You are here

„Nemuno žiede“ atidaromas 2017 metų drifto sezonas

 • Andrius Vasiliauskas/Luko Misiūno nuotrauka
  Andrius Vasiliauskas/Luko Misiūno nuotrauka
 • Aurimas Vaškelis/Luko Misiūno nuotrauka
  Aurimas Vaškelis/Luko Misiūno nuotrauka
 • Norbertas Daunoravičius/Luko Misiūno nuotrauka
  Norbertas Daunoravičius/Luko Misiūno nuotrauka
 • Uphill trasa/Luko Misiūno nuotrauka
  Uphill trasa/Luko Misiūno nuotrauka

Šiltiems orams avansu lepinant Lietuvą, ankstyvai sezoną pradėti nusprendė ir automobilių sporto mėgėjai – šį sekmadienį, balandžio 9 d., Kačerginėje pradės kilti pirmieji dūmai ir bus atidarytas drifto sezonas.

Po pertvarkos atsinaujinusiame „Nemuno žiede” dalyvių ir žiūrovų lauks dvi trasos: tradicinė, į mėgėjus orientuota „Putadienio trasa”, bei į „Ąžuolo posūkio” kalną vedanti pagrindinio žiedo konfigūracija. Šis ankstyvas startas svarbus lietuviams, šių metų sezone žadantiems rungtis ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų – tokių galima suskaičiuoti bent trejetą ir dalį jų tikimasi išvysti savaitgalio treniruotėje. Vienas iš jų – Andrius Vasiliauskas.

Andrius Vasiliauskas/Luko Misiūno nuotrauka

Pabaigęs žiemą trukusius automobilio atnaujinimo darbus, kaunietis patvirtino planus išriedėti į trasą. Prie jo prisijungti žada ir Arūnas Černevičius, Artūras Ravluškevičius, bei dar keletas žinomų pilotų.

Išbandyti savo jėgas itin greitoje trasoje žada ir ateinančio sezono naujokai – Simas Kvietkauskas, Gediminas Ivanauskas ir kiti. Jiems šios treniruotės itin svarbios dėl artėjančio įskaitinio Lietuvos drifto čempionato Pro lygos etapo, kuris vyks būtent tokioje trasos konfigūracijoje. Šiokią dieną trasa važiuoti prieš eismą draudžiama, tad dalyviai tiesiog privalo naudotis proga išbandyti savo ir savo technikos jėgas.

Uphill trasa/Luko Misiūno nuotrauka

Nors daugelis mano, jog norint būti konkurencingu, be 600 arklio galių į „UpHill” keliauti net neverta, prieš du metus trečiąją vietą užėmęs Aurimas Vaškelis mano kitaip – tąkart techninį varžovų pranašumą „Ride It Out” pilotas kompensavo gudria taktika, bei stengėsi jokiu būdu nenaudoti rankinio stabdžio – išlaikydamas inerciją iki pat trasos pabaigos Aurimas parodė, jog atsakymai slypi ne arklio galiose. Būtent šią pamoką teks išmokti ir „PRO” lygos debiutantams - savaitgalio treniruotė puiki proga tobulintis.

Mažojoje drifto trasoje veiksmo taip pat netruks – registracijos anketą užpildė jau keturios dešimtys mėgėjų, tad storas dūmų sluoksnis virš Kačerginės miško – garantuotas. Veiksmas trasose prasidės 11 valandą ryte ir truks iki pat 18 valandos, tad vaizdų pakaks ir tiems, kurie sekmadienį mėgsta pamiegoti ilgiau.

Norbertas Daunoravičius/Luko Misiūno nuotrauka

Kategorijos: