaciją, mokėti metinius mokesčius bus suteikta galimybė paprastai įveikti juridinius reikalus – visi mano išvardinti dalykai turi ateiti su laiku, kai žmogus apsipranta šiame sporte, o ne prieš pradedant“,- pasakoja L. Ramoška.

Dar viena paskatinamąja priemone virs „Semi-PRO“ lygai rekomenduojamo, o nuo 2018-ųjų privalomo sportinio paso atsiradimas. „2016-aisiais federacija patvirtino naująją sportinio paso išdavimo tvarką ir suteikė jam kategorijas: C kategorija yra orientuota būtent į sportininkus mėgėjus, dalyvaujančius „Street“ ir „Semi-Pro“ lygio varžybose. Kadangi mes norime ten matyti augantį ir jaunėjantį autoparką, būtent šį priemonė padės to pasiekti. Įsigiję kiek jaunesnį, iš karto galingesniu varikliu aprūpintą automobilį Jungtinė Karalystėje pigiau, pilotai galės pakeisti vairo mechanizmo vietą į būdingą Europai, bei sumontavę sportui reikalingus pakeitimus ir būtiną saugumo įrangą, gauti sportinį pasą ir su juo užregistruoti automobilį. Jaunesnis automobilis natūraliai yra saugesnis, galingesnis variklis sumažins modifikacijų skaičiaus poreikį ir leis greičiau išriedėti į trasą, o sportinio paso galiojimas leis į treniruotes atriedėti be techninio automobilio pagalbos, kas mažins kaštus. Kontrolė aišku bus ir sužinojus, jog toks automobilis sulaikytas dėl chuliganiško vairavimo ar kitų pažeidimų, bus taikomos sankcijos, tačiau tiems, kuriems šio paso reikia sportui, jo privalumus tikrai pajaus,“ – dalinasi komiteto atstovas.

2017- ųjų drifto sezonas prasidės jau balandžio mėnesį, o aukščiausios lygos dalyviai savo pasirodymą pradės gegužę. Metų bėgyje planuojami ir keletas tarptautinių renginių, bei drifto švenčių.

 

2017 metų Lietuvos drifto kalendorius:

 

„Street“ lyga:

Data

Varžybos

04.30

Utena

05:28

Šiauliai

06.18

Panevėžys

07.30

Elektrėnai

09.03

Ukmergė

 

„Semi-Pro“ lyga:

Data

Varžybos

05.14

Klaipėda

06.11

Vilnius

07.02

Telšiai

08.27

Kaunas (Urmas)

09.17

Marijampolė

 

„PRO“ lyga

Data

Varžybos

05.05-07

Ryga

06.03

Kačerginė

06.10-11

Parnu (EST)

07.09

Kačerginė

07.20-21

Palanga

08.05(19)

Vilnius

09.09-10

Kaunas

Kategorijos: