WRC 2017: Vokietijos ralyje triumfavo estas O. Tanakas

• Vokietijos ralis 2017/Jaanus Ree - Red Bull Content Pool nuotrauka
    Vokietijos ralis 2017/Jaanus Ree - Red Bull Content Pool nuotrauka
  • Vokietijos ralis 2017/Ivo Kivistik - Red Bull Content Pool nuotrauka
    Vokietijos ralis 2017/Ivo Kivistik - Red Bull Content Pool nuotrauka

Rugpjūčio 17-20 dienomis vykusį dešimtąjį Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapą – Vokietijos ralį – laimėjo estas Ott Tanakas iš „M-Sport“ komandos, vairuojantis „Ford Fiesta“.

„Viskas buvo atlikta penktadienį, kuomet pasirinkome geras padangas ir puikiai važiavome sudėtingomis sąlygomis. Po to, mes kontroliavome savo pranašumą, o pirmojo asfaltinio ralio laimėjimas nuteikia puikiai“,- po finišo sakė O. Tanakas.

Jis septintajame greičio ruože galutinai perėmė pirmąją poziciją ir ją išlaikė iki pat ralio pabaigos. Prieš tai joje kelis kartus buvo ir „Citroen“ atstovas A. Mikkelsenas, kuris vis kvėpavo estui į nugarą, tačiau jo taip ir nepavijo. A. Mikkelsenas ralyje liko antras, pralošęs 16,4 sek.

Trečią vietą užėmė kitas „M-Sport“ komandos narys S. Ogieras, kuris trečioje vietoje bene visą laiką laikėsi nuo trečiojo greičio ruožo. Tiesa, aštuntajame ruože, jis buvo nukritęs į ketvirtą vietą, o trečią poziciją trumpam iš jo buvo paveržęs T. Neuville'as.

S. Ogierui iki antros vietos pritrūko 14 sekundžių. Jis viso ralio metu bandė pasivyti buvusi komandos draugą „Volkswagen“ ekipoje, bet A. Mikkelsenas šįkart buvo greitesnis.

Ketvirtą vietą užėmė „Toyota“ komandos lenktynininkas J. Hanninenas, atsilikęs 1 min. 49,2 sek. Penktas buvo C. Breenas („Citroen“), kuris paskutiniame greičio ruože šią poziciją atėmė iš E. Evanso („M-Sport“). Juos ralio finiše skyrė 1,9 sek.

Paskutinį „Power Stage“ greičio ruožą, už kurį skiriama 5-4-3-2-1 papildomi taškai, laimėjo D. Sordo iš „Hyundai“. Antras buvo E. Lappi, o trečias J. M. Latvala (abu iš „Toyota“). S. Ogieras čia pačiupo du taškus, o C. Breenas – vieną.

Vokietijos ralis nesėkmingas buvo „Hyundai“ komandos lenktynininkui T. Neuville'ui, kuriam šeštadienį dešimtojo greičio ruožo viename iš posūkių vidine rato dalimi kliudžius bortelį, išlūžo galinis kairės pusės ratas.

Prieš Vokietijos ralį T. Neuville'as ir S. Ogieras turėjo po vienodą kiekį taškų – 160. Taigi čia taškų nepelnęs T. Neuville'as dabar čempionate nuo S. Ogiero atsilieka 17 taškų.

Trečias bendroje įskaitoje žengia Ott Tanakas, atsilikdamas dar 16 taškų. Iki čempionato pabaigos lieka dar trys etapai.

Po Vokietijos ralio bus šešių savaičių pertrauka ir spalio 5-8 dienomis WRC karavanas atsidurs Ispanijoje.