Samsonas Motorsport Rally Utena 2015: Pergalę šventė Aleksej Lukyanukas

• Samsonas Motorsport Rally Utena 2015
    Samsonas Motorsport Rally Utena 2015

Antrąją „Samsonas Motorsport Rally Utena 2015“ ralio dieną sportininkams teko įveikti 8 greičio ruožus. Po pirmos ralio dienos pirmąją poziciją turėjo Martynas Samsonas, antras buvo Vytautas Švedas, o trečias Aleksej Lukyanukas.

Antroji ralio diena prasidėjo lietumi, todėl pirmuose dienos greičio ruožuose buvo šiek tiek mažiau dulkių. Ralyje kova vyko iki septinto greičio ruožo, po jo iškritus ralio lyderiui Martynui Samsonui, lyderio vadeles į savo rankas perėmė rusas A. Lukyanukas, kuris ir šventė pergalę Utenos ralyje. Antras buvo Vytautas Švedas, trečias – Ramūnas Čapkauskas.

Antros dienos ralio eiga

Ketvirtąjį greičio ruožą laimėjo Martynas Samsonas, aplenkęs A. Lukyanuką 2,5 sek. Trečias buvo Vaidotas Žala, atsilikęs 5 sek.

Penktas greičio ruožas baigėsi vėl Martyno pergale. Vaidotas nuo jo atsiliko 1,9 sek., o Aleksej 3,3 sek. Bendroje įskaitoje tebepirmavo Martynas, antras buvo Vytautas Švedas (atsilikimas 30,1 sek.), trečias laikėsi A. Lukyanukas, asilikęs nuo Vytauto 2,6 sek.

Šeštajame greičio ruože pergalę šventė jau Aleksej, jis Martyną pranoko 2,7 sek. Trečias buvo Vaidotas Žala, atsilikęs 8,1 sek. Šiame greičio ruože Aleksej atėmė antrąją bendros įskaitos poziciją iš Vytauto Švedo. Pastarasis nukrito į trečią vietą su 7,3 sek. deficitu rusui.

Septintajame greičio ruože įvyko ralio kulminacija, kadangi iš varžybų pasitraukė ralio lyderis Martynas Samsonas. Jis išlėkė iš trasos, kliudė žiūrovų automobilį ir nulaužė galinį dešinės pusės savo automobilio ratą. Pirmoje vietoje po šio įvykio įsitvirtino A. Lukyanukas, laimėjęs septintą greičio ruožą. Vaidotas Žala čia pralošė tik 0,9 sek. Trečias buvo Ramūnas Čapkauskas, atsilikęs 7,8 sek.

Aštuntajame greičio ruože pirmas vėl A. Lukyanukas, antras – Vaidotas Žala, atsilikęs 7,8 sek. Trečias Vytautas Švedas – deficitas 14 sek.

Po šio ruožo pirmoje vietoje žengiantis Aleksej prieš Vytautą turėjo 31,8 sek. persvarą, o prieš trečioje vietoje esantį latvį J. Vorobjovsą – 1 min. 31,1 sek.

Devintame ruože vėl pirmas rusas, antras - Vytautas, trečias – Vaidotas. Po šio ruožo į trečią bendros įskaitos vietą pakilo Ramūnas Čapkauskas. Jis ilgą laiką važiavo ketvirtas, tačiau į trečią vietą pakilo po to, kai latvių Janio Vorobjovs ir Andrio Malnieks „Mitsubishi“ automobiliui nusimovė turbinos mova ir jie devintajame greičio ruože praraado daugiau kaip minutę laiko ir nukrito į ketvirtą poziciją.

Dešimtajame ruože nugalėtojas nesikeitė. Antras buvo Vaidotas, atsilikęs 0,2 sek. Trečias – Vytautas, pralošęs 6,4 sek.

Paskutinį ruožą vėl laimėjo A. Lukyanukas, antras buvo Vytautas, atsilikęs 0,6 sek. Trečias Vaidotas, atsilikęs 1,4 sek.

Taigi bendroje ralio suvestinėje, nugalėtoju tapo A. Lukyanukas, važiavęs su „Mitsubishi Colt“. Vytautas Švedas liko antras, atsilikęs 44,8 sek. Ramūnas Čapkauskas buvo trečias, pralošęs 2 min. 29 sek.

Ketvirtą vietą užėmė latvis J. Vorobjovsas, atsilikęs 2 min. 58,6 sek. Penktas buvo latvis G. Lielkajis, pralošęs 3 min. 44,3 sek.

2WD

Dvejais ratais varomų automobilių įskaitoje triumfavo S. Trapuila su „BMW M3“, antras buvo P. Nanartavičius su „BMW M3“, atsilikęs 32,1 sek. Trečias finišavo rusas D. Nikonchuk taip pat su „BMW M3“, pralošęs 39,8 sek. Ketvirtas buvo J. Tamašauskas su „Opel Astra“, penktas – R. Šeinauskas su „BMW 318“.

Didžiulis karštis ir itin greiti bei sudėtingi greičio ruožai lėmė, kad lenktynėse finišavo vos pusė dalyvių – tik 43 automobiliai.