• Moterų slalomas/Jolantos Iselionienės nuotrauka
    Moterų slalomas/Jolantos Iselionienės nuotrauka
  • Moterų slalomas/Vytauto Pilkausko nuotrauka
    Moterų slalomas/Vytauto Pilkausko nuotrauka

Rugsėjo 3 d. Vilniuje finišavo Moterų slalomo čempionato trečiasis, finalinis etapas, po kurio paaiškėjo bendros įskaitos nugalėtojos bei „Liqui Moly“ taurės laimėtojos. Į finalinį etapą susirinko 22 dalyvės.

Trečiosios varžybos, kurias organizavo „Subaru Klubas“ vyko kitoje vietoje nei įprasta – „N40 vyrų autoklubo“ teritorijos aikštelėje, V. A. Graičiūno g. 20, Vilniuje. Šiame slalome dalyvaujančios moterys čia tarpusavyje dar nesivaržė.

Tradiciškai dalyvės buvo suskirstytos į tris pagrindines klases: „Subaru“, „Svečių“ ir „Sport“. Norinčios galėjo registruotis ir į „Laisvąją“ klasę bei papildomai pravažiuoti trasoje neįskaitai. Kiekvienoje klasėje dalyvės turėjo po 6 važiavimus: 3 važiavimai viena trasa ir trys važiavimai kita trasa. Galutinėje suvestinėje buvo sumuojami du geriausi vienos ir du geriausi kitos trasos įveikimo laikai.

Subaru“ klasė

Finaliniame etape, „Subaru“ klasėje, kurios bendroje įskaitoje buvo kovojama dėl specialaus prizo – savaitgalio su „Subaru XV“, susirungė 8 dalyvės.

Pirmąją vietą užėmė Gailutė Kiselienė, kurios rezultatas 2 min. 45 sek. Antroje vietoje liko Jurgita Malinauskaitė, atsilikusi 1,85 sek. Trečiąją vietą užėmė Viktorija Jacyno, pralošusi 3,44 sek.

Susumavus trijų etapų rezultatus šios įskaitos nugalėtoja tapo Gailutė Kiselienė. Ji laimėjo du etapus ir surinkusi 34 taškus triumfavo čempionate.

Antra bendros įskaitos vietoje liko Viktorija Jacyno, o trečia Jurgita Malinauskaitė. Abi dalyvės surinko po 27 taškus, tačiau geresnė pozicija atiteko Viktorijai, nes ji buvo laimėjusi vieną etapą.

Svečių klasė

„Svečių“ įskaitoje varžėsi 10 dalyvių, tarp kurių greičiausia buvo Jovita Danienė su BMW Z3, antrąją vietą užėmė Kristina Liškauskaitė su „Acura“, o trečia liko Rūta Saladžienė su „Mitsubishi Colt“. Įdomu tai, kad šioje klasėje vyko labai įnirtinga kova, o pirmos trys greičiausios dalyvės tilpo vos į 0,2 sek. - beveik kaip Formulės-1 kvalifikacijoje.

Jovitos rezultatas 2 min. 39,41 sek. Kristina nuo jos atsiliko tik 0,14 sek., o Rūtai iki antros vietos pritrūko vos 0,06 sek.

Beje, tarp šių trijų dalyvių vyko bekompromisė kova ir bendroje įskaitoje. Prieš šį etapą Jovita ir Kristina turėjo po 18 taškų, o Rūtos sąskaitoje buvo vienu tašku daugiau. Taigi dar prieš šios dienos varžybas buvo aišku, jog įtampos ir dramos kovoje bus tikrai daug.

Už pirmąją vietą etape skiriama 12 taškų, už antrąją 10, o už trečią – 8. Taigi susumavus visų trijų etapų taškus, tapo aišku, kad čempionate nugalėjo Jovita Danienė, surinkusi 30 taškų. Antroje vietoje liko Kristina Liškauskaitė su 28 taškais, o trečiąją vietą užėmė Rūta Saladžienė, kurios sąskaitoje 27 taškai.

Sport klasė

„Sport“ klasės finalinėse varžybose susirungė 4 dalyvės. Pirmąją vietą užėmė Gabrielė Aleksynaitė su „Honda“. Jos rezultatas 2 min. 23,10 sek.

Antrąją vietą užėmė Jonė Aleksynaitė, taip pat su „Honda“. Jos rezultatas 7,46 sek. prastesnis. Trečia liko Viktorija Danienė su „BMW“, atsilikusi dar 4,15 sek.

Bendroje įskaitoje pirmąją vietą užėmė Gabrielė Aleksynaitė, kuri laimėjo visus tris čempionato etapus ir surinko 36 taškus. Prieš šį etapą Jonė Aleksynaitė ir Viktorija Danienė turėjo surinkusios po 16 taškų, taigi finale sprendėsi antros vietos likimas, kurią užėmė Jonė. Ji surinko 26 taškus ir dvejais aplenkė Viktoriją, užėmusią 3 vietą.

Laisva klasė

„Laisvoje“ klasėje startavo 13 dalyvių. Pirmoji čia buvo Gabrielė Aleksynaitė. Šioje klasėje jos rezultatas buvo 2 min. 23,16 sek. Antrąją vietą užėmė Jonė Aleksynaitė, atsilikusi 6,16 sek. Trečia liko Giedrė Jasiulionytė, pralošusi dar 8,24 sek.

Iki trečios vietos vos 0,09 sek. pritrūko Jovitai Danienei, kuri etape liko ketvirta.

Bendroje įskaitoje, šios klasės nugalėtoja tapo Gabrielė Aleksynaitė, surinkusi 36 taškus. Antrąją vietą užėmė Jonė Aleksynaitė su 28 taškais, o trečia liko Giedrė Jasiulionytė, pelniusi 19 taškų.