You are here

„Naktinės Lenktynės 420“: Nugalėtojai paaiškėjo po teisėjų verdikto

 • Naktinės lenktynės
  Naktinės lenktynės
 • Naktinės lenktynės
  Naktinės lenktynės
 • Naktinės lenktynės
  Naktinės lenktynės
 • Naktinės lenktynės
  Naktinės lenktynės
 • Naktinės lenktynės
  Naktinės lenktynės
 • Naktinės lenktynės
  Naktinės lenktynės
 • Naktinės lenktynės
  Naktinės lenktynės
 • Naktinės lenktynės
  Naktinės lenktynės

Pirmosios Lietuvoje ištvermės „Naktinės Lenktynės“ startavo 2018 m. gegužę. Rugpjūčio 11 dieną „Autoplius.lt Fast Lap“ lenktynėse buvo duotas startas jau antroms tokioms lenktynėms. Tačiau šįkart dalyviai naktyje rungėsi dvigubai ilgiau nei pirmame etape – 4 valandas ir 20 minučių.

Kaip pasakoja vienas iš „Autoplius.lt Fast Lap“ organizatorių Giedrius Čenkus, „Naktinės Lenktynės“ Lietuvoje buvo kaip šviežias oro gurkšnis – nelengvas organizatoriams ir dalyviams, bet toks, kokio seniai reikėjo.

Naktinės lenktynės

„Jokioj Lietuvos trasoj tokių dalykų negalėjai pamatyti. Save ir dalyvius jau 10 metų spaudžiame perlipti galimybių ribas. Iš pradžių „Time Attack“, paskui kontaktinės „Race“ lenktynės ir galiausiai išmušė laikas savo įgūdžius išbandyti ilgų distancijų lenktynėse. Tik kad būtų dar įdomiau, jos vyksta egzotišku metu, kai visiškai tamsu“, – apie natūralią „Autoplius.lt Fast Lap“ evoliuciją kalba G. Čenkus.

Pirmų naktinių lenktynių nugalėtojas

Pirmose „Naktinėse Lenktynėse“ dalyvavo 18 komandų. Jas laimėjo Tauras Tunyla ir Martynas Sidunovas, kurie savo „VW Scirocco GT24” automobilį suremontavo iki starto likus vos pusvalandžiui. Visi dalyviai turėjo važiuoti 2 valandas ir 12 minučių.

Dramatikšos antrosios naktinės lenktynės

„Naktinės lenktynės 420" finišavo šiek tiek po vidurnakčio, tačiau po finišo nugalėtojas dar nebuvo aiškus. Didžiulė drama - kitaip jų baigties net neįmanoma pavadinti.

Į paskutinį lenktynių ratą pirmi išvažiavo „Hermitrans“ komandos lenktynininkai. Nuo jų penkiomis sekundėmis atsilikdami – ir „222“ komandos sportininkai. Visa tai – nuvažiavus 4 valandas ir 19 minučių, arba 152 lenktynių ratus.

Bet finišo liniją jie kirto apsikeitę – „222“ priekyje, „Hermitrans“ atsilikę vos šešiomis dešimtosiomis! Tačiau, pasirodo, tai dar ne pergalė, nes sprendimas atsidūrė teisėjų rankose.

Naktinės lenktynės

Mat paskutiniame rate, kai iki finišo linijos liko keli kilometrai, „222“ komandos lenktynininkas kiek agresyviai išsikovojo pirmąją poziciją. Bėgime tai būtų pavadinta darbu alkūnėmis.

Teisėjai ilgai nagrinėjo šią situaciją ir nutarė „222“ veiksmus trasoje „išskaičiuoti“ iš galutinio rezultato bei pirmąją poziciją sugrąžinti „Hermitrans“ komandai – Vyteniui Gulbinui ir Arūnui Gečiauskui. Lenktynininkai važiavo BMW M3 automobiliu

Ant nugalėtojų pakylos jie šampanu laistėsi su antrais likusiais „222“ komandos lenktynininkais: Adomu Petrovu, Igoriu Sidunovu, Justu Grendeliu ir Toms Berzins. Jie pilotavo „Volkswagen Scirocco“.

Tame pačiame rate lenktynes baigė ir trečiosios vietos prizininkai, ilgai lenktynėse pirmavę BMW M3 vairavę „Masneka motorsport“ lenktynininkai – Eimantas Nekrošius ir Tomas Dapšas. Juos nuo nugalėtojų skyrė 1 min. 32,848 sek.

„Night Race 420“

Lenktynininkai kalba, kad ištvermės lenktynės yra visiškai kitas žanras, nei aštuonių ar dešimties ratų sprinto varžybos. Taktika lemia svarbesnį vaidmenį, ištvermė taip pat. Ir svarbiausia – išvengti grubių klaidų ir sukti ratus kuo saugesniu ritmu.

Tačiau, lyg to būtų negana, ši užduotis lenktynininkams patiekta saulei jau nusileidus. Absoliučioje tamsoje sportininkai mato tik savo ir kitų automobilių šviesas, retsykiais geltonus švyturėlius įjungtus teisėjų postuose. Šie švyturėliai, ryškiai šviečiantys dalyvių startiniai numeriai ir dar keletas organizatorių įgyvendintų techninių sprendimų lėmė, jog tai tik antrosios nakties lenktynės Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.

Nesėkmės

O pirmoji intriga lenktynėse ir buvo susijusi su praeitomis lenktynėmis. Gegužę surengtose lenktynėse triumfavusi „Neste Dream2drive“ komanda patyrė avariją ir pasitraukė iš lenktynių. Tuo metu komandos „Volkswagen Scirocco“ vairavo Martynas Sidunovas. Tapo aišku, kad „Night Race“ turės kitą nugalėtoją.

Naktinės lenktynės

Iš lenktynių dėl įvairių priežasčių pasitraukė ir daugiau komandų – „Alfaklubas Valvoline Racing“, „Aktoled“, „Feniks garage“ ir t.t.