• Janis Berkis/Craimonds Volonts nuotrauka
    Janis Berkis/Craimonds Volonts nuotrauka
  • Istorinių automobilių įskaita/Craimonds Volonts nuotrauka
    Istorinių automobilių įskaita/Craimonds Volonts nuotrauka

Liepos 21-22 dienomis Latvijoje vyko ketvirtasis Latvijos ralio čempionato etapas „Rally Latvija”, kuriame dalyvavo ir keturi ekipažai iš Lietuvos: Benediktas Vanagas ir Agnė Vičkačkaitė-Lauciuvienė, Linas Vaškys ir Laurynas Paškevičius, Jonas Pipiras ir Aisvydas Paliukėnas. Vitalijus Plastininas ir Vytenis Plastininas startavo ralio-sprinto įskaitoje.

Pirmąją ralio dieną reikėjo į veikti 7, o antrąją - dar penkis greičio ruožus.

Jau galima laikyti tradicija, kad bene greičiausiai Latvijoje lekia jaunasis suomis K. Rovanpera, kuris pirmąją dieną laimėjo šešis greičio ruožus iš septynių. Jis vos vieną kartą leido pasižymėti J. Vorobjovsui.

Taigi po pirmos dienos suomis žengė pirmas. Antras buvo J. Vorobjovs, atsilikęs jau 44,83 sek. Trečias žengė latvis J. Berkis, turėdamas 1 min. 10,11 sek. deficitą. Ketvirtoje vietoje buvo B. Vanagas, atsilikęs dar 21,24 sek.

Antrąją ralio dieną lyderių gretose nesikeitė niekas. K. Rovanpera vėl laikėsi tradicijų ir laimėjo visus penkis dienos greičio ruožus. Taigi jis tapo absoliučiu ralio nugalėtoju. Antras liko J. Vorobjovs, pralošęs 1 min. 34,18 sek. Trečią vietą užėmė J. Berkis, atsilikęs dar 42,26 sek.

Benediktas Vanagas antrąją tarptautinio „Rally Latvija” dieną išlaikė pozicijas, susikurtas šeštadienį. Bendroje ralio įskaitoje „General Financing team Pitlane” ekipažas liko ketvirtas, nugalėtojui pralošęs 2 min. 57,08 sek.

„Mes finiše. Tai – geriausias rezultatas, kurį galėjome pasiekti, turint galvoje sveikatos būkle. Šis ralis – preliudija netrukus vyksiančiam  „Samsonas Rally Rokiškis”, - sakė B.Vanagas, važiuojantis drauge su šturmane Agne Vičkačkaite.

Ir pilotas, ir šturmanė „Rally Latvija” metu karščiavo.

Ralio įskaitoje startavę kiti du ekipažai iš Lietuvos dėl avarijų lenktynių nebaigė.

Ralio-sprinto įskaitoje startavę Vitalijus Plastininas ir Vytenis Plastininas finišavo 17-i, o 4WD Open klasėje užėmė ketvirtą vietą.