You are here

Moterų slalomas 2016: Pirmojo etapo suvestinė

• Moterų slalomas/Vytauto Pilkausko nuotrauka
    Moterų slalomas/Vytauto Pilkausko nuotrauka

Balandžio 9 dieną, ne itin šiltą pavasario šeštadienį, startavo 2016 metų „Moterų slalomo“ čempionato pirmasis etapas „Liqui Moly“ taurei laimėti. Dailiosios lyties atstovės itin pamėgo „Subaru Klubo“ organizuojamas automobilių slalomo varžybas ir jau trečius metus iš eilės gausiai susirinko ne tik pasivaržyti, bet ir smagiai bei draugiškai praleisti laisvalaikį aikštelėje prie Galvės ežero, netoli Trakų.

Iš viso prie starto linijos stojo net 29 varžybų dalyvės, kurios buvo suskirstytos į tris įskaitines klases ir vieną „Laisvą“ klasę, kurioje galėjo dalyvauti bet kuri dalyvė. Pagrindinės įskaitos buvo „Subaru“, „Svečių“ ir „Sport“. Per varžybas dalyvėms reikėjo įveikti dvi veidrodines trasas po tris kartus. Rezultatas buvo skaičiuojamas pagal du geriausius rezultatus iš kiekvienos trasos, kuriose kelioms dalyvėms nepasiklysti padėjo profesionali ralio šturmanė Agnė Vičkačkaitė-Lauciuvienė.

Pasak „Subaru Klubo“ prezidentės Jolantos Iselionienės, tradicija tapęs automobilių slalomo čempionatas kas kartą sulaukia gausaus būrio merginų: ir tų pačių dalyvių, ir naujokių. Stebina ir tai, kad naujokės parodo itin didelę drąsą ir ne mažą meistriškumą trasoje.

Tiek trasoje, tiek viršutinėje aikštelėje bei žiūrovų zonoje netrūko veiksmo. Kol moterys lenktyniavo ir skaičiavo sekundes, žiūrovai stebėjo kovas bei smagiai bendravo.

Bene, daugiausiai dėmesio žiūrovų zonoje sulaukė labai smalsi ir vienoje vietoje niekaip nustygti negalėjusi kalytė, vardu Zara. Fotografai šiai augintinei dėmesio taip pat skyrė gana daug.

Sport klasė

„Sport“ įskaitoje startavo 8 dalyvės. Šansų čia niekam nepaliko Gabrielė Aleksynaitė su „Honda CRX“, kurios rezultatas buvo 2 min. 38,55 sek. Ji visus važiavimus važiavo itin stabiliai ir fiksavo pačius geriausius rezultatus tarp visų dalyvių.

Antra šioje klasėje buvo Evelina Drilingienė su „Subaru Impreza“. Jos bendras laikas 2 min. 56,08 sek. Trečiąją vietą užėmė Gabrielės sesuo Jonė Aleksynaitė, važiavusi su tuo pačiu „CRX“. Ji nuo Evelinos atsiliko vos 1,14 sek. Tiek antrąją, tiek trečiąją vietą galėjo užimti ir Ini Gudavičė su „Mazda MX-5“, tačiau iki trečios pozicijos jai pritrūko vos 0,07 sek.

Subaru klasė

„Subaru“ klasėje varžėsi tik tos, kurios vairuoja šios markės automobilius. Tokių varžovių buvo septynios. Pirmąją vietą šioje įskaitoje pelnė Viktorija Jacyno, kuri pirmą kartą dalyvavo slalomo varžybose. Jos rezultatas 3 min. 11,58 sek. Be to, Viktorija yra dar visai neseniai išlaikiusi vairavimo teises.

Viktorijai atiteko pagrindinė „Liqui Moly“ taurė ir pagrindinis prizas, kurį įsteigė „Subaru“ markės automobilių atstovas „JMA centras“ – savaitgalis su naujuoju „Subaru XV“ automobiliu.

Antroje vietoje liko Gailutė Kiselienė, atsilikusi 2,35 sek. Abi jos važiavo su „Subaru Impreza“. Trečia liko Domilė Šveistytė, lenktyniavusi su „Subaru BRZ“. Jos rezultatas 3 min. 19,68 sek. Vos 0,2 sek. nuo jos atsiliko Jurgita Malinauskaitė, kuri užėmė ketvirtą vietą.

Svečių klasė

„Svečių“ įskaitoje varžėsi 14 dalyvių. Čia vėl pirmą vietą užėmė naujokė. Kristina Liškauskaitė su „Acura RSX“ buvo pirmoji, užfiksavusi 3 min. 4,03 sek. laiką.

Antroje vietoje liko Edita Mikantavičiūtė su „Honda CRX Del Sol“, ji atsiliko vos 1,28 sek. Trečią vietą užėmė Jovita Danienė su „BMW Z3“. Jos laikas 3 min. 10,41 sek.

Laisva klasė

„Laisvoje“ klasėje varžytis panoro 9 dalyvės, o pirmąsias tris vietas čia pasidalino „Sport“ įskaitos pirmasis trejetukas.

Pirma buvo Gabrielė Aleksynaitė. Jos rezultatas 2 min. 39,35 sek. Evelina Drilingienė užėmė antrąją vietą, užfiksavusi 2 min. 53,19 sek. rezultatą. Jonė Aleksynaitė pelnė trečią vietą su 2 min. 56,37 sek. rezultatu.

„Subaru Klubo“ organizuojami renginiai pasižymi prizų gausa, taigi šįkart slalomo dalyvės taip pat buvo „apipiltos“ prizais bei, žinoma, žiūrovų ovacijomis. Be to, šis etapas dar kartą įrodė, kad tokie automobilių slalomai padeda moterims tobulinti vairavimo įgūdžius.

Antrasis „Moterų slalomo“ etapas įvyks gegužės 7 dieną.