You are here

WRC 2015. Lenkijos ralis: nugalėjo Sebastien Ogieras

• Lenkijos ralis 2015
    Lenkijos ralis 2015

Liepos 2-5 dienomis Lenkijoje vykęs Pasaulio ralio čempionato etapas - „Lotos 72nd Rally Poland“ - intrigą išlaikė iki pat pabaigos. Paskutinę ralio dieną, sekmadienį, buvo likę vos du greičio ruožai, tačiau dramos juose netrūko.

Prieš prasidedant lemiamai kovai bendros įskaitos viršuje buvo S. Ogieras, kuris komandos draugą A. Mikkelseną lenkė 5.6 sek. Trečias žengė O. Tanakas iš „M-Sport“ komandos, atsilikęs 17.6 sek. Čia pat už jo, vos 1.5 sek. atstumu buvo J. Latvala. Šie sportininkai pozicijomis keitėsi visą šeštadienį, priekyje sekundės persvara buvo tai vienas, tai kitas. Taigi kova dar galėjo įvykti ir dėl pirmos, ir, žinoma, dėl trečios vietos.

„Volkswagen“ komanda tikrai tikėjo, kad jiems pavyks užimti TOP3 pozicijas pasibaigus Lenkijos raliui.

Aštuonioliktą arba priešpaskutinį greičio ruožą laimėjo S. Ogieras ir padidino savo persvarą prieš komandos draugą A. Mikkelseną iki 8.1 sek. Tuo tarpu J. Latvala buvo šiek tiek greitesnis už O. Tanaką ir priartėjo prie jo 1.1 sek. atstumu.

Šiame greičio ruože vertėsi T. Neuville'as, tačiau jis sėkmingai nusileido ant ratų ir galėjo toliau tęsti lenktynes. Savo šeštos pozicijos jis nepablogino.

Devynioliktas greičio ruožas arba „Power Stage“ buvo itin intriguojantis, nes čia sprendėsi papildomų trijų taškų likimas, kuriuos gauna paskutinio greičio ruožo nugalėtojas. Taip pat vis dar nebuvo aišku, kas lips ant trečiojo nugalėtojų pakylos laiptelio. Pirma pozicija jau buvo lyg ir saugi – S. Ogierui reikėjo tik nedaryti klaidų.

Pastarasis ir laimėjo šį greičio ruožą, gavo papildomus 3 taškus į savo sąskaitą bei kaip ir 2014 metais tapo absoliučiu Lenkijos ralio nugalėtoju.

Antras šiame ruože buvo O. Tanakas, atsilikęs nuo S. Ogier vos 0.1 sek. Jis gavo du papildomus taškus ir iškovojo trečiąją vietą Lenkijos ralyje. Trečią vietą ruože ir antrą vietą bendroje įskaitoje pelnė A. Mikkelsenas (2014 metų Lenkijos ralyje jis taip pat buvo antras), kuris bendroje įskaitoje pralošė S. Ogierui 11.9 sek.

Šiame greičio ruože nepasisekė J. Latvalai, kuris kovodamas dėl trečios pozicijos viename iš posūkių padarė klaidą ir trenkėsi į medį.

Laimei, kad avarija įvyko netoli finišo ir J. Latvala sugebėjo baigti lenktynes su apdaužytu automobiliu. Jis ruože prarado 20.7 sek., bet išlaikė ketvirtąją bendros įskaitos vietą, pralošęs O. Tanakui 21.7 sek.

Penktas ralį baigė H. Paddonas iš „Hyundai“, šeštas buvo jo komandos draugas T. Neuville'as. Septintą poziciją pelnė K. Meeke iš „Citroen“, o aštuntas buvo lenkas Robertas Kubica. Pirmąjį dešimtuką užbaigė M. Ostbergas iš „Citroen“ ir D. Sordo iš „Hyundai“.