You are here

Ralis: Saulė 2012 užtikrinta Sauliaus Girdausko pergalė

Antroji diena (06 17)

„Viskas – lyg pagal užsakymą. Puikios lenktynės, puikus saulėtas oras, o ir laimi „Saulės“ ralį – Saulius“, - po pergalingo finišo Kražiuose juokavo lenktynininkas Saulius Girdauskas. Patyręs sportininkas, važiavęs su šturmanu iš Ukrainos Adrianu Aftanazivu „Škoda Fabia WRC“ automobiliu, užtikrintai laimėjo ketvirtąjį Lietuvos automobilių ralio čempionato etapą. S. Girdausko ekipažas pirmavo nuo pat pirmojo greičio ruožo, o po varžybų fino artimiausią persekiotoją lenkė daugiau nei 2 minutėmis. Tokios persvaros Lietuvos ralio lenktynėse nebuvo jau senokai.

Ir jei absoliutaus nugalėtojo pranašumas nekėlė abejonių, tai kova dėl žemesnių vietų vyko labai atkakliai. Ilgokai antras važiavo Ramūno Čapkausko ir Tomo Šipkausko ekipažas („Mitsubishi Lancer EVO IX“), tačiau paskutiniame greičio ruože šie lenktynininkai prarado labai daug brangių sekundžių. 24 km atkarpoje jie pavijo gerokai lėčiau važiuojantį automobilį, tačiau dėl tirštų dulkių niekaip negalėjo jo aplenkti: ši aplinkybė nubloškė sportininkus į ketvirtą vietą.

O į antrąją pakilo Dominykas Butvilas ir Renatas Vaitkevičius („Mitsubishi Lancer EVO X“). Tiesa, irgi ne vien savo pastangomis: už klaidą greičio ruožo starte 10 sekundžių baudą gavo Rokas Lipeikis ir Inga Lipeikytė („Mitsubishi Lancer EVO VIII“) – būtent šios sekundės lėmė, kad patyręs panevėžietis liko trečias.

Tik priešpaskutinis finišavo trejų pastarųjų metų „Saulės“ ralio laimėtojas Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas („Mitsubishi Lancer EVO IX“). Iš antros vietos į rikiuotės dugną jie nukrito, praradę kelias minutės dėl klaidos – posūkyje išlėkę iš trasos sportininkai ilgokai nesugebėjo tęsti lenktynių. Beje, tame pačiame posūkyje varžybų vos vos šalikelėje nebaigė ir nugalėtoju tapęs S. Girdauskas.

Tarp ne keturiais ratais varomą techniką pasirinkusių ekipažų pirmavo Karolis Raišys ir Rytis Lukauskas („Honda Civic“). Kitose 2WD  klasėse nugalėtojais tapo Dovilas Čiutelė ir Aleksandras Dainys („VAZ 2105”), Arūnas Lopetaitis ir Ričardas Abelkis („Renault Clio”) bei Jonas Pipiras ir Donatas Palepšaitis („Renault Clio”).

Iš 43 lenktynes pradėjusių ekipažų finišą sugebėjo pasiekti 28. Skaudžias avarijas patyrė Tomo Savicko, Ričardo Baubino bei baltarusio Michailo Milovo ekipažai, jiems lenktynių baigti nepavyko.

Pirmoji diena (06 16)

Šeštadienį prasidėjo ralis „Saulė 2012”. Pirmąją ralio dieną 43 lenktynininkai varžėsi prie Šiaulių arenos, kur po du kartus įveikė 2,4 km asfaltinį greičio ruožą. Nors pirmieji ruožai buvo gana trumpi, tačiau pirmasis penketukas tilpo į pakankamai ilgą laiko tarpą, t.y. 10 sekundžių.

Greičiausias trumpoje asfaltinėje trasoje buvo „Škoda Fabia WRC“ vairuojantis Saulius Girdauskas, kuris nuo pirmų kilometrų spėjo pabėgti į priekį, aplenkdamas Ramūną Čapkauską 4,5 sek. Trečias buvo Dominykas Butvilas, kuris atsiliko 9,4 sek. Identišku tempu trasą įveikė ir Rokas Lipeikis, o penktas žengia Vytautas Švedas, jis atsiliko 9,8 sek.

Lenktynininkai: