You are here

„Mazda CX-5“: Užtenka pirmo žvilgsnio

2016 metų Los Andželo (JAV) automobilių parodoje „Mazda“ pristatė naujos kartos miesto visureigį CX-5. Kurdami naujos kartos kompaktišką SUV „Mazda“ inžinieriai užsibrėžė platesnį nei įprasta tikslą – automobilis turi ne tik viršyti vairuotojo lūkesčius, važiavimo džiaugsmu jis privalo apdovanoti kiekvieną keleivį, sėdintį ramybe bei komfortu alsuojančiame salone.

Visiškai naujas CX-5 atsiveža visą pluoštą SKYACTIV technologijų, įskaitant du benzininius variklius – 2 litrų ir kiek didesnį 2,5 l darbinio tūrio SKYACTIV-G – bei švarią 2,2 l darbinio tūrio dyzelinę jėgainę SKYACTIV-D. Visi trys išsiskiria efektyvia galia, taupumu ir itin maža aplinkos tarša. CX-5 turės įdiegtą naujausią „G-Vectoring Control (GVC) sistemą, kuri manevruojant padeda daugiau svorio perkelti varantiesiems ratams ir kuria taip vadinamą Jinba-Ittai (raitelis ir arklys kaip vienas kūnas) pojūtį. Automobilis vienas pirmųjų savo klasėje turės  „head-up“ ekraną ant priekinio stiklo bei bagažinės duris su nuotoliniu valdymu.

Atskiro pranešimo verta automobilio išvaizda. „Mazda“ kūrėjams, išpažįstantiems kodo (Judėjimo sielos) filosofiją, pavyko tvirtame visureigio kūne sujungti griežtas, dinamiškas linijas ir tuo pat metu išvengti aštrių kampų ir drąsių linkių triukšmo, būdingo šiuolaikiniams automobiliams. CX-5 atrodo labai stiprus, tačiau ramus ir aristokratiškas, tarsi grynakraujis ristūnas. Specialiai šiam modeliui sukurta išskirtinė raudono krištolo („Soul Red Crystal“) spalva akcentuoja kodo linijų grožį bei atskleidžia jos paslaptingumą. „Soul Red Crystal“ yra pažangi „Soul Red Metallic“ spalvos versija, suteikianti daugiau gaivumo bei spindinčio sodraus gylio.

Visos „Mazda“ „Premium“ linijos spalvos, o tokia ir yra „Soul Red Crystal”, sukurtos specialios dažymo technologijos „Takuminuri” pagalba. Tai – unikali trijų sluoksnių struktūra, automobiliams suteikianti išskirtinę išvaizdą, tarsi, jie būtų dažyti ranka. Specialiai sukurtas pigmentas ir įvairios smulkios dalelės atspindi bei sugeria automobilio paviršiuje žaidžiančią šviesą, ir automobiliui suteikia rafinuoto išbaigtumo įspūdį.

Naujasis CX-5 jau 2017 metų vasarį bus parduodamas Japonijoje, o kiek vėliau ir kitose rinkose. Lietuvoje jis turėtų pasirodyti 2017-ųjų vasaros gale.

CX-5 šiuo metu yra perkamiausias „Mazda" modelis Europoje. Automobiliai yra parduodami daugiau nei 120 šalių ir sudaro maždaug ketvirtadalį „Mazda“ pardavimo. Jis laimėjo daugiau nei 90 apdovanojimų visame pasaulyje, įskaitant 2012-2013 m. Japonijos „Metų automobilio“ titulą, taip pat – susižėrė gausų geriausio SUV ir krosoverio prizų derlių.

Kategorijos: 
Automobiliai: