You are here

Mercedes-Benz A 180 CDI BlueEFFICIENCY

Sportiškai bei agresyviai atrodantis, raumeningas, revoliucinio dizaino trečios kartos A klasės „Mercedes-Benz“ tik pasirodęs prekyboje sukėlė itin didelį susidomėjimą Europos pirkėjų gretose, kuomet per maždaug mėnesį laiko buvo gauta beveik 90 000 išankstinių užsakymų.

Lyginant šį, iškart pirkėjų akyse sužibėjusį, modelį su pirmtakais nepabijokime pastarųjų pavadinti taburetėmis, o į trečią klasę einantį naują „mersiuką“ – išskirtiniu foteliu, kuris nesilygiuoja į pirmtakus ir yra sukurtas nuo nulio. Tiek automobilio išorė, tiek vidus neturi nieko bendro su pirmos kartos modeliu, pasirodžiusiu prekyboje dar 1997 metais ir mūsų atmintyje išlikusiu dėl neišlaikyto briedžio testo. 2004 metais pasirodęs antros kartos šiek tiek ūgtelėjęs modelis išlaikė pirmuko kėbulo linijas. O trečiokas įnešė naujų ir netikėtų vėjų į „A klasės“ šeimyną. Jis – jaunatviškas ir suvyriškėjęs miesto automobilis iš karto sužavėjęs ne vieną.

Revoliucinis dizainas

Žvelgiu į „Mercedes-Benz A-Class“ išorę stengdamasis surasti bent vieną panašumą tarp šios šeimos atstovų, tačiau radybos apsiriboja tik trikampe žvaigžde ir emblemomis. Visa kita nauja. Moterišku šio automobilio dizaino jau nepavadinsi. Automobilis į kelią žvelgia plačiomis vyriškomis akimis, rimtu veidu bei puikuojasi savo treniruotais raumenimis. Kompaktinis automobilis įgavo dinamiškumo. Vertinant dizainerių atliktą darbą, sunku prie kažko prikibti. Galbūt tik žvelgiant tiesiai į galinę automobilio dalį ji atrodo šiek tiek nuobodžiai. Čia vaizdą labai pagerintų AMG Sport dizaino galinio bamperio ir difuzoriaus linijos.

Apie dizainą daugiau kalbėti nebereikia, pakanka į automobilį ramiai žiūrėti glostant jį akimis. Gatvėje šis „mersedesas“ neliks nepastebėtas.

Vokiška kokybė garantuota

Pravėręs naujojo A klasės „Mercedes“ duris akimirkai stabteliu ir susimąstau, ar ten pakliuvau. Gal tai visai ne chečbekas, o sportinis kupė automobilis, besididžiuojantis puikiai atrodančiomis sėdynėmis ar prabangus limuzinas, dvelkiantis prabanga? Trečios kartos „A klasės“ kūrėjus reiktų pagirti, kad naujojo modelio sportiškas dizainas išlaikė sportišką dvasią ir viduje. Juos taip pat reikia girti ir už itin kokybiškas salono medžiagas, šaunu, kad nepataupė šioje vietoje. Užrištomis akimis įsėdus į šį „mersiuką“ ir liečiant interjero detales būtų nelengva įvardyti jo klasę. Labai kokybiškas produktas! Malonu tiek liesti, tiek žiūrėti.

Žvelgiant į salone esančius prietaisus ir mygtukus, matosi, kad vairuotojo darbo vieta suprojektuota racionaliai: viskas savo vietose ir neperkrauta nereikalingais elementais. Paėmus į rankas ryškiomis baltomis siūlėmis dygsniuotą odinį vairą - jo paleisti nebesinori. Išlipti iš automobilio taip pat nekyla noras, sportiškos ir itin patogios sėdynės kviečia pasilikti. Patiko ir tai, kad vairuotojas sėdynę gali nusileisti itin žemai, taip dar labiau sustiprinant pojūtį, jog sėdima sportiniame automobilyje.

Vairuotojo darbo vietoje išdėstyti mygtukai lengvai pasiekiami, multimedijos sistemos valdymo ratukas po ranka, o naudotis juo paprasta, kaip du kart du. Meniu irgi nėra sudėtingas, jame pasiklysti nepavyko. Ant vairo esančios „knopkės"  „Mercedes-Benz“ savininkams gerai pažįstamos, o naviguoti jomis borto kompiuterio meniu lengvai sugebės ir nė karto nesėdėjęs prie „Mercedes“ vairo. Tačiau norint pareguliuoti šildymo sistemą tenka akimirkai atitraukti abi akis nuo kelio (neužteks žvilgterėti akies krašteliu) ir siekti ranka – šis kontrolės blokas įtaisytas šiek tiek per giliai. Tai vienintelis kabliukas prie ko pavyko prisikabinti priekinėje salono dalyje.

Lendam į galą. Smagu, kad ir čia sėdintys keleiviai gali gauti sportiško dizaino sėdynes (galima versija ir su paprastomis sėdynėmis), kurios, beje, gali nepatikti nebent plačių pečių keleiviui. Pečiai remsis į iškilusius sėdynių kraštus ir sukels nežymų spaudimą pečių juostoje. Kalbant apie vietą kojoms ir galvai – jos pakanka.

Už galinių sėdynių slypi 341 litro talpa, kuri gali išaugti iki 1157 litrų atlenkus sėdynes. Bandant automobilį teko pasinaudoti bagažine vežant didesnį krovinį, kurį dėl gilios bagažinės buvo ne itin patogu išimti. Čia siaura ir gilu.

A klasės „Mercedes-Benz“ kelyje

1,8 litro, keturi cilindrai, 109 AG ir 250 Nm – tokios turbodyzelinio CDI variklio charakteristikos bandytame „A klasės Mercedes-Benz“. Pavarų dėžė – septynių laipsnių automatinė. Bandytame modelyje taip pat buvo galimybė perjungti pavaras šalia vairo esančiomis rankenėlėmis.

Deje, apie automatinį pavarų perjungimą šiame automobilyje tenka atsiliepti ne pačiais geriausiais žodžiais. Pavarų perjungimo metu yra juntamos pauzės, o judant į įkalnę kartais atrodo, kad pavarų dėžė nežino, kurią pavarą pasirinkti ir, mano manymu, tokioje situacijoje yra parenkama per aukšta pavara, kuriai esant variklis lipdamas į kalną jaučia apsukų alkį. Pasirinkus „Sport“ režimą ši problema vis dar išlieka, bet erzina nebe taip.

Mėgstantys skirtingus važiavimo režimus EMS mygtuko pagalba galės rinktis tarp ekonominio, rankinio ir sportiško pavarų perjungimo variantų. Pasirinkus ekonominį režimą į pagalbą taupant kurą ateis ir „Start/Stop“ sistema.

Automobilio bandymo metu „Sport“ režimas išliko priimtinesnis, nes pavaros perjungiamos greičiau, nors automobilio ir nepavyktų apdovanoti sportišką važiavimą apibūdinančiais epitetais: pakaba komfortiška (papildomai galima pasirinkti „Sport“ pakabą), o vairas neinformatyvus. Aišku, viena, kad pirkdamas tokį automobilį jo vairuotojas tikrai nesiruoš sportuoti prie vairo. Variklio galios pilnai pakanka tiek mieste, tiek užmiestyje. Komfortas šiame automobilyje jaučiamas itin gerai, kelionė šiuo automobiliu neprailgsta. Tačiau variklis galėtų veikti tyliau. Sėdint salone kyla mintis, kad buvo šiek tiek pataupyta ant garso izoliacinių medžiagų.

Važiuojant automobiliu magistralėje šiek tiek erzino girdimo vėjo garsas salone, tačiau kokybiškas muzikos skambesys visa tai nugramzdino užmarštin ir įjungus sklandžiai dirbantį autopilotą leido mėgautis komfortiška kelione. Kuro sąnaudos važiuojant užmiesčio keliais sudarė 5,4 l/100 km. Mieste automobilio apetitas siekė vidutiniškai 7,8 l/100 km. Vidurkis apie 6,6 litro dyzelino 100 km kelio. Iki gamintojo deklaruojamų 4,1 – 4,4 l/100 km vidutinių degalų sąnaudų šiek tiek tolokai, tačiau važiuojant ekonomišku režimu, iki tokių skaičių priartėti turi būti įmanoma.

Jeigu netinka šis 1,8 litro dyzelinis agregatas galima rinktis, kitą tokio pat litražo galingesnį dyzelinį variklį – 136 AG ir 300 Nm. Mėgstantys benzininius variklius gali rinktis iš: 1,6 litro 122 AG ir 200 Nm arba 156 AG ir 250 Nm, 2,0 litrų 211 AG ir 350 Nm. Pastaroji versija pasižymi sprintu nuo 0 iki 100 km/h per 6,6 s.

Saugumu pasirūpinta

Iš išorės aptakiai atrodančio automobilio gabaritai gerai juntami, galima saugiai jaustis jį parkuojant, be to, parkavimo sistema visada pasiryžusi ištiesti pagalbos ranką. Važiuojant atbuline eiga sportiškai atrodančios galinės sėdynės sumažina matomą plotą. O jeigu parkuodamiesi atidarysite duris, norėdami įsitikinti, kad automobilio gale tikrai nieko nėra, ir labai lėtai judėsite, nenustebkite, jeigu automobilis staiga ims ir visiškai sustos. Atidarytomis durimis riedant į priekį nedidesniu nei 5 km/h greičiu, ištiks tokia pati situacija. Tačiau išsigąsti neverta, nes esant tokiam mažam greičiui ir atidarytoms durims, suveiks sistema, neleidžianti automobiliui nuriedėti.

Automobilis aprūpintas ir kitomis saugumą užtikrinančiomis sistemomis. Tai dėmesio stebėjimo kontrolės sistema, susidūrimo prevencijos sistema, informuojanti apie, tai kad automobilis pernelyg arti priartėjo prie kito automobilio bei saugos oro pagalvės. Žinoma, automobilis aprūpintas ir ABS bei ESP sistemomis.

Verdiktas

Bandytas automobilis su 1,8 litro CDI dyzeliniu varikliu ir ilgu papildomos įrangos sąrašu kainuoja 108 276 litus. Esant mažesniam biudžetui galima rinktis versiją su benzininiu 1,6 litro 122 AG varikliu. Kaina nuo 76 605 Lt. Bandyto automobilio bazinė kaina prasideda nuo 89 709 Lt.

Ką už tai gauname? Naujo sportiško dizaino, itin kokybišką, jaunatvišką, ekonomišką bei komfortišką miesto automobilį, kurio bandymo metu atrastus minusus užgožia pliusai. Pirkėjas pasirinkęs šį automobilį tikrai liks patenkintas savo pirkiniu.

Pliusų ir minusų dalybose trečios kartos A klasės „Mercedes-Benz“ gauna pliusus už išorės dizainą, salono medžiagų kokybę bei sėdynes. Gamintoją dar kartą reikia pagirti ir už nuo nulio sukurtą automobilį. Minusas atitenka automatinei pavarų dėžei, prie kurios veikimo principo, žinoma, galima lengvai priprasti.

A klasės „Mercedes“ pirmtakai buvo mėgiami dailiosios lyties atstovių, tačiau trečios kartos modelis puikiai tinka ir vyrams. Tikriausiai ne vienas iš jų nupirkęs žmonai tokį automobilį, nesuktų sau galvos dėl draugų reakcijos ir lėktų su šiuo automobiliu į draugų susitikimą. Ech, o jei dar būtų užsakytas ir „AMG Sport“ įrangos paketas...

„Mercedes-Benz A-Class 180 CDI BlueEFFICIENCY“ techniniai duomenys

Variklis: 1796  cm3
Variklio galia: 109 AG (3200-4600 aps./min.), 250 Nm (1400-2800 aps./min.)
Pavarų dėžė: septynių laipsnių automatinė (7G-DCT)
Svoris: 1475 kg
Ilgis, plotis, aukštis: 4292 mm, 1780 mm, 1433 mm
Ratų bazė: 2699 mm
Įsibėgėjimas nuo 0 iki 100 km/h: 10,6 s
Maksimalus greitis: 190 km/h
Kuro sąnaudos mieste: 4,8-5,0 l/100 km
Kuro sąnaudos užmiestyje: 3,8-4,1 l/100 km
Vidutinės kuro sąnaudos: 4,1-4,4 l/100 km
Kuro bako talpa: 50 litrų
Bagažinės talpa: 341-1157 l
Kaina: 108 276 Lt

Autorius Vytautas Pilkauskas

Kategorijos: 
Automobiliai: