You are here

2017 metais B. Vanagas startuos Pasaulio ralio maratono čempionate

  • Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis/Edgaro Buiko nuotrauka
    Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis/Edgaro Buiko nuotrauka
  • Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis/Edgaro Buiko nuotrauka
    Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis/Edgaro Buiko nuotrauka

Kelias paras nuo ralio pailsėjęs lenktynininkas Benediktas Vanagas atskleidė 2017 metų planus. „General Financing team Pitlane“ planuoja dalyvauti Pasaulio ralio maratono taurės (FIA World Cup for Cross Country Rallies) varžybose. Dėl taurės kovojantys lenktynininkai bendroje įskaitoje turės įveikti bent dešimt etapų. Tiek Pasaulio ralio maratono taurės varžybose iki šiol nevažiavo nei vienas lietuvis.

„Esame subrendę startuoti aukščiausio rango pasaulinėje ralio maratonų serijoje. Turime stiprią komandą, kuri pajėgi aptarnauti ne vieną ekipažą tokio lygio varžybose. Pradėsime kaupti specifinę kiekvieno etapo patirtį, kuri ateityje bus labai vertinga. Netolimoje praeityje jau esame startavę atskiruose etapuose Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Italijoje ir Lenkijoje. Iki šiol startuodavau daugelyje automobilių sporto disciplinų. Nusprendėme specializuotis vienoje, kad galėtume siekti aukščiausių rezultatų”, – sakė B.Vanagas.

Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis/Edgaro Buiko nuotrauka

11-os etapų lenktynės prasidės vasario 24 dieną Rusijoje, o baigsis spalio 28-ąją Portugalijoje. Varžybos taip pat aplankys Jungtinius Arabų Emyratus, Italiją, Ispaniją Kazachstaną, Maroką, Lenkiją ir kitas valstybes.

„Jei Dakaras – žinomiausios planetos lenktynės, tai ralio maratonų Pasaulio taurė yra aukščiausio rango 11-os etapų serija, vykstanti trijuose žemynuose, organizuojama Tarptautinės automobilių sporto federacijos (FIA). FIA taip pat organizuoja F1, WRC ir kitus čempionatus“,– sakė „Toyota Hilux” bolidą pilotuojantis B.Vanagas.

Lenktynininkas pabrėžė, jog šiuo metu svarbiausi yra logistiniai klausimai. „General Financing team Pitlane“ su Dakaro organizatoriais derina technikos grąžinimo klausimus. Planuojama, kad iš Pietų Amerikos į Europą grįžęs sportinis bolidas į Rusiją bus nuskraidintas lėktuvu. Po to seks trys etapai Dubajuje, Abu Dabyje (JAE) ir Katare, kuriuose visa lenktynių technika dalyvaus taip ir nepasiekusi Lietuvos.

 

Pasaulio ralio maratono taurės tvarkaraštis:

24-26.02 Baja Russia

09-11.03 Dubai Baja

01-07.04 Abu Dhabi Desert Challenge

16-21.04 Sealine Cross Country Rally

20-27.05 Rally Kazakhstan

15-18.06 Italian Baja

21-23.07 Baja Espana Aragon

10-13.08 Hungarian Baja

31.08-03.09 Baja Poland

04-10.10 Rallye du Maroc

26-28.10 Baja Portalegre

Kategorijos: 
Lenktynininkai: