You are here

Nuo lapkričio 1 dienos keičiasi greičiai ir prasideda žieminių padangų sezonas

  • Greitis nuo lapkričio 1 dienos/98.lt nuotrauka
    Greitis nuo lapkričio 1 dienos/98.lt nuotrauka
  • Žieminės padangos/98.lt nuotrauka
    Žieminės padangos/98.lt nuotrauka
_

Lapkričio 1-oji yra ta diena, kuomet Lietuvos keliuose keičiasi greičiai ir prasideda žieminių padangų sezonas.

Maksimalus leistinas greitis nuo lapkričio 1 dienos keičiasi greitkeliuose ir automagistralėse. Greitkeliuose (Vilnius-Kaunas, Šiauliai-Radviliškis) iki kovo 31 dienos galima važiuoti nebe 120 km/h, o 110 km/h greičiu. Tuo tarpu magistralėse (Vilnius-Panevėžys, Kaunas-Klaipėda) jis sumažėja nuo 130 km/h iki 110 km/h.

Greitis nuo lapkričio 1 dienos/98.lt nuotrauka

Taip pat nuo lapkričio 1 dienos prasideda žieminių padangų sezonas – būtent nuo šios dienos Lietuvos keliuose galima naudoti dygliuotas žiemines padangas. Šis periodas yra iki balandžio 10 d.

Vasarines padangas dar galima naudoti iki lapkričio 9 dienos (imtinai), o lapkričio 10 dieną visi automobiliai jau turi būti apauti tik žieminiu „apavu“.

Rekomenduojama žiemines padangas pradėti naudoti šiek tiek anksčiau ir nelaukti lapkričio 10 dienos. Taip pavyks išvengti ne tik eilių servisuose, bet leis saugiau jaustis netikėtai atšalus, susiformavus plikledžiui ar iškritus pirmajam sniegui. Kuomet oro temperatūra yra žemesnė nei 7 laipsniai šilumos, vasarinės padangos praranda gerą sukibimą su kelio danga. Žieminės padangos, esant tokiai temperatūrai, sukimba geriau.

Reikia atminti, kad žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis nei 3 mm, tačiau specialistai rekomenduoja apauti  automobilį padangomis su gylesniu nei 4 mm protektoriumi, o tokį protektoriaus gylį turinčias padangas tiesiog utilizuoti. Geriau tikrai nerizikuoti ir žiemai pasirinkti geresnes padangas.

Be to, nuo lapkričio 10 dienos važinėjant su vasarinėmis padangomis gali būti anuliuojama techninė apžiūra bei skirta nuo 28 iki 43 eurų bauda.

Taip pat primename, kad 2018 metų lapkričio 1 dieną pradedantiesiems vairuotojams (neturintiems 2 metų vairavimo stažo) leistinas greitis buvo padidintas 10 km/h. Taigi automagistralėse jie gali važiuoti ne didesniu, nei 100 km/h greičiu, greitkeliuose leistinas greitis jiems yra 90 km/h, o kituose asfalto ar betono dangą turinčiuose keliuose - greitis nuo 70 km/h pakilo iki 80 km/h leistinos ribos.

Žieminės padangos/98.lt nuotrauka

Kategorijos: 
Paslaugos: