You are here

Vienetinis Artūro projektas - „Mazda MX-3“

Pažvelkite į šio automobilio priekį bei į galą. Dabar pabandykite spėti, koks tai „Mazda“ modelis? Žiūrėdami į priekį kils minčių, kai tai „Mazda 3“, bet pažvelgus į galą, nuomonė pasikeis – gal tai „Mazda 6“? Bet ne, tai juk kupė versija. O tiksliau tai 1994 metų gamybos „Mazda MX-3“.

Šio projekto autorius Artūras tiuningo darbus su savo automobiliu pradėjo dar 2008 metais, kai madoje vis dar buvo panašus automobilių tiuningas. Tada jam buvo 16 metų ir norėjosi kietos bei išskirtinės mašinos. Tokios, kokios niekas kitas neturi. Taip ir gimė šio projekto idėja – išskirtinis „Mazda MX-3“.

Taip metai po metų, nuo 2008 iki 2014 m. vyko darbai, o kūrimo procese panaudotos įvairių automobilių detalės. Priekiniai žibintai yra nuo „Mazda 3“, o galiniai – nuo „Mazda 6“. Galinis stiklas uždėtas nuo sedano „Alfa Romeo 156“. Pagal galinį stiklą buvo perdaromas ir pritaikomas galinis dangtis. Toks sumanymas buvo pasirinktas dėl noro atsisakyti didelio galinio dangčio stiklo.

Priekinis bamperis padarytas naudojant „Mazda 6“ bamperio pagrindą. Tuo tarpu galinis bamperis sulipdytas iš stiklo pluošto, kaip karkasą panaudojant originalų buferį. Slenksčių apdailos išpjautos iš putos ir aplipdytos stiklo audinio pluoštu.

Visam automobiliui sunaudota daugiau kaip 30 kg įvairaus špakliaus. Taip pat prie sąnaudų reikia paminėti daugiau kaip 5 kilogramus apoksidinės dervos bei 30 kvadratinių metrų stiklo pluošto. Kaip teigia Artūras: „Meistrams, kad rankos kiltų darbui, išleista daugiau kaip 6000 litų (apie 1700 eurų)“.

Viso projekto metu buvo pakeisti keturi meistrai, nes Artūro projektas vis būdavo nustumiamas į tolimus darbų planus, ir jo automobilio kūrimas nejudėdavo visai į priekį.

Nepaisant to galutinis tikslas buvo pasiektas ir 2014 metų vasarą su automobiliu jau buvo galima išriedėti į gatves. Per metus su šiuo automobiliu būdavo pravažiuojama apie 2000 kilometrų. Tai buvo sezoninis automobilis.

Galiausiai, 2017 metais, Artūras nusprendė parduoti šį išskirtinį automobilį. Jis už jį norėjo guti 1499 eurus.

Galbūt jūs irgi turite įdomų, išskirtinį ar vienetinį automobilį, o gal jūsų garaže gimsta įdomus projektas? Pasidalinkite! Susisiekite su mumis el. paštu: info@98.lt arba parašykite žinutę į Facebook'ą

 

Taip pat žiūrėkite: Kitas vienetinis Mazda MX-3 iš Lietuvos

Kategorijos: 
Automobiliai: