• Subaru Gravel 2016/Nerijaus Nakčerio nuotrauka
    Subaru Gravel 2016/Nerijaus Nakčerio nuotrauka
  • Subaru Gravel
    Subaru Gravel

Rugsėjo 24 dieną „Versmės“ autokroso trasoje devintus metus iš eilės ir antrą kartą 2016 metais „Subaru Klubas“ surengė autokroso varžybas, pavadintas „Subar Gravel“.

Ir nors šeštadienio rytas buvo apniukęs, o trasoje telkšojo balos, tačiau niekas nesustabdė šio tradicinio „Subarikų“ renginio, į kurį visada atvyksta ir svečių su kitų markių automobiliais.

Subaru Gravel 2016/Nerijaus nuotrauka

Vis gi prieš prasidedant oficialiam varžybų startui keli „Subaru“ markės automobiliai pasistengė, kad balos būtų ištaškytos ir kad varžybos vyktų esant sausesnei trasai, kurią taip pat dienos bėgyje ėmė džiovinti ir danguje pasirodžiusi saulė.

Iš viso prie starto linijos stojo 21 dalyvis, kurie buvo suskirstyti į keturias klases:

Subaru A2500 - Automobilio variklis 2500 cm³ imtinai
Subaru A2500+ - Automobilio variklis virš 2500 cm³
Variklių su priverstiniu oro padavimu (mechaniniais kompresoriais / turbokompresoriais ir t.t.) restriktoriaus skersmuo neribojamas, jų variklio darbinis tūris dauginamas iš koeficiento 1,7 bezininiams ir 1,5 dyzeliniams varikliams.
Sport - automobiliai, neatitinkantys KET reikalavimus (sportinės padangos, saugos lankai)
Svečių - kitų markių automobiliai

Norintieji dar galėjo varžytis ir laisvoje klasėje – joje susirungė devyni sportininkai.

Visi dalyviai trasoje važiavo po tris kartus, o rezultatas buvo fiksuojamas pagal dviejų geriausių važiavimų laikų sumą.

Subaru A2500 klasė

Šioje klasėje susirungė penki dalyviai, tarp kurių greičiausias buvo Tomas Apelianskas. Jo rezultatas – 6 min. 47.56 sek. Antrąją vietą užėmė Vidas Vasiliauskas, atsilikęs 3.7 sek., o trečioje vietoje liko Andrius Tubius, pralošęs dar 4.34 sek.

Subaru A2500+ klasė

Galingesnių „Subaru“ įskaitoje varžėsi taip pat penki dalyviai. Pirmąją vietą užėmė Gintaras Kuginys, kurio rezultatas 5 min. 44.42 sek.

Antroje vietoje buvo Tomas Smirnovas, atsilikęs 9.22 sek., o trečioji vieta atiteko Donatui Vaitkevičiui, kuris atsiliko dar 3.47 sek.

Sport klasė

Sport klasėje prie starto linijos stojo 5 lenktynininkai. Pirmas čia buvo Domas Raskevičius, kurio rezultatas 5 min. 33.24 sek. Antras buvo Paulius Novakas, pralošęs 10.34 sek. Trečias liko Rolandas Tučkus, atsilikęs dar 6.44 sek.

Svečių klasė

Kitų markių automobilius šeštadienį vairavo šeši dalyviai. Pirmas tarp jų buvo Vytautas Junevičius su „Mitsubishi Colt.

Jo laikas 6 min. 8.01 sek. Antras buvo Robertas Dasevičius su „Mazda 323“, atsilikęs 6.17 sek. Trečiąją vietą užėmė Vidmantas Jankūnas su „BMW 320“. Jis atsiliko dar 7.4 sek.

Laisva klasė

Laisvoje įskaitoje pasivaržyti panoro devyni dalyviai. Greičiausiai čia lėkė Kęstutis Gylys, kurio rezultatas 5 min. 31.09 sek. Antras liko Tomas Smirnovas. Jo laikas 5 min. 39.07 sek. Trečiąją vietą užėmė Paulius Novakas, atsilikęs nuo Tomo vos 0.45 sek.