You are here

„Nissan R390 GT1“: Greičiausias japoniškas automobilis

1997 metais šis eismui pritaikytas „Nissan R390 GT1“ superautomobilis oficialiai kainavo 1 milijoną JAV dolerių. Tiesa, gamintojas neketino jo pardavinėti, nes sukūrė jį tik dėl vienos priežasties – galimybės dalyvauti 24 valandų Le Mano lenktynėse su GT klasės bolidu.

Taisyklės skelbė, kad norint čia dalyvauti, reikia sukurti vieną egzempliorių, galintį legaliai dalyvauti eisme.

Dėl to eismui pritaikytas dvivietis automobilis atrodė taip pat kaip lenktyninė jo versija. Automobilio ilgis 4,7 metro, o plotis 2 metrai, taigi jo išvaizda ir dydis įspūdingi.

1997 metais pagamintas automobilis buvo raudonos spalvos, tačiau 1998 metais jam buvo perdaryta priekinė ir galinė dalys. Vietoj galinio spoilerio buvo įtaisytas „ducktail“ tipo spoileris. Taip pat automobilis buvo perdažytas mėlyna spalva.

Po variklio dangčiu jis turėjo 3,5 litro V8 twin-turbo jėgainę generuojančią 558 AG ir 637 Nm. Visa tai buvo siunčiama į galinius varomuosius ratus per 6 laipsnių sekvencinę greičių dėžę. 1100 kg sveriantis „Nissan“ iki 96 km/h (60 mph) greitį galėjo pasiekti per 3,9 sek., o jo maksimalus greitis buvo daugiau nei 350 km/h.

Tai leidžia šiam 1997 metais pagamintam „Nissan“ superautomobiliui vis dar būti greičiausiu pasaulyje legaliam eismui skirtu japonišku automobiliu.

 

Kategorijos: 
Automobiliai: