You are here

V. Paškevičiaus pergalingai baigė 2017 m. bekelės varžybų sezoną

4x4 automobilių sporto lenktynės Lietuvoje susilaukia vis daugiau entuziastų dėmesio. 2017 metų sezonas buvo ne išimtis – lenktynės sulaukė itin didelio susidomėjimo. Labiausiai šių metų sezone žibėjo „N40“ klubo nariai Vaidotas Paškevičius kartu su šturmanu Roku Danilevičiumi.

Duetas pergalingai startavo pačiame pirmame Lietuvos 4x4 pravažumo lenktynių etape ir šią poziciją išlaikė iki pat paskutiniojo, Tauragės etapo. Čia komandai koją kišo aibė techninių gedimų.

10 metų patirtį tokio žanro lenktynėse turintis V. Paškevičius teigia, kad paskutinės, Tauragės apylinkėse vykusio etapo lenktynės buvo pačios sudėtingiausios, kokiose tik yra buvęs.

Tauragės etapą pačiomis sudėtingiausiomis Vaidotas vadina ne be reikalo. Jau pirmame greičio ruože automobilis patyrė velnio tuzinui lygų gedimų skaičių. Tačiau net ir tiek daug techninių kliūčių nesutrukdė duetui finišuoti antroje vietoje.

Diržas vietoje amortizatoriaus

Po pirmojo važiavimo, kuris baigėsi penktadienio naktį, vos grįžusius sportininkus į finišą pasitiko komandos mechanikai, kuriems prasidėjo bemiegė naktis. Mechanikas Donatas Uždavinys, kartu su kolegomis iš „N40“ ėmė lopyti automobilį, kuris po važiavimų buvo stipriai apgadintas.

Po nakties automobilis jau buvo paruoštas kovai, bet problemos ties tuo nesibaigė. Iš karto po starto, įveikus tik vieną trasos ruožą, dienas baigė visureigio pusašis šarnyras. Likus kelioms minutėms iki greičio ruožo finišo komandos „N40“ lenktynininkai nusprendė įveikti dar vieną ratą, bet ir vėl nebuvo išvengta gedimų – išlūžo amortizatorius.

Vaidotas Paškevičius dar kartą įsitikino, kad jo komandos mechanikų fantazija beribė – šie greitai sulūžusį amortizatorių pakeitė eigą ribojančiu diržu, o nauja spyruoklė taip pat buvo įstatyta greitai ir operatyviai.

Po siurprizų kupinos dienos rezultatu lenktynininkai buvo patenkinti – iškovota antra vieta. Tačiau šio rezultato užteko Vaidotui užlipti ant aukščiausio pjedestalo laiptelio – komanda tapo Lietuvos ir Latvijos 4x4 bei NEZ „North European Zone“ varžybų, čempionais.

Taip pat Vaidotas Paškevičius su šturmanu Dariumi Danusu tapo ir Lietuvos „Rally Raid“ čempionais.

„Jau pasibaigus sezonui tiesiog privalau tarti milžinišką ačiū savo rėmėjui „Stiklų Ekspertams“, o taip pat visiems palaikiusiems ir tikėjusiems mano jėgomis“, - jau atslūgus emocijoms teigia „N40“ komandos pilotas.

Įsimintiniausios – „Perimetro“ varžybos

V. Paškevičius tvirtina, kad pačios įdomiausios varžybos, kuriose jam teko lenktyniauti šį sezoną buvo „4x4 Perimetras“. Šios lenktynės yra unikalios savo formatu – lenktynininkai važiuoja aplink Lietuvą.

Čia pasitaiko visko – purvo, žvyro, miško proskynų, visiškos bekelės. Vaidotas Paškevičius tikina, kad būtent besikeičiančios oro ir važiavimo sąlygos jam labai įsiminė. Kartu su šturmanu jis šias lenktynes laimėjo nuo artimiausio konkurento atsiplėšęs pusvalandžiu.

Kategorijos: 
Lenktynininkai: