You are here

WRC 2016: Ispanijos ralyje S. Ogieras užsitikrino čempiono titulą

• Ispanijos ralis 2016/Jaanus Ree-Red Bull Content Pool nuotrauka
    Ispanijos ralis 2016/Jaanus Ree-Red Bull Content Pool nuotrauka

Spalio 13-16 dienomis Ispanijoje įvyko 11-asis Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapas, po kurio finišo, iki čempionato pabaigos likus dar dviem etapams, jau paaiškėjo 2016 metų čempionas. Juo tapo Ispanijoje pirmąją vietą užėmęs – prancūzas Sebastienas Ogieras, kuriam tai yra jau ketvirtas WRC titulas iš eilės.

Jis laimėjo vos šešis Ispanijos greičio ruožus iš 19-os, tačiau kituose sugebėjo būti greitesnis už pagrindinius savo konkurentus, kovoje dėl pergalės.

Skirtingomis kelio dangomis pasižymintį Ispanijos ralį jis laimėjo įveikęs vietinį didvyrį iš „Hyundai“ ekipos – Dani Sordo, kuris „Volkswagen“ pilotui nusileido 15,6 sek. Pastarasis pradžioje laikėsi pirmoje bendros įskaitos vietoje, bet galiausiai praleido į priekį S. Ogierą, kuris vis gi ir būdamas pirmas negalėjo ramiai atsikvėpti ir jautė ispano norą nugalėti.

Trečias Ispanijoje buvo kitas „Hyundai“ atstovas Thierry Neuville'as, kuris atsiliko 1 min. 15 sek.

Dani Sordo pirmas laikėsi penktadienį, kuomet viskas vyko ant žvyro ir dar lyjant lietui. Dienos pabaigoje jis po septynių greičio ruožų turėjo 17 sekundžių persvarą prieš S. Ogierą. Atsilikdamas dar 18,1 sek. trečioje vietoje žengė A. Mikkelsenas.

Antrąją ralio dieną laukė 8 greičio ruožai ant asfalto ir čia jau geriau sekėsi S. Ogierui, kuris šeštadienį sugebėjo laimėti net 5 greičio ruožus. Tačiau D. Sordo visuomet laikėsi greta jo ir pirmąją poziciją prarado tik po keturiolikto greičio ruožo. Dienos pabaigoje S. Ogieras jį lenkė 5,8 sek., o trečioje vietoje po A. Mikkelseno avarijos įsitvirtino T. Neuville'as. Jo atsilikimas buvo 1 min. 3,9 sek.

Paskutinę ralio dieną reikėjo įveikti dar 4 greičio ruožus, kurių vieną laimėjo S. Ogieras, o kituose jis sugebėjo būti greitesnis už D. Sordo. Taigi pastarojo atsilikimas vis augo ir jis turėjo tenkintis antrąją vieta savo gimtinėje.

„Power Stage“ greičio ruožas pirmas buvo J. M. Latvala, jis užsidirbo tris papildomus taškus, kurie buvo bent šiokia tokia paguoda po iškritimo iš kovos dar pirmąją ralio dieną. Antras čia buvo S. Ogier, o trečias – D. Sordo. Jie abu gavo atitinkamai 2 ir 1 papildomą tašką.

Ispanijos ralis ypač puikiai susiklostė „Hyundai“ komandai. D. Sordo – antras, T. Neuville'as – trečias, o ketvirtąją vietą pelnė H. Paddon. Ne gana to, septintas finišavo K. Abbringas.

Penktąją vietą čia užėmė „M-Sport“ atstovas M. Ostbergas, o šeštas buvo O. Tanakas iš „DMACK“ komandos.

Likus dviem WRC etapams Velse ir Australijoje, S. Ogiero sąskaitoje yra 222 taškai ir jis jau nebepavejamas. Antras čempionate žengia A. Mikkelsenas su 127 taškais, tačiau tiek pat taškų turi ir trečioje vietoje esantis T. Neuville'as. Ketvirtas yra H. Paddonas su 114 taškų, o penktas – D. Sordo su 3 taškais mažiau. Taigi šie trys vyrukai iš „Hyundai“ dar pasistengs dėl antros vietos pakovoti su A. Mikkelsenu. Neverta nurašyti ir šeštoje vietoje esančio J. M. Latvala, kurio sąskaitoje 104 taškai.